Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Дължи се на безрезервната ти вяра в Св. Ангел Курчев, мнението на който мен лично въобще не ме интересува.
Откога статистиката е мнение? Явно и в САЩ е пуснал пипала октоподът. Нямат спиране тези учени, които само мислят как да ни измамят.

 
На каква информация попаднах само. Накратко имаш активен спайк протеин без значение дали си боледувал или си бил ваксина. Протеина има токсичен ефект върху нервите и ги разрушава.
Както и предполагах.
 
Еми аз лично
Познал съм за много неща досега.

Навремето са ми казвали, че умея да достигам до определен извод без да използвам формална логика. Макар че съм следвал и Логика. Завършил съм философия и съм единствения от випуска, който на държавния изпит изкара 6 по Антична Философия. Въпреки, че почти не съм учил за изпити завърших с 5.25. Като ученик смятах по-обикновени задачи от типа на комбинирани с умножение, деление, събиране, изваждане, корен квадратен без да ги извеждам. Заради, което са ми писали двойка. Завърших Гимназия с 5:50 там пък въобще без да уча. Имам случаи в които даскалите са ми решавали задача за която ме изпитват на дъската без да се усещат. Поня един такъв случай по физика, а учителката беше една от тези, които навремето се сочеха са стращилишата. Веднъж един приятел нарече това фрактално мислене. Аз му казвам интуитивна логика. Поради тези причини има много хора, които не успяват да ме разберат.

Както казах, познал съм за много неща.

Но нещо не ми позволява да се държа безотговорно към важните неща. Затова каквото твърдя по въпроса, подчертавам че го правя с уговорка на твоя или негова/нейна отговорност.

И пояснявам, че в рода ми, сред най-близките роднини (до първи пратовчед) има няколко човека, които работят или са работили в медицинското поприще - Бърза Помощ, Рентгенология, Микробиология ,мед сестри, ветеринарна медицина.

Преди два месеца наш роднина си направи двойна ваксина. Преди 2 седмици научихме, че се е разболял.

И най-важното относно ваксините, според мен е че златното правило е в период на масово разпространение да не се поставят ваксини. Това е превантивна мярка.
 
Поне от това ходене до София разбрах едно нещо със сигурност - че искам да живея там.
Може някой от София сега да ми се смее, но на мен ми харесва много :D
 
Познал съм за много неща досега.

Навремето са ми казвали, че умея да достигам до определен извод без да използвам формална логика. Макар че съм следвал и Логика. Завършил съм философия и съм единствения от випуска, който на държавния изпит изкара 6 по Антична Философия. Въпреки, че почти не съм учил за изпити завърших с 5.25. Като ученик смятах по-обикновени задачи от типа на комбинирани с умножение, деление, събиране, изваждане, корен квадратен без да ги извеждам. Заради, което са ми писали двойка. Завърших Гимназия с 5:50 там пък въобще без да уча. Имам случаи в които даскалите са ми решавали задача за която ме изпитват на дъската без да се усещат. Поня един такъв случай по физика, а учителката беше една от тези, които навремето се сочеха са стращилишата. Веднъж един приятел нарече това фрактално мислене. Аз му казвам интуитивна логика. Поради тези причини има много хора, които не успяват да ме разберат.

Както казах, познал съм за много неща.

Но нещо не ми позволява да се държа безотговорно към важните неща. Затова каквото твърдя по въпроса, подчертавам че го правя с уговорка на твоя или негова/нейна отговорност.

И пояснявам, че в рода ми, сред най-близките роднини (до първи пратовчед) има няколко човека, които работят или са работили в медицинското поприще - Бърза Помощ, Рентгенология, Микробиология ,мед сестри, ветеринарна медицина.

Преди два месеца наш роднина си направи двойна ваксина. Преди 2 седмици научихме, че се е разболял.

И най-важното относно ваксините, според мен е че златното правило е в период на масово разпространение да не се поставят ваксини. Това е превантивна мярка.
И как го изкара с двойна ваксина ? Сигурно леко и без пост Ковид ?
Да, ваксина не се слага в сегашното време, но пък до сега нямаше как...
Единствения вариант остава сега или след като мине тази вълна с риска, че мога да се заразя, ако не се ваксинирам.
 
Поне от това ходене до София разбрах едно нещо със сигурност - че искам да живея там.
Може някой от София сега да ми се смее, но на мен ми харесва много :D

От кой град си? Нещо не мога да си обясня това ти желание... Това е клоака, гнусна, смърдяща, мръсна, пълна с дебили... По отвратително място едва ли съществува на европейския континент, да не говорим за столица. Не случайно му викат Мордор!
 
От кой град си? Нещо не мога да си обясня това ти желание... Това е клоака, гнусна, смърдяща, мръсна, пълна с дебили... По отвратително място едва ли съществува на европейския континент, да не говорим за столица. Не случайно му викат Мордор!
от Варна съм :D.
Знаех, че много хора ще кажат така - какво му харесваш, много е гадно. Казвали са ми го вече :D
 
И как го изкара с двойна ваксина ? Сигурно леко и без пост Ковид ?
Да, ваксина не се слага в сегашното време, но пък до сега нямаше как...
Единствения вариант остава сега или след като мине тази вълна с риска, че мога да се заразя, ако не се ваксинирам.
Не сме се чували след това и не е удобно да питаме. Това нещо по принцип хората го крият и не искат да ги подпитват.

Не знам дали си ми чел мнението, че виждам зомбита по улиците, хората са много капсуловани, което към момента ми се струва грешка.

Те се чуха нашите точно като се е разболял човека. Но доколкото разбрах с обичайните симптоми, не само примерно положителен тест а без страдание. Не зная как го кара, дали е изкаран. Просто ти споделям, че се ваксинира и след това се разболя. И аз не съм подпитвал да ти кажа - то в такъв момент какво да притесняваш човека.

Виждам, че имаш притеснения и според мен всеки трябва да го приема това насериозно. Аз също имам притеснения.

Но наистина избягвам да се интересувам в смисъл да следя новини, да чета статии, направо ти казвам, че освен статията в Нейчър, която я търсих миналата година и преди два-три дни само прехвърлих няколко подзаглавия на тема "видоизменяне на поведението при ковид,, смяна на настроенията и прочее", което аз го виждам отдавна, май друго не съм търсил. Каквото съм чул е било отвън към мен, не аз да го търся.

Все още не виждам логика човек да си бие ваксина при положение, че това нещо е мутирано изкуствено, ваксината е превантивна мярка и е противопоказно да се слага в такива условия. А човека за който говоря като разбрах, че ще си слага ваксини щях да му казвам мнението си по въпроса, но той е избързал и си я е бил първата по-рано отколкото ни беше казал. И де факто му казах мнението си подир дъжд качулка.
 
от Варна съм :D.
Знаех, че много хора ще кажат така - какво му харесваш, много е гадно. Казвали са ми го вече :D

Каква изненада, може би си единствения варненец, който му харесва там. Отдавам го, че не си ходил често и още не познаваш прелестите на тая гняс... Не че тука е много хубаво, последните години и нас ни направиха по техния модел....
 
от Варна съм :D.
Знаех, че много хора ще кажат така - какво му харесваш, много е гадно. Казвали са ми го вече :D
Миналия месец бях във Варна. В интерес на истината, много години не бях ходил във Варна. Минавал съм транзит, но последно по спомени бях в самия град когато беше голямата буря, някъде преди около 15 години. Може би 17. Преди да махнат всички капанчета и заведения по асфалта покрай морската ивица.
Ей, човек бяхме в един блок, не знам в каква посока на Света, но се падаше към по-високата част на града, нагоре по посоката на стадионите. Блока се клатеше, високи дървета пред прозореца се огъваха на 45 градуса.

То от Варна всъщност ми е първата любов :)
Та миналия месец като бях във Варна ми направи впечатление в какво плачевно състояние е сградата на общината, там говорих и с един човек месетен и останах с впечатлението, че ако той е представителна извадка за живущите във Варна или не си дава сметка колко назад е друпнал града или не иска да си даде сметка.

П.с. Не схванах идеята да са направили, да са заградили подстъпите от морската градина към плажната ивица буквално с километри със стръм и храсти. От пристанището към генералния вход към морксата градина видях само един вход за автомобили и чак някъде на нивото на Делфинариума намерих друг а от него и сигурно още преди него нагоре няколко километра никакъв достъп от морската градина към плажната ивица. Но пък имате интересен ескалатор в единия Кауфланд, в Бургас не съм виждал такъв. Ама не съм и ходил отдавна пък в хипермаркети в Бургас освен в Метро.

Другото, което ми направи впечатление във Варна е, че плодовете бяха евтини, а зеленчуците скъпи. Имате и екскурзийки със малки корабчета направо за без пари.
 
Последно редактирано:
Миналия месец бях във Варна. В интерес на истината, много години не бях ходил във Варна. Минавал съм транзит, но последно по спомени бях в самия град когато беше голямата буря, някъде преди около 15 години. Може би 17. Преди да махнат всички капанчета и заведения по асфалта покрай морската ивица.
Ей, човек бяхме в един блок, не знам в каква посока на Света, но се падаше към по-високата част на града, нагоре по посоката на стадионите. Блока се клатеше, високи дървета пред прозореца се огъваха на 45 градуса.

То от Варна всъщност ми е първата любов :)
Та миналия месец като бях във Варна ми направи впечатление в какво плачевно състояние е сградата на общината, там говорих и с един човек месетен и останах с впечатлението, че ако той е представителна извадка за живущите във Варна или не си дава сметка колко назад е друпнал града или не иска да си даде сметка.

П.с. Не схванах идеята да са направили, да са заградили подстъпите от морската градина към плажната ивица буквално с километри със стръм и храсти.
Положението е меко казано Ад, това е резултат от управлението на герберския кмет Портних. За да изпаднеш в пълен потрес, трябва да се разходиш и до варненските курорти. Там да видиш какво е разруха и падение, така ще се срамуваш, че нямаш представа. А какво беше... Ама това е...
 
Варна ми беше любимия град, ама се е превълнал в кочина. В София живея от как съм се родил и за мен да искаш да живееш тук си е чиста форма на мазохизъм.
 
Положението е меко казано Ад, това е резултат от управлението на герберския кмет Портних. За да изпаднеш в пълен потрес, трябва да се разходиш и до варненските курорти. Там да видиш какво е разруха и падение, така ще се срамуваш, че нямаш представа. А какво беше... Ама това е...
И Бургас и Варна ми харесват. Различни са, манталитета също изглежда различен. Но пък и са подобни. Имаме и историци във фамилията, според тях във варненско има много помаци, а в бургаско пак има много "турски" села, но са казалбаши.
Осем часа пътувах до Варна, не предполагах че са им толкова зле второстепенните пътища. То във Варна има нещо такова разпространено сякаш от Аспарухово.
Но въпреки че е толкова мръсен ми харесва. Все пак не бях виждал такава окаяна сграда на Община, никъде досега а аз пътувам много.

Но до края на лятото мисля пак да отида до Варна, щото не успях да пипна морето.
 
И Бургас и Варна ми харесват. Различни са, манталитета също изглежда различен. Но пък и са подобни. Имаме и историци във фамилията, според тях във варненско има много помаци, а в бургаско пак има много "турски" села, но са казалбаши.
Осем часа пътувах до Варна, не предполагах че са им толкова зле второстепенните пътища. То във Варна има нещо такова разпространено сякаш от Аспарухово.
Но въпреки че е толкова мръсен ми харесва. Все пак не бях виждал такава окаяна сграда на Община, никъде досега а аз пътувам много.

Но до края на лятото мисля пак да отида до Варна, щото не успях да пипна морето.
Не го пипай! Иширихиаколи е колкото котка. Варненец не стъпва вече на варненски плаж. Камчия, Аспарухово, като минимум. Аз на палж във Варна не съм ходил от много години. Храната по плажа също е отврат,, скъпа и гадна.
 
Този вирус сега ппц не заразява хора, но му е сложен част от вируса от предходните години т.е модификация. Този протеин за който ви говоря отключва човешките клетки за вируса.
Свърза се с рецептор, който случайно има роля да намяла възпалителните процеси в човешките органи и тъкани и опасността от образуване на съсиреци като инхибира друг протеин, който пък има роля във възпалителните процеси и съсирването на кръвта.
Според учените този протеин не само свързва с рецептора, но и го разрушава, а този рецепир има роля в намаляване на възпаленията и съсиреците.
А симптомите на болеста като загуба на вкус и мирис показват токсичност в нервите
Парализа, иглички, загбуа на паметта след ваксина - също показват поразяване на нерви, а РНК вакс не съдържат вирус, а информацяи за производството на този протеин.
Освен другите съставки и това, че се инжектира директно в кръвта и достигат клетки до които вируса когато зарази човек естествено не досрига. (преразказано от друг форум)

Тоест разбирам, че този протеин прави проблемите и че без значение дали ще се заразиш или от ваксина той влиза в теб и уврежда нервите, обаче според написаното по-горе когато не е естествено заразяване достига до клекти, който при обикновено заразяване не стига.
От личното си наблюдение знам хора след ваксина да имат иглички, изтръпване и никой до сега с сериозно заболяване, а след Ковид знам за неврологични увреждания като синдром на Гилен Баре и др. Тоест това което съм виждал е обратното, но аз не мога да направя точно проучване, защото съм говорил с 10 човека общо, а не 1 000 000. Но казаното по-горе за мен ми се вижда логично, че чак ме отказа (не че бях много ентусиазиран де..)
 
Все пак си го изкарал, защо ти е сега ваксина. Аз не бих го направил.
Точно тези, които са изтеглили късата клечка и с пост-ковида не искат да им се случи същото и сериозно се замислят за бустерната доза:
Две седмици температура близка до 39, кашлица до несвяст, задух, адско главоболие, отпадналост, световътеж.
Личният лекар казва, че нищо не може да направи и да викаш линейката, оттам ти казват че щом още дишаш не си за тях.
Последваща промяна на белите дробове след пневмонията, прескачания на сърцете, повишен пулс и кръвно. Физически и психилогичен спад. След няколко месеца се появява общ косопад и още и още.
 
От кой град си? Нещо не мога да си обясня това ти желание... Това е клоака, гнусна, смърдяща, мръсна, пълна с дебили... По отвратително място едва ли съществува на европейския континент, да не говорим за столица. Не случайно му викат Мордор!
Абе що не вземеш да се прегледаш, а? Даваш оценки на град, в който си ходил 20 пъти. Мен си ми харесва София, а и не мога да кажа, че мразя въобще някой град. Ти си някакъв огромен хейтър. И си признай, че не мразиш София, а мразиш софиянците. И знаеш ли коя е разликата? Че софиянци не мразим никого, а всички мразят нас. Мразят ни, защото имаме предимството да живеем и работим в най-големия град.
 
Абе що не вземеш да се прегледаш, а? Даваш оценки на град, в който си ходил 20 пъти. Мен си ми харесва София, а и не мога да кажа, че мразя въобще някой град. Ти си някакъв огромен хейтър. И си признай, че не мразиш София, а мразиш софиянците. И знаеш ли коя е разликата? Че софиянци не мразим никого, а всички мразят нас. Мразят ни, защото имаме предимството да живеем и работим в най-големия град.

Това ти е проблема на тебе, свикнал си с мизерията, обичаш си я, харесваш си я, не можеш без нея. Както свинята си обича кочината, нищо че е омазана с лайна, така и ти. Но аз тая свинщина никога няма да я приема, защото си спомням какво беше. Спомням си София, спомням си и Варна. Нито един от двата града не беше това, което е в момента. Айде Варна майната й, ама столица.... Ако тая гняс я приемаш, значи си напълно луд и напълно си заслужаваш омазаната с ако кочина.

Миналия месец живях 4 дена в един хотел в Младост. Тоя Младост не знам какъв квартал го водите, по мое мнение краен квартал, защото е 1000 пъти по гаден от нашия краен квартал - Владиславово. Ебати дупките човек, навсякъде кратери по половин метър дълбоки, изпочупих си колата. Блоковете като се пресегнеш, пипаш отсрещния.... Бягай от тука с тоя попилян град. Аз като си изляза на терасата виждам зеленина дървета, а най-близкия блок срещу мен е на 500 метра....

Само за протокола да питам. Ти в София ли си роден?
 
Само за протокола да питам. Ти в София ли си роден?
Е, хубава работа, пък и ти! Човекът 100 пъти повтори, че е 98-мо поколение софиянец....
 

Горе