Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Имам някви спомени, че Фейсбук правиха такива експерименти по едно време, за което ядоха дървото. В Твитър това да е правено незабелязано 11 години... не знам, но както и да е. Няма информация какви точно са били неверните или верните новини, така че цялото това проучване е под въпрос.

Знам със сигурност, че по-простичките лелки наистина много лесно разпространяват лъжливи новини. Виждал съм такива статии, но те много бързо се проверяват че не са истина и въобще не ги смятам за опасни. Обикновено идват от напълно непознати сайтове и най-вероятно са измислици с цел да се популяризира някой нов сайт. Това са нормални неща и не виждам никакъв проблем.

При короната ситуацията е на съвсеееееееем друго ниво. Такова, че целия common sense на човечеството се превърна в лъжа, само защото MSM не са съгласни. Сега под "Истина" се разбира само онова, което са ти казали по MSM. И то все неща, при които логиката се чупи на толкова места, че трябва активно да се самоубеждаваш, че това което ти казват не е поредната шега.

Знаеш ли какво всъщност е такава насилена истина? Пропаганда. Това е когато радиоточката ти бълва непрестанна информация, която нито те интересува, нито ти звучи логично, и освен това те убеждават (или насилват) да правиш неща с които не си съгласен. Това е пропаганда.

@AseasRoa или @slavchev, кога ще ми кажете числата от тотото (че да пусна фиш преди тва)?

Единият познава мачовете, другият знае точно кога графиката ше тръгне надолу... wtf?! :eek:
Що, ти нещо друго ли виждаш на графиката? Тя е елементарна - покачва се експоненциално, по някое време покачването се забавя, след което следва такъв спад, който е огледален на покачването. Забавяенто на случаите се забелязва още от 2 седмици насам, че даже го писаха и по разни новини. Ако нямаше забавяне, сега трябваше да отчитат над 3000 случая и графиката трябваше да изглежда повече като така:

1631095377367.png
 
@AseasRoa или @slavchev, кога ще ми кажете числата от тотото (че да пусна фиш преди тва)?

Единият познава мачовете, другият знае точно кога графиката ше тръгне надолу... wtf?! :eek:
Тотото го спрях преди доста време, ама мачове си играя :D
 
Тотото го спрях преди доста време, ама мачове си играя :D
Ок, кажи некой мач че са ми останали 16 евра в Пинакъл.
Пълен фейл беше неколкодневната ми бетинг кариера.
 
Ок, кажи некой мач че са ми останали 16 евра в Пинакъл.
Пълен фейл беше неколкодневната ми бетинг кариера.
Северна Македония - Румъния двата отбора да отбележат гол
Северна Ирландия - Швейцария - 2
И една малко по-смела прогноза Уелс - Естония двата отбора да отбележат гол и победа за Уелс
 
Северна Македония - Румъния двата отбора да отбележат гол
Северна Ирландия - Швейцария - 2
И една малко по-смела прогноза Уелс - Естония двата отбора да отбележат гол и победа за Уелс
Мерси, нацъках първите 2, последното ми е заключено в момента.

И ти го намали тоя Интернет или дай някое по-оригинално съждение.
 
Северна Македония - Румъния двата отбора да отбележат гол
Северна Ирландия - Швейцария - 2
И една малко по-смела прогноза Уелс - Естония двата отбора да отбележат гол и победа за Уелс
А Джокович ще спечели ли USOpen? Ако познаеш, ще си гурото на залозите. Шанса е 50/50 нали тъй? Ама... Ще се наемеш ли с категорична прогноза. Все още ми стоят парите от Европейското в бет365. Кажи каква мрежа от залагания да направя да ги удесетворя.
 
И ти го намали тоя Интернет или дай някое по-оригинално съждение.
По-оригинално от Асошиейтед Прес, които са световният стандарт при отразяването на новини?
 
А Джокович ще спечели ли USOpen? Ако познаеш, ще си гурото на залозите. Шанса е 50/50 нали тъй? Ама... Ще се наемеш ли с категорична прогноза. Все още ми стоят парите от Европейското в бет365. Кажи каква мрежа от залагания да направя да ги удесетворя.
Тенис не следя. Безинтересно ми е да гледам пъшкащи мъже :D
 
По-оригинално от Асошиейтед Прес, които са световният стандарт при отразяването на новини?

Ти не разбра ли, че всичко от мейнстрийм мидиа е пропаганда и не може да бъде ползвано като аргумент? Може да ползваш само източници и статии, които са против ваксините и официално разпространената информация, инак не мислиш критично.
 
Някакви нещастници пищят пред парламента и искат оставки, дори не знаят, че случайниците не могат да подават оставка.
 
Ти не разбра ли, че всичко от мейнстрийм мидиа е пропаганда и не може да бъде ползвано като аргумент? Може да ползваш само източници и статии, които са против ваксините и официално разпространената информация, инак не мислиш критично.
AP е класическа мейнстрийм медия, която бълва същата пропаганда като останалите медии, но може и да е стандарт...

Обективната медия би направила сравнение между вирус с 3-4% смъртност и рака, при който смъртността варира от 50 до 99% в зависимост от вида. Странно защо загрижената наука не се юрна да лекува заболяване с много по-висока смъртност, а се захвана с грипоподобна инфекция, която повечето хора изкарват с леки до никакви симптоми.
 
Обективната медия би направила сравнение между вирус с 3-4% смъртност и рака

Това с рака не знам колко има логика. Нещо като "що говорят срещу цигарите, а за вредния хляб нищо не казват". Вирусите се хващат бързо и последствията също бързо се появяват. До рак (в повечето случаи) водят години неестествен начин на живот и изнасилване на организма с консумиране на боклуци и стрес.

По-скоро може да се сравни с грипа, тъй като и при него пневмонията е най-честото и сериозно усложнение и симптомите са най-близки, но такива сравнения вече имаше. Разликата между 3-4% и 0.1% ми се струва значителна.

Обективно може да се критикуват шокиращите заглавия от тип "идва смърт и апокалипсис" и "всички яко ше мрем", щото определено са глупост, но това го правят по-скоро нашите сензационалисти и от двата лагера. Или всички ще умрат от вируса, или от ваксината, средно положение няма.

Ще е много тъпо всичко да отшуми с времето и нищо апокалиптично да не стане, толкова енергия на вятъра...
 
Последно редактирано:
Това с рака не знам колко има логика.
Логиката е, че от рак яко си мрат хора на всякаква възраст, но те не са медийно интересни. По-интересно е, кои страни в ЕС ще имат най-голяма смъртност (визира се ниския интерес към ваксините в тях), без да се вземе под внимание ужасното състояние на здравната система, рефлективно - липсата на адекватна медицинска помощ.

През 2016г сме били на първо място в света по смъртност! В СВЕТА! ПО СМЪРТНОСТ!!! Тогава АП къде спа? Йебем ти и стандарт...
 
Ако на някой му пукаше за здравето на народа държавата нямаше да събира милиарди от акциза върху цигарите ...
 
ужасното състояние на здравната система

Един от аргументите за ваксиниране не е ли точно да не опираш до тая здравна система, дето ще те убие? Ефектът от ваксините ще го видим другото лято, въпреки че вече всички данни може да ги оспориш и в крайна сметка е едно чесане на езици :)

Инак сме добър "лош" пример за европейците, с надписването на умрели от ковид заради пътеките и малкото ваксинирани. Двоен ефект :)
 

Горе