Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Мисля, че в про-вакс лагера е време да си признаем, че нито защитата, която очаквахме от ваксините се оказа истина, нито всичките много черни прогнози за пътя на България към смъртта се реализират. А тези прогнози и в момента продължават да се разпространяват публично с пълна сила. Нямаме и 20% ваксинирано население, но някак си въпреки това тази вълна е над 50% по-слаба от предишните, а и започна да утихва дори преди всякакви мерки да бъдат въведени.
 
По цял ден всички медии говорят за ваксинация. Последни сме били в Европа, катастрофално положение, даже слушах днес при Цветанка Ризова и Кацаров, който каза, че ако до сега населението над 60г се било ваксинирало на 60-70%, сега нямало да има ограничаващи мерки. За мен Кацаров е лъжец, нагаждач и хитрец. Кацаров преди няколко дни коментираше пред БНР, че в Израел няма починали от Ковид, благодарение на ваксините, при положение че през последните 28 дни , починалите в Израел бяха - 660, в БГ за сравнение за 28 дни - около 900. Но да се върна на процеса на ваксинация. Днес в парламента се коментира бюджет от 10 милиона лева за рекламна кампания. Рекламна кампания за ваксинация??? Ако имаше реална осезаема опасност, хората сами щяха да я търсят тази ваксина. Нямаше да има нужда от маркетингови стратегии за повишаване броя на поставените ваксини. Мен ме смущават местата и начините по които се поставят тези "ваксини" - мобилен екип на входа на Морска градина, Варна; в моловете; пред Метро, срещу ваучер от 20лв!!. Къде останаха санитарно-хигиенните мерки и изисквания? Това да не е реклама на Кока Кола, да ти раздават кенчета на входа на Морската градина. За какво говорим?
Реална опасност има. Ковид е опасен. Който казва, че не е опасен може да се хвърли от някой блок.
Въпроса е къде риска е по-голям ваксина или да караш Ковид. А това е сложен въпрос, защото има много неизвестни. Трябва да знаеш дали ще изкараш Ковид леко или тежко - няма как да знаеш и няма значение дали спортуваш, пушиш, силна имунна система и т.н, другото е да знаеш дали ваксините ще имат странични ефекти, което пак няма как да знаеш. И затова идва спора къде риска е по-голям.
Иначе реална опасност има.
 
Мен ме дразни, че някои хора тук твърдят, че служебното е въвело мерките и ще ни се види мамата, че дори и самият вожд го твърди така уверено и безсрамно, както винаги, а всички забравят кога бяха КПП-тата и действителния локдаун с реалните мерки ;)
Който спаси хиляди човешки животи. Ама защо не го добавяш това????????
 
Мисля, че в про-вакс лагера е време да си признаем, че нито защитата, която очаквахме от ваксините се оказа истина, нито всичките много черни прогнози за пътя на България към смъртта се реализират. А тези прогнози и в момента продължават да се разпространяват публично с пълна сила. Нямаме и 20% ваксинирано население, но някак си въпреки това тази вълна е над 50% по-слаба от предишните, а и започна да утихва дори преди всякакви мерки да бъдат въведени.
Колега, не бързай със заключенията, все пак учениците не са почнали още.
 
Който спаси хиляди човешки животи. Ама защо не го добавяш това????????
Мисля, че разсъждаваш малко посредствено.. Ако беше вярно това, сега (при липса на мерки и ваксинирани) трябваше да сме загубили същите тези "хиляди човешки животи". Просто вожда толко си може.. КПП-та, декларации.. ахахаха немаше такава глупост неземна :)
 
Мисля, че разсъждаваш малко посредствено.. Ако беше вярно това, сега (при липса на мерки и ваксинирани) трябваше да сме загубили същите тези "хиляди човешки животи". Просто вожда толко си може.. КПП-та, декларации.. ахахаха немаше такава глупост неземна :)
Тоя вожд не те оставя на мира. Ти Станишев не го ли помниш? Виденов? Колко зле бяхме тогава. Къса ти е паметта явно. Но да се върнем на Ковида.
КПП-тата бяха излишни, но никой не го знаеше още. Проба-грешка. Но колкото и излишна да са били, ограничиха заразата, което помагаше да не се препълват болниците. Защото тогава-пак не помниш!- нямаше обособени Ковид отделения. А сега ги има и могат да поемат по-голям брой пациенти.
 
В София не може да се живее вече с 1000 лева заплата.
Ако живееше в Прованса 300 лв щеха да ти стигат понеже имаш опцията да си вариш ракията сам.
 
Ако живееше в Прованса 300 лв щеха да ти стигат понеже имаш опцията да си вариш ракията сам.
Не си добре.
 
Днес доколкото е възможно си почивайте, защото ще има голяма атака.
 
Тоя вожд не те оставя на мира. Ти Станишев не го ли помниш? Виденов? Колко зле бяхме тогава. Къса ти е паметта явно.
Къде па се върна на станишев.. явно си безсилен вече с ковид разсъжденията, че трябваше да ти се притече на помощ чак и виденов :D
Но пък верно го има и варианта, тия да са виновни за ковида, нищо вече не ме учудва във вярванията на боцнатите. Между другото, мисля че има връзка с нарастващата злоба и загуба на разсъдък в определена степен на набоцкалите се, особено тези и с втора игла. Ще видим :) Може и това да е бил плана за зомбитата. Кой знае кой малоумен режисьор просто иска да сбъдне мечтите си :D
 
Къде па се върна на станишев.. явно си безсилен вече с ковид разсъжденията, че трябваше да ти се притече на помощ чак и виденов :D
Но пък верно го има и варианта, тия да са виновни за ковида, нищо вече не ме учудва във вярванията на боцнатите. Между другото, мисля че има връзка с нарастващата злоба и загуба на разсъдък в определена степен на набоцкалите се, особено тези и с втора игла. Ще видим :) Може и това да е бил плана за зомбитата. Кой знае кой малоумен режисьор просто иска да сбъдне мечтите си :D
Заклевам се, ти живееш във филм. Отвори прозореца и погледни навън.
 
Който спаси хиляди човешки животи. Ама защо не го добавяш това????????
От какво ги спаси? От черните чували по детските площадки ли? ROFL
 
Хахахах, тъп, та вдлъбнат.
Нищи ново не каза. Целият форум отдавна е разбрал, че си такъв.
 
@tedkata_m щом си проваксър и спориш, значи трябва все пак да имаш някаква информация било то от лични наблюдения или от официални данни. Ще ти задам един въпрос надявам се да имаш отговор, ако отговориш ще ме надъхаш най-вероятно да се ваксинирам.
Каква е защитата срещу Мю варианта ? Как протича Мю варианта при ваксинираните ?
Но наистина дай някакви официални данни или нещо смислено. За сега чувам само, че на Мю варианта ваксините не му действат, а какво значи това дали 0% ?
 
Как да те игнорна по-дълбоко се чудя? Така, че въобще да не ти виждам изродските мнения.
Дали ми дреме? :D
 
От какво ги спаси? От черните чували по детските площадки ли? ROFL
Парковете също бяха много опасни. Там вируса е най-коварен, че и глобичката беше доста солидна :D
 
@tedkata_m щом си проваксър и спориш, значи трябва все пак да имаш някаква информация било то от лични наблюдения или от официални данни. Ще ти задам един въпрос надявам се да имаш отговор, ако отговориш ще ме надъхаш най-вероятно да се ваксинирам.
Каква е защитата срещу Мю варианта ? Как протича Мю варианта при ваксинираните ?
Но наистина дай някакви официални данни или нещо смислено. За сега чувам само, че на Мю варианта ваксините не му действат, а какво значи това дали 0% ?
Не му действат, да. За щастие го няма в България. Когато си слагай астрата го нямаше и делтата. Ако искаш слагай, ако искаш - недей. За мю-то ще трябва вероятно нова ваксина. А защо питаш мен, аз не съм учен или доктор? Аз просто следвам логиката - като имаш шанс да се предпазиш от нещо - направи го. И предпази някой друг.
 

Горе