Вашата мантра за привличане на щастие в живота?

Когато беше излязъл айфон 5 един познат беше от първите дето го купи от технополис за 1000-1500 не помня.Но след месец два нещо не работел само черен екран давало.Та звъни ми той и отиваме в сервиза на техномаркета.Жената се чудеше какво да го прави.Разглеждайки го само спомена-абе как може да дадете толкова пари за един телефон, колкото мойта кола.А аз нал съм чепат и викам, ами виж му колата вънка за 76 хиляди.Та моя познат леко се изчерви.Не обича показност.Жената ни даде някакъв номер на сервиза в София.Той се обади там казаха му, че телефона е в някакав мод и да направи еди какво си и телефона тръгна.Та после, като излязохме от техномаркета си говориме.Спомена- кога е бил най-щастлив.Когато бил малък си купили тв, но им го дали по-евтино, щото било без дистанционно.А и нямали пари.И разправя гледаме цветна тв, а аз съм дистанционното - бягам насам-натам натискам бутоните и сменям каналите.След няколко месеца нашите спестиха пари и купиха дистанционно.Никога няма да забравя щастието и радостта от покупката на дистанционното.А сега на един айфон не мога да се зарадвам.Нямам го същия кеф, като купя нещо за1,2,3,4хиляди, защото мога да си го позволя.Кефя се при покупка на нещо голямо кола или апартамент/скъпо нещо/. Досега си е купил коли на обща стойност към 300 хиляди лева.Имаше сравнение в коментарите с богатия и бедния.Богатия ще се зарадва, като спечели от борсата, еквивалент на радостта на бедния, когато намери 80 долара. Защото щастието и радостта и при единия и другия предизвикват една и съща и равна на тях химическа реакция в организмите им.Едни се кефят на село да живеят други в голямата столица.Важното е да са щастливи.
 
Последно редактирано:

Горе