Велосипеди

От: Велосипеди

Аз карам Specialized hardrock,желязно колело щом вече 4-та година не можах да го строша:)

5mfq.jpg
 
От: Велосипеди

Аз карам един от по-новите модели на крос. Взехо го пролетта на 2012.
Колелото си е супер. Реално крос държат много добра ценова политика за БГ.
Същите модели колела в гърция или румъния са сигурно с около 30-50% по-скъпи.
 
От: Велосипеди

Това ми е старата дружка и съжалявам, че го продадох преди време :)

zzz.jpg

Скоро мисля пак да си взема, така че ако някой обича да ходи по баирите на Витоша е добре дошъл да направим сбирка.

П.П. - да, specialized са хубави, аз имах p2 преди да мина на мекица.
 
От: Велосипеди

Аз карам един от по-новите модели на крос. Взехо го пролетта на 2012.
Колелото си е супер. Реално крос държат много добра ценова политика за БГ.
Същите модели колела в гърция или румъния са сигурно с около 30-50% по-скъпи.

Да но всеки един велопрофесионалист ще ти се усмихне снизходително, като му кажеш че караш крос.

Аз пък например не харесвам марката драг. А я хвалят като страотнъ.
 
От: Велосипеди

Браво за темата; аз станах на стари години голям фен на велосипедите; имам 3, като за всекидневно ползване въртя със стар очукан бегач с хубави капли и гуми - трек 1100 от 90 те. - не се набива на око и мога да го вържа леко където и да е с часове/дни. Имам и нова версия на същата марка, но това само за извънградско (23x700 гумите не са за градско). И последното ми колело е Спешълайзд круккс ехперт ред - 3 бона сайклокрос, като до сега само из града съм го карал. За да не излиза много префукано само ще кажа че колата ми е вероятно 1 бон.

Ти си дърт? аз мислех че си младичко?
и да ти си тарикат, аз никога няма да дам 3 000 лева за колело... Все пак е велосипед, това е извратено да струва толкова. Все едно да си купиш ножица за 600 лева...
 
От: Велосипеди

И аз не бих дал повече от 1000 лв за колело даже са множко,но както и във всичко останало си има класове,но пък чак клас професионални да си вземеш байк примерно и да го караш предимно градско некакси не върви.

От друга страна не бих си взел и колело за 250 кинта от Практикер примерно Аутдор или Там неква си куча марка защото тея 250 лев по-добре да хвана и да ги хвърла в кофата,защото това не е колело а сбирщина от най-долнопробни чаркове:Порцеланова рамка,пластелинени капли,калпави елементи и кат се почне едно поправяне едни натъманявания през ден,виж за детето върви да му вземеш нещо подобно хем да се учи да пада хем да си го управия само,ако го влече механиката,а на края на вторични след една две години и така.

Като всяко друго нещо колелото също си е инвестиция,гледах преди време един арабски принц мултимилярдер разбира се колекционер на коли,който казва винаги купувам коли които след време ще им взема двойно повече:),примера не е много удачен,но принципа е подобен,както и с всичко друго де,жената също:)
 
От: Велосипеди

Аз съм любител на планинското каране или по известно като крос-кънтри. Но за съжаление все по-малко време ми остава за карането. Карам предимно в красивия Централен Балкан. Не може да се замени с нищо един уикенд по горските пътеки в Балкана. Карам Genesis Matrix 30. Не е много популярна марка в Българя. Справя се доста добре за килограмите, които понася и натоварването по пресечен терен.
 
От: Велосипеди

и да ти си тарикат, аз никога няма да дам 3 000 лева за колело... Все пак е велосипед, това е извратено да струва толкова. Все едно да си купиш ножица за 600 лева...

Погледни го от друга гледна точка - едно колело за 500лв няма да издържи същото натоварване като планински велосипед за 5000лв. Ако се спускам по козите пътеки с 60км/ч. и вилката ми например не е с достатъчно ход или качествено окачване (разбирай с пружини, а не масло) вместо да се наслаждавам на спускането, аз или ще забия нос в земята на първата дупка или ще се размажа в момента, в който вилката се счупи при някой дроп.

Друг пример, от това препатих аз преди години. На обиколката на Витоша и карах обикновен Крос с "дискови" спирачки. Познай какво стана? На спускането през 10 минути трябваше да спирам, защото прегряваха до червено и нямаше никакъв ефект от тях, все едно си бях без спирачки. :) А не е кой знае какво, просто е по-продължително като времетраене и спирачките се натоварват. От тогава винаги с хидарвлика и пoходящи дискове.

Общо взето и тук нещата опират до това за какво ще използваш колелото. Но дори за крос кънтри не бих карал нисък клас, защото си ценя задните части и гърба :)
 
От: Велосипеди

Ако ще караш велосипед с двойно окачване, там си вървят над 2000 лева, дори е нормално към 3к.
За твърдаците около 1000 лева има добри попадения, които са да кажем среден клас.
Вече и там може да идеш на 2к+ лева, но всеки си преценява.
Както навсякъде и в това хоби си има маниаци, които искат най-скъпото и постоянно си подемнят чарковете, но за мен това вече си е болестно състояние.
 

Горе