Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Почнаха да излизат фишеците, поздрави на модерните o_O Ама в България няма такива неща, ние сме зъбата и суверенна държава и никой не би посмял да ни прати подобна партида :cool:
Да и мен по-скоро ме притесняват такива неща.. Казха уж, че въпреки теззи частици които са намерени в тази партида нямало обявени странични ефекти ама утре пък не се знае във Файзър какво може да намерят и какво да предизвикват, но ... ако не се ваксинираш риска от Ковид да умреш си остава, така че ЗА МЕН риска от вакината е по-малък.
 
За това, че които боледува изгражда доживотен имунитет не е вярно.
Ето един случай за фитнес инструктур корав мъж, които първия път го е изкарал леко, но втория ... може да видите споделя всичко в профила си, а и може да потърсите в някой новинарски сайт за него накратко.
Знам и за много хора, които първия път боледуват леко, а втория много,много тежко.
Не знам каква може да е причината щом е един и същ човек, една и съща имунна система, едно и също хранене и всичко останало...
Според мен както казах една от теориите ми е вирусния товар + това на кой ден ще се проявят симптомите и през това време да се разпространи вируса изцяло и когато се прояви първия симптом и започне лечение е късно, защото той вече е в цялото тяло. Затова от тези неща според мен зависи, а не колко си здрав, млад, спортинст, хранане и имунна система.
Затова и аз реших да се ваксинирам, защото без значение, че първия път съм го изкарал леко, без значение, че съм млад всичко зависи от вирусния товар и не знаеш колко ще бъде той и как ще се развият нещата - затова има млади,прави,здрави умират и болни с придружаващи заболявания го карат леко.
А за това, че ваксината предизвиква тромби ... не знам ако бях на 50 щях да получа инфаркт тромб или нещо, защото веднага след ковид като ми взимаха кръв като си видях кръвта беше като желе, каша, гъста. А по време на ковид пиех аспирин протект + ентан
Имаше теории от лекари още 2020г. че които е ваксиниран ще кара вируса по-тежко, тъй като има два вида антитела - вируснеутрализиращи и слепващи нещо подбно и трябва вируснеутрализиращите да са повече иначе при заразяване го караш по-тежко и имаше съмнения, че ако ваксиниран се разболее ще боледува по-тежко, но очевидно тези теории на практика виждаме, че не са така. Не се знае при следващ щам и вирус какво ще стане, но... до там ни докараха, че се чудим как да оцелеем за тази вълна, за утре
 
Последно редактирано:
Само на Тедката съм се подигравал щото той каквото и да направи или напише е за подигравки :p

Тия дни отделих време за рисърч и това е резултатът.
Според науката по-добре да ме боцнат.

Давай да четем/гледаме, че ми писна да съм прост.

От професор Ким рабрах, че минаваме от противогрипно на противоковидно ваксиниране, всяка есен с песен.

Това е старо, ама понеже каза според науката.. че се сетих..
1 минута ти обяснява как, ако не се ваксинираш ще си навредиш, а на близките ти още повече, а в следващата пелтечи, че той нямало нужда да се ваксинира щото бил само на 59 и в добро здравословно състояние.. Ама щал да търси начин да се ваксинира, щото в пуловете дето пускали, показвало, че най-много биха се доверили, ако СЕОто се боднел.. та по-късно се бодна де. В смисъл.. съвсем научно обосновано.

 
Давай да четем/гледаме, че ми писна да съм прост.

От професор Ким рабрах, че минаваме от противогрипно на противоковидно ваксиниране, всяка есен с песен.

Това е старо, ама понеже каза според науката.. че се сетих..
1 минута ти обяснява как, ако не се ваксинираш ще си навредиш, а на близките ти още повече, а в следващата пелтечи, че той нямало нужда да се ваксинира щото бил само на 59 и в добро здравословно състояние.. Ама щал да търси начин да се ваксинира, щото в пуловете дето пускали, показвало, че най-много биха се доверили, ако СЕОто се боднел.. та по-късно се бодна де. В смисъл.. съвсем научно обосновано.

Този клип е стар и не се знае дали вече е ваксиниран.
Освен това, което мисля аз е и ще изляза прав на голям процент !
Според мен запомнете това, което ще кажа и ще видите, че ще бъда прав.
Има доста голяма вероятност да има множество странични ефекти, но да бъдат с определена ваксина или определена партида. Дали случайно ще е пратена определана партида към Еврпа, а друга към Китай, а друга към САЩ... не знам. Другото което е при сравнението на ваксините за свински грип едната е давала страничен ефект нарколепсия, а другата не и разликата мисля, че беше в повечето вирус тела за свински грип май.. както тук имаме при Файзер 30 или 50 микрограма иРНК, а при Модерна 100 микрограма иРНК, имаме векторни с човешки аденовирус и с маймункси... Има шанс след време определени да дадат странични ефекти, а други не, защото всичките са различни ваксини, а както виждаме от историята при ваксината за свински грип една такава малка разлика е дала странични ефекти.
Само че пак отчитам факта, че не се знае при коя точно ще има дефекти или пък няма да е при различните разработки, а просто при определени партиди както горе казаха за замърсените ваксини на модерн...
Съгласен съм и разбирам всичко това, но ... дали къде риска е по-голям ? Да рискуваш да попаднеш на такава ваксина или партида или да рискуваш да се разболееш (като включим обясненото, че разболяването е също на късмет и не знам от какво зависи по-горе описах за вирусния товар). Тоест каквото и решение да вземеш ... затова и ми беше трудно на мен да реша толкова време, а има някой са сигурни във ваксината или сигурни в имунната система, а точно това се опитвах да обясня, че и в двата случая въобще не може и на 10% да си сигурен
 
Последно редактирано:
Този клип е стар и не се знае дали вече е ваксиниран.
Знае се, ваксинирал се е. Причината, както се разбира от видеото е доста научно обосновата.
 
Знае се, ваксинирал се е. Причината, както се разбира от видеото е доста научно обосновата.
Ами защото бяхте подчертали, че подканвал хората да се ваксинират, а самия той не се бил ваксинирал
 
Само на Тедката съм се подигравал щото той каквото и да направи или напише е за подигравки :p

Тия дни отделих време за рисърч и това е резултатът.
Според науката по-добре да ме боцнат.
Трябва да знаеш, че глобата за фалшиво боцкане е 10 000 лв.
 
Трябва да знаеш, че глобата за фалшиво боцкане е 10 000 лв.

Те пък ще те хванат, тук една камара хора, особено шофьори международни, 100 лева, и ваксината я изсипват в коша, успех да те хванат. Виж, вече документ с невярно съдържание е друго, ама като доктора ти го даде и не е фалшифициран...
 
@entrepreneur7, ти колко често ядеш плодове, зеленчуци? Колко често ядеш лакомства или пиеш безалкохолни, въобще junk food? Колко се движиш?
 
@entrepreneur7, ти колко често ядеш плодове, зеленчуци? Колко често ядеш лакомства или пиеш безалкохолни, въобще junk food? Колко се движиш?
лакомства не ям изобщо както и junk food - изобщо.
Плодове и зеленчуци ям абсолютно всеки ден - главно храненето ми е месо,риба, плодове и зеленчуци.
Движението е всеки ден.
 
Те пък ще те хванат, тук една камара хора, особено шофьори международни, 100 лева, и ваксината я изсипват в коша, успех да те хванат. Виж, вече документ с невярно съдържание е друго, ама като доктора ти го даде и не е фалшифициран...
Разбира се, че могат да те хванат. Правят ти изследване и освен, че те глобяват те заковават на стената в позорището. И съм сигурен, че дори може да се установи в какъв времеви период ти е сложена ваксина. В момента това не е на дневен ред, сега се търси статистика, но и това ще дойде на дневен ред.
 
Накратко:

Ваксините действат като Ковид Лайт Едишън и затова всички негативни странични ефекти от ваксина, същият човек най-вероятно би ги получил и от суровия Ковид, че дори и с бонуси.

Затова може да имаш само 2 основни причини да не искаш да се ваксинираш:
  1. Уверен си, че никога няма да хванеш Ковид (ше седиш вкъщи отсега нататък).
  2. Много ти е важно илюминатите да не могат да те контролират дистанционно.
 
Затова може да имаш само 2 основни причини да не искаш да се ваксинираш:
  1. Уверен си, че никога няма да хванеш Ковид (ше седиш вкъщи отсега нататък).
  2. Много ти е важно илюминатите да не могат да те контролират дистанционно.
3. Давай го тоя супер-хипер-мега-прехвален грип насам, да видим кво па толко ще ми направи

лакомства не ям изобщо както и junk food - изобщо.
Плодове и зеленчуци ям абсолютно всеки ден - главно храненето ми е месо,риба, плодове и зеленчуци.
Движението е всеки ден.
Значи си генетично кекав :p
 
3. Давай го тоя супер-хипер-мега-прехвален грип насам, да видим кво па толко ще ми направи

Вярно, че си антиваксър, и не може да се разчита много на здрава мисъл, ама прекаляваш.


@Noke и трета - егото му, и да се чуства специален, че мисли, че знае нещо, което другите не.
.


https://www.pe.com/2021/07/28/man-who-mocked-coronavirus-vaccine-in-viral-tweet-died-of-covid-19 Внимавай какво си пожелаваш, знам че според теб всички умрели от ковид са умрели от нещо друго или е фейк нюз, но не си пожелавай каквито и да било болести. Не дай си боже пък някакво усложенение да имаш, белите дробове много страдат после, един роднина още пие шепа хапчета и се задъхва от минимални усилия. Аз казвах преди, от едно погребение, от 30-тина души, 20-тина се заразиха, 3ма в болница, друга пък роднина беше на апаратно дишане, но се оправи, а да не ти казвам след тоя апарат какви са последствията.
 
Последно редактирано:
3. Давай го тоя супер-хипер-мега-прехвален грип насам, да видим кво па толко ще ми направи


Значи си генетично кекав :p
100 пъти обясних от какво зависи и защо едните болуват повече и че дори да си здрав, спортист, здравословно хранене, млад и със силна имунна система - това нищо не значи. Да в сравнение с един 70 годишен хипертоник имаш по-голям шанс, но шанс има шанс и обратното да е. Пак казах за вирусния товар и репликацията на вируса + генетични предразположености. Няма как да знаеш какви генетични предразположености имаш и това, че не си боледувал от грип и вирусни инфекции нищо не значи. Веднага давам пример при свински грип след прекарването на грипа има хора развиват нарколепсия и по-голямата част (пак казва по-голямата, а не всички) са имали генетични предразположености. Но това не означава, че са били по-предразположени към вирусни инфекции и настински, а предразположени към нарколепсия + вируса, които активира такива гени за нарколепсия и се получава нарколепсия. Никога няма как да знаеш какви генетични предразположености имаш. Освен това за Ковид е характерно, че удра на много места - съсирвана на кръвта, атакува нервната система, възпаление на кръвоностната система, автоимунни реакции - как знаеш дали си предразположен към автоимунни заболявания ? Само да кажа, че често хората, които не боледуват често могат да имат предразположеност към автоимунни точно защото имунитета е пренапрегнат и затова не боледуват от грипове, но това не е хубаво, защото един пренапрегнат имунитет + вирус като ковид, който води до пренапрягане на имунитета (затова се получава и цитокинова бура).
Затова това, че караш всички вируси без проблем не значи, че при ковид ще е така и не можеш да си сигурен какви генетични предразположености имаш. Второ казах, че зависи от куп други фактори като вирусен товар, време за репликация и много други неща, които учените още не са разбрали, а може и никога да не разберат
 
Вярно, че си антиваксър, и не може да се разчита много на здрава мисъл, ама прекаляваш.
И с кое прекалявам? Звучи като богохулство ли? Аз съм напълно сериозен - не ми пука ако около мен е пълно с грипави корононосители. Ако още не съм го хващал, ще го хвана, и не виждам проблем в това. В най-най-най-най-най-най-лошия случай нещата са една идея по-зле от 2019.

Тая тема трябва да се преименува на "Събранието на хипохондриците", защото половината тук са циврещи хипохондрици, дето напълно ирационално ги е страх за живота им. Сигурно същите по време на Националната Лотария са търкали неуморимо билетчета с убеждението, че няма как да не спечелят, след като снощи по телевизора са давали как една беззъба лелка от едно забутано село била спечелила някой лев.
 
3. Давай го тоя супер-хипер-мега-прехвален грип насам, да видим кво па толко ще ми направи

И тука имаш 2 варианта:
  1. Запряташ ръкавчето и получаваш фрий демо как горе-доле би ти се отразило да те прасне един Ковид. Ако сгънеш, ще е сравнително бързо и безболезнено.
  2. Чакаш the real deal да те връхлети и смело го посрещаш. Ако нещата тръгнат на юг, ще отнеме няколко седмици на легло, с неособено приятни усещания и с тръба в гърлото. И накрая ще обогатиш някой доктор-измекяр с 1200 лв.
 
И с кое прекалявам? Звучи като богохулство ли? Аз съм напълно сериозен - не ми пука ако около мен е пълно с грипави корононосители. Ако още не съм го хващал, ще го хвана, и не виждам проблем в това. В най-най-най-най-най-най-лошия случай нещата са една идея по-зле от 2019.

Тая тема трябва да се преименува на "Събранието на хипохондриците", защото половината тук са циврещи хипохондрици, дето напълно ирационално ги е страх за живота им. Сигурно същите по време на Националната Лотария са търкали неуморимо билетчета с убеждението, че няма как да не спечелят, след като снощи по телевизора са давали как една беззъба лелка от едно забутано село била спечелила някой лев.

Не се и съмнявам, ти си с тенекиени дробове, и устойчив на вируси. Така или иначе стана ясно, че ваксината и на 8 години да е, ти няма да се ваксинираш, защото си инат, не че имаш аргументи.

Малко забавно, колко си смел спрямо вируса, ама видиш ли ваксината, която ти дава малка доза от него - "НЕЕЕЕ!!!"

Жалко, че му заключиха туитовете на тоя
RPE-L-HARMON-0726-02.jpg



Същите писаници и небивалици, дори като писа, че ще го интубират, и да сме се молели за него, не би се ваксинирал. Е на това му се вика герой! Умря ама не сложи ваксина, показа на фармацефтичните компании как се прави, със сигурност ще го помнят хората като пълен идиот и меме в интернет, с IQ на стайна температура.
 
Последно редактирано:
100 пъти обясних от какво зависи и защо едните болуват повече и че дори да си здрав, спортист, здравословно хранене, млад и със силна имунна система - това нищо не значи. Да в сравнение с един 70 годишен хипертоник имаш по-голям шанс, но шанс има шанс и обратното да е.
Милион пъти ви беше обяснено, че ние дето не желаем да си вкарваме странни отвари в кръвоносната система... просто не желаем да си вкарваме странни отвари в кръвоносната система. Толкова ли е сложно за разбиране? И също така не изпитваме никаква нужда да бъдем убеждавани да го правим. Има един термин "vaccine hesitant" (колебаещ да се ваксинира) - това определение в никакъв случай не важи за мен и много като мен, защото въобще, ама въобще не се колебая дали да се ваксинирам. Сигурен съм, че НЕ го желая.

Можеш ден и нощ да ми обясняваш как Сульо и Пульо, най-добрите спортисти на планетата, хванали Ковид и от тогава не са същите. Аз също си правя моите наблюдения и проучвания, така че няма как изведнъж напълно да се доверя на един непознат в нета, който ми обяснява как неговите познати Сульо и Пульо се чувствали като настъпени домати след като изпили 30 вида антибиотици и 10 вида кортикостероиди.

Пак казах за вирусния товар и репликацията на вируса + генетични предразположености. Няма как да знаеш какви генетични предразположености имаш и това, че не си боледувал от грип и вирусни инфекции нищо не значи.
Предпочитам да не съм ирационален хипертоник. Малшанс ако имам каквито и да е предразположености. Нормалното състояние на психиката на човека е да рискува здравето и живота си понякога (доста повече когато е млад). Да се блещиш пред телевизора и да умираш от страх, докато хората навън си общуват и се забавляват по всякакъв начин... не ми се струва адекватно, особено за млад човек.
 

Горе