Вашето мнение за един онлайн магазин.

Здравейте. Търся да закупя онлайн магазин и в момента преговарям с един човек, който продава такъв. Става въпрос за www.bgmagazin.net Качени са няколко десетки хиляди продукта. Работи на дропшипинг. Домейна е на 2 години с Пейджранк 3.

Понеже не съм много запознат със сео, оптимизация и тем подобни, искам да чуя Вашето мнение за магазина. Беклинкове, класиране по ключови думи, онпейдж и офпейдж сео и всичко друго за което се сетите. Искам да чуя за най-лошите видими страни на магазина, че да не се разочаровам в последствие. Аз примерно виждам, че по описанията има още много работа, а и по дизайна също.

П.П. Цената на магазина е малко под 1к лева. Въпроса е дали си заслужава парите!?
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Това, за което молиш да ти дадат съвет се казва SEO одит и струва около 800 лева ако е направен от някой, който знае какво прави и разполага с подходящите инструменти. Всъщност на теб не ти трябва одит, а преценка дали цената си заслужава. Искай от собственика обороти, разходи, надценки, източници на трафик... Сметни колко е печелил магазина годишно и на тази база прецени дали цената е добра за теб.

Не купувай потенциал, а реалности!
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Благодаря за ценното мнение. Утре ще получа данните от аналитикса и ще ги приложа тук за коментар. Просто ми се искаше да науча дали някакви панди и пингвини са погнали магазина и дали има черни шапки. Но то ще си проличи от статистиките като ги видя от пускането на сайта досега.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Колегата Spy е абсолютно прав! Както винаги.
Лично това което на мен ми направи впечатление без никакви инструменти... по всяка вероятност този online магазин няма никакви обороти. Снимките повечето са ужасни. На пиксели... разтягани... ужас. Заглавията на някои са отбий номер и цените са измислени. Освен това никога не ми е правило добро впечатление online магазин който има адсенс и рекламира постоянно пряката си конкуренция.

За последното ще ти отнеме минути да го коригираш. Но за другите неща ще хвърлиш страшно много труд. А ми се струва че купуваш чисто нов сайт който не е направен по вкуса ти. Ако има продажби и печалби тогава е друго, но имам страшно силни съмнения.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Аз до колкото забелязвам на пръв поглед темата е Шопика и магазина е на безплатна платформа предполагам Опънкарт,тва,че снимките са разпънати значи,че собственика не си е настроил правилно изгледа на изображенията в темата,най-дразнеща обаче е секцията нашите приятели която се разпъва надолу до безкрай:),иначе темплейта е железен един от най-купуваните което значи хиляди магазина с подобен и дори същия изглед,макар,че темата има хиляди настройки и промени които могат да се правят в изгледа,това във визуално отношение,макар,че то няма никакво значение на практика,ако магазина прави продажби.

Но лично мен би ме било срам,ако магазина е посещаван и бих си оправил настройките на отобраяване на изображенията все пак не е голяма философия,всичко това говори за немърливо отношение към магазина,а за да е такова значи има малки или почти никакви приходи.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

На-важното според мене е твоята визия за покупката и след това за развитието на този обект
Най-добрата сделка е тази, при която виждаш възможност за развитие над съществуващото в момента позициониране на пазара
Така да се каже, ако пресметнато няколко хода напред има развитие и цената не е много над действителната пазарна стойност, давай смело напред
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Това, за което молиш да ти дадат съвет се казва SEO одит и струва около 800 лева ако е направен от някой, който знае какво прави и разполага с подходящите инструменти. Всъщност на теб не ти трябва одит, а преценка дали цената си заслужава. Искай от собственика обороти, разходи, надценки, източници на трафик... Сметни колко е печелил магазина годишно и на тази база прецени дали цената е добра за теб.

Не купувай потенциал, а реалности!

Към казаното само мога да добавя, че ако направиш това, което са те посъветвали то ще знаеш не само реалността, но и потенциала. Второто ще лежи на теб дали ще се развие или ще последва Титаник.

ПС. Само на мен ли ми се струва леко некоректно ако извади и статистики насред форума? Не за друго, но са част от преговори между купувач - продавач и дори да оставим останалото пак не ми се струва много редно спрямо продавача...
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Разбира се първо ще го попитам и ако няма нищо напротив тогава ще покажа статистиките. Най-лошото е, че продавача в момента е в Австрия и не може да ми докаже за пратките, изпратени от Еконт. В админ панела не ги пазел. Тоест това говори за много малък брой продажби за срок от 2 години. Освен това да споделя, че средната надценка на продукт е между 10 и 20% в зависимост от склада. Не знам това дали е малко. Адсенс е лесна работа, но както казва той ако наистина има качени 50к продукта и още толкова за качване, то ще ми отнеме повече от година докато ги оправя. Мисля, че цената за магазина е добра. Работел със 20-тина фирми, които изпращат продукта при поръчка към клиента. Направи ми лошо впечатление, че се продава от всичко по много. Ако купя магазина ще я насоча към определена ниша.

Просто вече ми омръзна да се занимавам с амбулантна търговия из разни Продавалници и искам да се захвана сериозно, да си пусна едно ЕООД и да работя на чисто. Изброените от Вас недостатъци ще ги посоча при коментирането на цената.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Крайно некоректно е да се дискутира подобна тема.
За всяка консултация си има съответните специалисти. Не това е начина.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Защо да е некоректно? Нали за това е този форум, за да се дискутират теми, по които има специалисти. Аз като клиент също бих казал, че се набива на очи, че темата не е настроена. Както и рекламите - при положение, че едва ли има някаква кой знае каква посещаемост, просто са безсмислени - пък и както казаха по-горе, рекламира се конкуренцията. Това са нещата на първо време, които ще трябва да оправиш. А дали покупката си заслужава, ще трябва да прецениш от приходите, които е правил до момента за последната година. Ако няма добри такива, тогава си правиш сметката дали ще можеш да го развиеш така, че да имаш желаните приходи.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Часовник Реплика казвал съм ти и друг път на друго място направи си собствен магазин този изобщо не се занимвай с него при 50 к продукти трябва да има продажби и без СЕО в България където то не е фактор за оналйн търговията толкова голям колкто се опитват да доказват, че е.


Мога да ти посоача магазини с по 100 пордукта без сео и дизайн правещи по 20 продажби дневно. С този бюдеж около 1000 лв мже да си направиш перфектен магазин на Presshop или OpenCart с ъникални латени теми и модули. Хем платформите са сео френдли ако толкова държиш на това, хем са стабилни мнго добри магазини
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Знаете ли защо искам да купя разработен магазин? Защото ми трябват връзки с доставчици и производители. Както писах и в другата тема, знам как мога да си направя отличен магазин за хиляда лева. Проблема е, че не знам откъде да вземам продукта. Всъщност дори няма значение какъв ще е продукта, важното е да има хубава надценка и да няма много конкуренция. Аз умея да продавам и точно това търся. Май ще се наложи да пусна в пазара една тема - купувам връзки със складове и доставчици...
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Знаете ли защо искам да купя разработен магазин? Защото ми трябват връзки с доставчици и производители. Както писах и в другата тема, знам как мога да си направя отличен магазин за хиляда лева. Проблема е, че не знам откъде да вземам продукта. Всъщност дори няма значение какъв ще е продукта, важното е да има хубава надценка и да няма много конкуренция. Аз умея да продавам и точно това търся. Май ще се наложи да пусна в пазара една тема - купувам връзки със складове и доставчици...

Е това малко като някой да ти подари единствения нефтен кладенц в БГ. Нали се сещаш, че работещ добре, обортен магазин с ниска конкуренция ако се продава ще е на цена над ХХ хиляди а и не знам някой луд да направи такова нещо
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Не говоря за някоя златна мина. Става въпрос за по-скромен магазин, при който собственика може да е загубил желание, средства или да няма време да го разработва.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Дребни тарикатлъци е тая тема, да ме прощаваш, Репликата. Ама тая работа дето я искаш със натискане на задните части не става - поразходи се из града, все ще се спънеш в някой доставчик. Кризата така ги е налегнала, че само да продумаш, че ще продаваш...

Това ме сеща за един познат, дето го събори кризата и трябваше да почне наново. Чул че в проституцията има
хубава надценка и да няма много конкуренция
и реши да прави публичен дом. Почна да звъни първо на приятели и познати и да предлага гайда за 15 и задно за 50. На въпроса "Ами за нормален секс колко искаш?" - отговори "А, нормално не се предлага - за сега работя сам."

Та ако не си прозрял поуката - няма кой да ти свърши тая работа дето я искаш - трябва сам в началото да почнеш.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

Явно не знам къде да търся. От малък град съм и тука доставчици няма, освен за храна и дрехи. Спирам до тук с оправданията и ще гледам да направя нещо по въпроса.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

По-добрият вариант според мен е сам да си намериш доставчици. Пишеш дропшипинг в google и почваш да търсиш даже във форума съм мяркал на няколко пъти хора които предлагат имаше за дрехи и аксесоари, за техника някой беше отворил пост. Винаги можеш да пишеш и на фирми които предлагат дистрибуторски схеми може и да се навият, много фирми просто още не знаят за тази схема на работа.

Какво си купуваш в противен случай:
Сайт който не харесваш и трябва да преправяш.
Връзки с доставчици които трябва да предоговаряш, защото ще са към нова фирма.
Десетки хиляди продукти които просто няма как да поддържаш актуални, освен ако няма измислен някакъв автоматичен начин за синхронизиране на актуалните цени и наличности. Да не говорим и че за всички тези продукти най вероятно трябва да преправяш описания, мултимедия и т.н.

Реално по мое мнение ти си купуваш по скоро само информация, която спокойно и сам можеш да намериш като се поразровиш.

За мен подобна покупка би имала смисъл единствено ако купувам разработен бизнес в смисъл магазина да генерира стабилни приходи и при положение че не просто купувам някакъв домейн и безплатен CMS а цялата фирма.
 
От: Вашето мнение за един онлайн магазин.

продавача в момента е в Австрия и не може да ми докаже за пратките, изпратени от Еконт. В админ панела не ги пазел.

какви са тия глупости :) сам ще си си виновен, да знаеш...
 

Горе