Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Аз си имам един бастион за отправна точка и го пиша за трети път - напълно е възможно да няма връщане назад след като си сложиш ваксина. Никого не агитирам, няколко пъти казах, че избора трябва да е личен и всеки трябва да си прецени.
Трябва да е свободен избора, ама се правят всякакви врътки, което със сигурност намирисва на нещо гнило. Наливат се маса пари за реклама на ваксини, принуждават известни личност да приканват към ваксиниране, въвеждат се някакви измислени сертификати, пак с цел ваксинация. От това ако не ви светва лампичката не знам още какво трябва да стане. Може и скоро да пуснат ваксини в Кауфланд на промоция, че тогава бая баби кълват...
 
Трябва да е свободен избора, ама се правят всякакви врътки, което със сигурност намирисва на нещо гнило. Наливат се маса пари за реклама на ваксини, принуждават известни личност да приканват към ваксиниране, въвеждат се някакви измислени сертификати, пак с цел ваксинация. От това ако не ви светва лампичката не знам още какво трябва да стане. Може и скоро да пуснат ваксини в Кауфланд на промоция, че тогава бая баби кълват...
Каква лампичка бе, СлавчеФ, утре като ни заключат ще видиш каква лампичка ще ти светне.
 
То така или иначе ще те заключат. Да не мислиш, че като си ваксиниран си нещо повече? Какво стана с Израел с почти 100% ваксинирани?
 
То така или иначе ще те заключат. Да не мислиш, че като си ваксиниран си нещо повече? Какво стана с Израел с почти 100% ваксинирани?
Стана, че имат 18 смъртни на ден, при 7000 инфектирани на ден. А тук сме 19 починали при 1300, при това тепърва ще се увеличават. Чети повече, имаш източници.
 
Така е, никой не се е измъкнал жив от този Свят! Кой по-рано, кой по-късно, всички ще умрем...
 
А аз мисля, че знам откъде ги вадиш тези обществени заключения - от собствените си комплекси. А комплекси има всеки, но в случая отново си в грешка. Не е за пръв път хора да не разбират или да не си признават, че са повлияни от думите ми.
Ти си завършен психопат. Не ти чета истериите от цифра време, яката грандомания те гони.. и нормално, като си цел ден кибик в общината. Предполагам постоянно те юркат разни в пъти по-ниско интелегентни от теб..сигурно е много кофти :) но винаги имаш избор - напусни бе терикат, напусни и започвай бизнес, що се мъчиш там? :D
 
Изборът е да не измират хора, другото са глупости.
Биячите на пенсионери да си мълчат :D
 
Иронията ти никак не е уместна, може би не си наясно, че децата са по-уязвими сега. Ама какво пък, нали ти си се изолирал...на село.
Мда, затворил съм се в бункер, с 3 маски, 2 чифта ръкавици и дезинфекция през 30 минути...
 
Стана, че имат 18 смъртни на ден, при 7000 инфектирани на ден. А тук сме 19 починали при 1300, при това тепърва ще се увеличават. Чети повече, имаш източници.
Тедка, Тедка, като първолаче си значи. Защо всеки път трябва да ти се повтарят основни неща. Броя на случаите зависи от броя на тестваните. Повече тествани => повече случаи. Ти ги наричаш инфектирани, аз бих ги нарекъл положителни (защото имат положителен тест). А повече тестове се правят по всякакви причини, които нямат нищо общо с медицината. Работодателя ти иска, за пътуване ти трябва... всякакви малоумни причини. Ако хипотетично изтестваш цялото население за ден, ще установиш стотици хиляди положителни. Положителните не са непременно болни, за повечето положителния резултат е просто неприятна изненада. Ужас, имам чувството че обяснявам на бавно развиващ се...
 
Точно щото разчиташ на Гугъл си на тоз хал, я.
Като стана на въпрос, освен DuckDuckGo и търсене в гугъл чрез Startpage други алтернативи има ли за запазване на личната информация ?

Не искам да знам колко пари са вложени в намирането на лечение, превантивни мерки и т.н.
Според мен се влагат пари за НЕ намирането на лечение.
 
Аз си имам един бастион за отправна точка и го пиша за трети път - напълно е възможно да няма връщане назад след като си сложиш ваксина. Никого не агитирам, няколко пъти казах, че избора трябва да е личен и всеки трябва да си прецени.
Ти остави, то има и друг проблем. Ако си инжектирал това нещо на цялото население, после не съществува контролна група за сравнение. Ако всички са инжектирани и много от тях започнат да измират от инжектираната отвара, можеш да кажеш че мрат заради поредния вариант и няма как да се докаже истинската причина. Затова е много важно голяма част да останат чисти. Още повече че и без това няма никакъв смисъл да се бодат вече преболедувалите, които вече трябва да са поне половината.
 
Ти остави, то има и друг проблем. Ако си инжектирал това нещо на цялото население, после не съществува контролна група за сравнение. Ако всички са инжектирани и много от тях започнат да измират от инжектираната отвара, можеш да кажеш че мрат заради поредния вариант и няма как да се докаже истинската причина. Затова е много важно голяма част да останат чисти. Още повече че и без това няма никакъв смисъл да се бодат вече преболедувалите, които вече трябва да са поне половината.
Напротив ! Ако си боледувал нищо не значи. Не значи, че имаш имунитет, не значи и че нямаш. Антителата нямат никакво значение, Т клетъчния кръвен също. => по-добре да се ваксинираш
Дали има хора, които боледуват за 2-ри път - ДА ! Дали са само 0.7% ли колко ги даваха - НЕ ! => препоръчват ваксина
Дали ако боледуваш имаш по-голям имунитет от ваксиниран - НЕ ! При всеки е различно.=> дори и боледувал препоръчват ваксина
Има група за хора преболедували повторно - дали са толкова малко, че чак група да правят. Да група може и от 2-ма, ама тоя случай не е такъв.
Дали ако си боледувал вече втория път като се заразиш го караш по-леко - НЕ ! Пак е индивидуално, има хора по-леко, има хора както първия път, има хора и 2-рия път много по-тежко => по-добре да се ваксинираш.
Това горе са фактите, а какъв процент от хората изграждат по-добър имунитет след боледуване, отколкото от ваксина или колко хора, които боледуват 2-ри път го изкарват по-леко - скоро няма да има такъва данни.
Това по-горе са факти.
Дали от ваксините ще има странични ефекти - Никой не знае със сигурност. (говорим за това много хора да имат тромби или някакви сериозни заболявания)
Дали сега има хора, които сега след ваксина имат усложнения и сериозни странични ефекти - ДА има такива ! Колко са ? Никой не знае ?
Дали може от Ковид да умреш, да отключиш заболяване, да останеш с трайни увреждания ? - ДА МОЖЕ !
Кое е по-безопасно - Ваксината (според по-голямата част от учените и по-голямата част от хората) Дали може да бъркат - ДА
 
Последно редактирано:
 
Заключването беше за да се забави разпространението докато нямаше ваксина, от там натък който сложил сложил който не сложил не сложил - личен избор - каквото стане да става просто трябва да протестираме ако искат да ни заключат... (няма значение кой ще е на власт) просто голяма маса хора трябва да имаме общо мнение за заключването



@entrepreneur7 - беше ме питал какво ползва аз съм фен на подсилаването, цинк, витамин д, Витамини Алаив (заради зелените неща в тях който не мога да ям всеки ден) и чай с няколко билки и ехинацея като почне по хладното време

Към това добавям излагане на слънце да се подобри усвояемостта и да си произведа собствен витамин д, и сега ходя без маска с цел да евентуално да срещна ковид в малки дози да си тренирам имунитета естествено .... вместо някакви бурстъри

(ПП знам че имам антитела - доказано с тест - затова мисля мога да си го позволя без особен риск за себеси )
 
Трябва да е свободен избора, ама се правят всякакви врътки, което със сигурност намирисва на нещо гнило. Наливат се маса пари за реклама на ваксини, принуждават известни личност да приканват към ваксиниране, въвеждат се някакви измислени сертификати, пак с цел ваксинация. От това ако не ви светва лампичката не знам още какво трябва да стане. Може и скоро да пуснат ваксини в Кауфланд на промоция, че тогава бая баби кълват...

Абе аз когато съм вземал по-сериозно отношение във форумни спорове са ми са се дразнили от двете барикади, защото не заемам страна и част от спорещите виждат само нещата с които не съм съгласен. И понякога се чудя дали наистина не разбират очевидни неща или го карат на инат и на комплекси. Това е неблагодарно отношение, говори ми за мегаломания този незнайко и той ли ще ми става фенка... Значи зорлан се бутат да ми вървят подир гъза да ми четат мненията и после аз съм им виновен. Значи той, а и много други не се интересуват наистина от темата. А да се плюнчат.

Разбира се, че опитват принуда по различни начини, това е толкова ясно и не е от вчера. Но с това изобщо не казвам, че заразата не е опасна - дори напротив. То всичко това има нещо общо и с приказката за дистанционното и тв каналите. Като били малоумни всички канали защо не изхвърлиш дистанционното и телевизора.

Т.е. на част от хората ще им се създават неудобства в ежедневието ако не се ваксинират. Някой сигурно ще си загубят работата. Въобще ще има дискомфорт. От другата страна е какви перманентни рискове поемаш ако се ваксинираш.

Само, че ми се струва, че се увеличава процента на хората на които наистина започва да им дотяга и може и да са слонни да посрещнат неудобства и проблеми за да се защитят. И не само да се защитят но и да контраатакуват.

А конкретно медицинската тематика, кой пък тук може да каже нещо неоспоримо, че и да претендира за категоричност.

Сякаш всеки си мисли, че цялата работа е точно определено нещо. Пример давам - за някои е социален експеримент. Ами повече е. Тези, които имат лостовете и властта доколкото ги знам що за стока са никога не правят нещо само с една единствена цел. Може да имат основна, генерална цел, но покрай нея търсят и още множество ефекти.

Това прераства в обществена война и отново се ползва добре отработената схема да се противопоставят различни групи от хора.

Колко пъти да го напиша? Трябва да го напиша в абсолютно конкретен текст, да го осветя с неони, да помоля "моля ти се, вникни в смисъла на думите, може да е за твое добро"? Човек си поема рисковете каквото и решение да вземе.
 

Горе