Велосипеди

Hammerzeit

Member
Колеги я сега да видим колко от вас могат да се похвалят със своя велосипед ( или всички сте млади меринджеи с луксозни автомобили :mrgreen: )
Аз имам RAM Nduro, Downhill biker съм ( троша си кокалите по планините, най-вече в Стара Планина по някоя downhill пътека) Напоследък виждам все повече и повече хора на велосипеди, било то когато ходя на курсове или съм на училище, такава гледка преди не съм виждал. Споделете вашите впечатления :)
П.С може да видите клиповете на Пламен Петков във vbox-a с обиколката на България и "От София до Бургас с колело за 1 ден"
 
От: Велосипеди

Всички псуват марака крос.
но карам такъв от 7 години.
Крос т-рекс- стария модел
и съм го карал предимно като съм бил между 120 - 130 кила.
Не пазя, карам откъдето ми падне, и стъпъла, камъни кози пътеки, кал тротоари подскоци и т.н.

Все още е в движение, макар и да му играе задната гума и да му лопсват две три спици :)
Не съм го смазвал не съм го ремонтирал.. излъгах - смених муседалката за да ми е по удобно и веднъж му сменяха главината ли се казва там между педалите.
Жеуезно колело :)

Но сега се ъпгрейднах с един велосипед ... Априлия :) на ток баси якото нещо с модната батерия 40 -50 км за нищо ги няма...

[video=youtube;HKEZ0Y1yMu8]http://www.youtube.com/watch?v=HKEZ0Y1yMu8[/video]
 
Последно редактирано:
От: Велосипеди

Аз съм пешак, и някакси не ми е удобно да карам колело
 
От: Велосипеди

Аз съм пешак, и някакси не ми е удобно да карам колело

Да не си надарен прекалено много и да ти пречи, ако е така... поздравления :)
 
От: Велосипеди

Аз нямам велосипед, но бих си взел един на марката Dahon или Tern. За да може лесно да влиза в асинсора 8)
 
От: Велосипеди

Аз все се каня да си купя, че много се застоявам на компютъра. А като джиткам навсякъде с колата и почти не се движа пеша, шкембето си расте :D
 
От: Велосипеди

Моето е червено с амортисьор :D Ще го снимам тези дни :beer:
 
От: Велосипеди

Имам един маунтайн байк на повече от 10 години с 10 скорости от Щатите е носено, вече с крива предна капла . Но ми се ще едно такова да си направя. Изглежда ми супер готско.

Между другото така и така си лафите за "велоргометри" (велосипеди де) някой знае ли какъв е рекорд за каране на велосипед без ръце и дали изобщо има такова ? Защото ми се ще да заснема някакво филмче или клипче по дадена дестинаця, където карам без ръце. Доста често карам така стига да е равен участък без нагорнища.
 
От: От: Велосипеди

Между другото така и така си лафите за "велоргометри" (велосипеди де) някой знае ли какъв е рекорд за каране на велосипед без ръце и дали изобщо има такова ? Защото ми се ще да заснема някакво филмче или клипче по дадена дестинация, където карам без ръце. Доста често карам така стига да е равен участък без нагорнища.

:)))) равно и да няма баир а :)

Не знам за каране без ръце колко е рекорда, но в това течение се сещам че един пък поставяше рекорд с две туби по 10л от минерална вода :) та да не се получи нещо от сорта и да се "оризелиш" само:p
 
Последно редактирано:
От: Велосипеди

Заповяйдате 1 мое видео от Велинград пътеката - Downhill ( не мога да давам линкове отворете youtube и след "/' добавете watch?v=CQ2osgVhw5Y ) просто за мен това е релакс, откъсвам се от всякакви проблеми, стрес и т.н :)
 
От: Велосипеди

Заповяйдате 1 мое видео от Велинград пътеката - Downhill ( не мога да давам линкове отворете youtube и след "/' добавете watch?v=CQ2osgVhw5Y ) просто за мен това е релакс, откъсвам се от всякакви проблеми, стрес и т.н :)

Ех чак ти завидях, много добро клипче. А ремикса не го бях чувал, модерна работа :)
 
От: Велосипеди

И аз имам "Крос". От първите. Тая година навърши 20 години. :)
Железо е, въпреки че карам само в града. Нема трошене.
 
От: Велосипеди

Имах лястовичка без рамка и ми беше любимо като малък, беше като част от мен...
Сега пера пеша, на ден мога да ходя по над 15-25 км и това, докато си почивам от работа. По-добре да изплющя някое питие за кръвообращение и да повървя за здраве, отколкото да се кача нахакан зад волан, кормило и пр.
 
От: Велосипеди

Доста често карам така стига да е равен участък без нагорнища.

Лабава работа!
Още си в окръжна група...
Колоездача винаги се движи на баир и срещу вятъра. Това е аксиома. :p

Заповяйдате 1 мое видео от Велинград пътеката - Downhill ( не мога да давам линкове отворете youtube и след "/' добавете watch?v=CQ2osgVhw5Y ) просто за мен това е релакс, откъсвам се от всякакви проблеми, стрес и т.н :)
Оптимист!
Как ли пък ще седна да цепя-лепя-вулканизирам връзки (линкове)... Поспами в официалните спам теми и за награда вземи бонус правото на публикуване на човешки връзки. ;)

По-добре да изплющя някое питие за кръвообращение и да повървя за здраве, отколкото да се кача нахакан зад волан, кормило и пр.
Ракиджосан е много весело да се опитваш да караш колело... 8)

hvz_tourist.jpg

Само че с калници. Що тухли съм прекарал с него...
 
Последно редактирано:
От: Велосипеди

Всички псуват марака крос.
но карам такъв от 7 години.
Крос т-рекс- стария модел
и съм го карал предимно като съм бил между 120 - 130 кила.
Не пазя, карам откъдето ми падне, и стъпъла, камъни кози пътеки, кал тротоари подскоци и т.н.

Все още е в движение, макар и да му играе задната гума и да му лопсват две три спици :)
Не съм го смазвал не съм го ремонтирал.. излъгах - смених муседалката за да ми е по удобно и веднъж му сменяха главината ли се казва там между педалите.
Жеуезно колело :)

Но сега се ъпгрейднах с един велосипед ... Априлия :) на ток баси якото нещо с модната батерия 40 -50 км за нищо ги няма...

[video=youtube;HKEZ0Y1yMu8]http://www.youtube.com/watch?v=HKEZ0Y1yMu8[/video]

Все съм се чудил - за електрическите велосипеди искат ли книжка? Могат ли да те спрат катаджиите и да ти направят проблем? Води ли се като моторно превозно средство изобщо?
 
От: Велосипеди

Все съм се чудил - за електрическите велосипеди искат ли книжка? Могат ли да те спрат катаджиите и да ти направят проблем? Води ли се като моторно превозно средство изобщо?

Не се иска книжка. Но май се иска каска.
 
От: Велосипеди

Нищо не се иска, препоръчително е каска и жилетка но не е задължително / за градско /.
Могат да те спрат да ти искат лична карта примерно, ако не спазваш правилата, както и с обикновен велосипед.
Предполагам че след 2-3 години ще вкарат закони.

Един познат са го спирали с електрически скутер с педали,
то е същото като велосипеда, но прилича на скутер.
Едни мото полицаи го спряха, но той е научен да се заяжда като го спрат и докато не го заключат,
заведат в полицията и после пуснат не спира, после продължава на делото и държи да присъстват обвиняемите :)
 
От: Велосипеди

Яко, мисля да събера кинти за един ел байк - доста удобно за из града ми се струва, макар че е тежичък. А след години и да искат книжка, май им е трудно разпознаването по пътя - като видиш куки просто минаваш на педали и въртиш като обикновен байк и се правиш на ударен :)
 
От: Велосипеди

Браво за темата; аз станах на стари години голям фен на велосипедите; имам 3, като за всекидневно ползване въртя със стар очукан бегач с хубави капли и гуми - трек 1100 от 90 те. - не се набива на око и мога да го вържа леко където и да е с часове/дни. Имам и нова версия на същата марка, но това само за извънградско (23x700 гумите не са за градско). И последното ми колело е Спешълайзд круккс ехперт ред - 3 бона сайклокрос, като до сега само из града съм го карал. За да не излиза много префукано само ще кажа че колата ми е вероятно 1 бон.
 
От: От: Велосипеди

Ракиджосан е много весело да се опитваш да караш колело... 8)
Не зная колко е весело, след като си пробих така брадата и имах отвор в нея до езика и шуртеше кръв, когато говорех, затова си и мълчах 2 дни, защото в шибаният ми град не ме приеха в нито една болница, тъй като не знаели какво да правят и трябваше да отида в спешното в друг град, та направо съжалявам, че не ги осъдих всички лекари наред.. на коленеее!
 

Горе