Вашият опит с пратки към ЕС транзитно време с БГ пощи ?

iQone

New Member
Привет. Ако новобранската съм объркал реда и мястото, моля модераторите за търпение.
Скоро не съм ползвал услугите на Български пощи по изходящи към ЕС пратки тип малък пакет с предимство. Предполагам онлайн търговци с повече актуалени впечатления могат да споделят примерни транзитни времена в работни дни до основни дестинации DE, UK, FR например.Благодаря предварително на споделилите опит.
 
Записвам се за темата и ще се радвам, ако някой сподели актуална информация. :)
 
DE 3-5 дни
UK 7+ дни
FR 4-5 дни
Ако не слагаш проследяващ номер, за мен лично само си даваш парите за приоритет. Пристигат по едно и също време, приоритет няма.
Само, че в пощите никой не ти казва тази работа.
Зависи от пратките, обаче Спиди излиза доста по евтино за Европа. ЗАвиси както казах
 
Информацията ще ми е полезна, благодаря. Въпросът беше за пратки, които според ценоразписа на БП са "Писма, малки пакети, печатни произведения, секограми".За съжаление СПИДИ не са добра ценова алтернатива за малки пратки под 500 гр. преди доста години, при други мои напъни за директни онлайн продажби в ЕС по гишетата в пощите имаше график с време за доставка за повечето държави, в диапазон разбира се , но даваше ориентир. На въпроса ми към служителка в момента на пращане отговорите са колкото паяжините по ъглите.Що се отнася до доплащането за предимство, сега научавам че се игнорира, но все пак пред мен поставиха два печата PRIORITY, сигурно не е случайно.
 
DE 3-5 дни
UK 7+ дни
FR 4-5 дни
Ако не слагаш проследяващ номер, за мен лично само си даваш парите за приоритет. Пристигат по едно и също време, приоритет няма.
Само, че в пощите никой не ти казва тази работа.
Зависи от пратките, обаче Спиди излиза доста по евтино за Европа. ЗАвиси както казах
Дали са по-евтини Спиди? Понеже и аз влизам в графа под 500 грама, колко излизат горе-долу като цена с тракинг номер до повечето страни в ЕС, диапазон някакъв? За пощите говоря, тъй като в Спиди на сайта имат някакви цени, но под 30 лева няма цена.
 
Изпратено днес за UK вид по техен класификатор : кореспондеска пратка, размер нестандартно (10см x 10 см x 2 cm ) с препоръка и предимство. 7.80 лв, както предполагам знаете на пощенските услуги ДДС не се начислява, в сучай, че сте ЮЛ може да Ви е важно.
 
Дали са по-евтини Спиди? Понеже и аз влизам в графа под 500 грама, колко излизат горе-долу като цена с тракинг номер до повечето страни в ЕС, диапазон някакъв? За пощите говоря, тъй като в Спиди на сайта имат някакви цени, но под 30 лева няма цена.
Аз за това казвам зависи от пратките. По-тежките пратки например до Германия са много по-евтини със Спиди от колкото с Български пощи.
 
За пратки под 500 гр. Български пощи са -по изгодни. За всеки случай цените трябва да се сравняват. Иначе пощите си доставят пратките, аз лично не съм имал проблеми с тях. Всъщност никога не съм имал загубена пратка.
 

Горе