Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
За сухия лед още по-малко вервам понеже дори не се предлага масово.
Това нещо нередно ли ти се струва?
 
- Здравейте, днес нали е безплатно?
- Не е безплатно, защо да е безплатно?
- Ами нали всеки понеделник е безплатно?
- Всеки понеделник наистина е безплатно, но днес е вторник.
 
А чувалите на Майтапчийски, който плашеше с месеци? Че и Арена Армеец подготвиха, гробища щяха да увеличават... Яко смях
Майтапчийски ви спаси гъза 2020 година и имахте перфектно лято. Ама много къс мозък имаш. И още нещо. Аз съм от София, голям град е, работя с хора. Няма как да не се ваксинирам. Пазя себе си и околните. Ако живеех на село, това е друга работа и щях доста да се чудя дали да си слагам.
 
Майтапчийски ви спаси гъза 2020 година и имахте перфектно лято. Ама много къс мозък имаш. И още нещо. Аз съм от София, голям град е, работя с хора. Няма как да не се ваксинирам. Пазя себе си и околните. Ако живеех на село, това е друга работа и щях доста да се чудя дали да си слагам.
Браво на ГЕРБ, БСП и ДПС днес! Гласуваха майчинството да стане 650 лв. А ИТН казали, че майките трябвало да се връщат на работа. Ето, драги съфорумци, за кого дадохте гласа си. Сега хейтете, нали това го можете!
 
Браво на ГЕРБ, БСП и ДПС днес! Гласуваха майчинството да стане 650 лв. А ИТН казали, че майките трябвало да се връщат на работа. Ето, драги съфорумци, за кого дадохте гласа си. Сега хейтете, нали това го можете!

Да, това е новата коалиция. Днес Данчо Ментата ясно заяви, че тея трите партии ще правят каквото си искат. Еми честито ти коалииционни партньори - ДПС и Комунистите.
 
С което си направил едно голямо нищо.

Това, че не си я заразил ми напомня за случая с наши роднини в началото на "галимацията" - пролетта на 2020г.

Братовчед на баща ми и жена му бяха заразени с ковид в св. Иван Рилски, където жената (с онко заболяване) беше на химиотерапия. Поради паниката тогава, бяха принудени да се гърчат у дома, докато не стигнаха до състояния, налагащо да ги включат на вентилирано дишане. Мъжът, който беше здравият, почина. Жената оцеля и дори в момента ракът ѝ е в ремисия. Иди го разбери...

Май ще се окаже, че хронично и онко болните са по-малко застрашени от клинично здравите. Никаква логика няма при тоя вирус - никаква.

п.с. морският ковид е факт. Две познати имам, които го хванаха на морето. Ама то в последните 10 години ако изкараш здрав цялото море, все едно не си ходил на родното черноморие.

Аз преди няколко години направих две последователни ангини веднага след като се върнах от морето. Повечето лепват ентеро вируси, а сега е на мода - Делта - връх на вирусите.
Абсолютна логика има.
Това го говоря от началото. Испанския грип е протичал по същия начин.
Причината за смъртта е цитокиновя буря. Хората с компрометиран имунитет трудно получават цитокинова буря. Например хората с автоимунни заболявания пият кортикостероиди или други подтискащи имунната система или имат слаба имунна система и е трудно да се стигне до цитокинова буря. Испанския грип са страдали предимно млади и здрави мъже като войници, а не както при другите грипове да стратат деца и възрастни, а средната възраст да не ги лови. Тук също е така. А смъртността при възрастните според мен не е от цитокиновя буря, но там се получават инфаркти, инсулти, а възрастните са по предразположени
 
Аз пък мислех да са ваксинирам с първична цел да дам пример на наште белким се меракландисат.
Ама те изкараха Ковида и като гледам няма смисъл.
След 3 месеца ще трябва да се ваксинират, ако нямат много антитела, ако имат след 6 месеца ще трябва. Това е по съветите на лекарите. На онези от другата страна, а не на Мангъров и подобни.
Вече знам над 10 човека, които боледуват за 2-ри път в рамкките между 6-10 месеца от предното боледуване.
Беше казал, че си на село и не искам да те плаша, но макар че риска там е много по-малък пак има риск нали знаеш на който му е писано не може да избяга. Мой приятел баща му живее на село и пак се разболя. След него и няколко други от роднините. Бабата и другите 5-6 дена се оправиха, а той влезе в болница, а не пуши, не пие (рядко по 50гр), вие витамини, има физическа селска работа и т.н
С тови вирус няма защитен и няма такова нещо като аз съм силен, аз съм млад, аз съм със силна имунна система.
 
Аз карах лек ковид, много лек на 6-тия ден вече нямах нито температура, нито нищо. Нямах задух, пневмония и т.н
Пост ковид синдрома обаче 5-ти месец не мога да се оправя. Писна ми да ходя и по лекари по всичко. Различни симптоми, различни болки. Някои болки са за невролог, други са за хематолог, други са за инфекционист, други са за нефролог и т.н и т.н
Постоянно изследванията не са в норма. Имам определени стойности завишени няколко седмици месец - ходиш например за тези симптоми и завишени показатели на невролог, после се появява друг вид болка и съвсем различни показатели са завишени и трябва да ходиш на друг вид лекар. И така различни болки, различни лекари обикаляш постоянно. Общо взето мъка е хора.
Не вярвах, че може да е от Ковид понеже го карах леко, а да имам такъв тежък пост ковид синдром, докато не срещнах още доста хора като мен. И не, не са във фейсбук, а бивши колеги от университета, стари приятели и т.н
Обмислям ваксинация, защото просто не искам да влизам в болница. Ако знаех, че ще лекуват правилно там нямаше да и помисля за ваксина, но когато имаш прекалено висока температура или пневмония и задух ти трябва болница, но ти трябва не такава като сегашните.
 
Последно редактирано:
Браво на ГЕРБ, БСП и ДПС днес! Гласуваха майчинството да стане 650 лв. А ИТН казали, че майките трябвало да се връщат на работа. Ето, драги съфорумци, за кого дадохте гласа си. Сега хейтете, нали това го можете!
Скоро беше момента когато точно ГЕРБ и ДПС не подкрепиха същото предложение на БСП.. Смятай колко ги е страх всички от ИТН, че в момента акат в общо гърне. А щом ги е страх значе пътя е верен, въпреки някои наистина дразнещи ИТН субекти.

Жалко че масата ще поддаде..
 
И още нещо. Ковид почти няма лекарства, с които да се лекува.
Пиеш само витамини и сваляш температура. Това е лечението.
Когато развиеш бактериална инфекция се включва антибиотик.
Когато почнеш да не можеш да дишашаш ти трябва кислородна терапия.
Когато има данни за цитокиновя буря се включват кортикостероиди и други имуносупресори
Понякога ако има данни, а друг път профилактично се изписват кръворазреждащи
Общо взето вкъщи може да пиеш само витамини и сваляне на температурата + антибиотик на късмет(Който не лекува ковид-а)
 
И още нещо. Ковид почти няма лекарства, с които да се лекува.
Пиеш само витамини и сваляш температура. Това е лечението.
Когато развиеш бактериална инфекция се включва антибиотик.
Когато почнеш да не можеш да дишашаш ти трябва кислородна терапия.
Когато има данни за цитокиновя буря се включват кортикостероиди и други имуносупресори
Понякога ако има данни, а друг път профилактично се изписват кръворазреждащи
Общо взето вкъщи може да пиеш само витамини и сваляне на температурата + антибиотик на късмет(Който не лекува ковид-а)

Е да де.
Спри вече да го мислиш.
 
Скоро беше момента когато точно ГЕРБ и ДПС не подкрепиха същото предложение на БСП.. Смятай колко ги е страх всички от ИТН, че в момента акат в общо гърне. А щом ги е страх значе пътя е верен, въпреки някои наистина дразнещи ИТН субекти.

Жалко че масата ще поддаде..
Дано да поддаде и да се сети, че преди 6 месеца нещо се правеше...ама сега е ред на Канадеца - новият ЦАР...
 
новият ЦАР.
Щом ще политизираме... Старият цар и сестра му са осъдили страната в Страсбург за запора върху "собствените" им държавни имоти. Няма да плащаме много, но ще трябва решение на НС, с което да им се върне владение над имотите.

Същият боклук, който издигна една мърша, едно анаеробно, един паразит.. до собственик на държавата в последните 12 години. Това са царете. Кирчо Петков е просто глътка свеж въздух, най-после грамотен човек в управлението на страната.
 
Медицината е на стотици години от това което си мислим, че е, говоря в световен мащаб.
Всичко се базира на опит грешка в общи линии и болестите не се лекуват, а се потискат симптоми.
За мен ние сме още в каменната ера, а си мислим, че имаме много напреднала медицина, та тя една обикновена настинка не може да лекува замислете се само, а ние очакваме някакви чудеса от нея.
Така и с ваксините правим си експерименти, както и с всичко останало.

Медицината трябва да се нарича Експериментална Медицинска Практика.
В никакъв случай не омаловажавам огромния труд на медиците, но това е истината, просто " трябва да знаем, че нищо не знаем".
Да правят се открития пробиви и това е супер, но като цяло не можем да лекуваме повечето болести и най-доброто лечение е превенцията.

Ако не беше медицината хората щяха да търчат по шамани и врачки както е било някога, горе долу със същия успех.
Със същия успех и от медицина и фармацевтика се правят огромни кинти и това е според мен това което подхранва тая Ковид Лудница, човек винаги е бил лаком за пари...
 
Ако не беше медицината хората щяха да търчат по шамани и врачки както е било някога, горе долу със същия успех.
bYF2rmF.png
 

Горе