Взехте ли custom URL в Google+ ?

От: Re: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Залязват защото толкова си могат. НЕ успях до ден днешен да разбера какъв е проблема на Yahoo да подобри търсачката си и да завоюва по-голям пазарен дял. Нямам идея как ICQ успяха да клекнат след появата на Skype. И още ей такива неща. Това е слаб мениджмтн в 99% от случаите. Утре като започне всеки да бачка с Linux, е си кажем - Еее, имаше добро бъдеще Windows. Но трудно, защото Microsoft са се насочили в нещо и си държат на него, купуват нови компании - Yahoo, Skype, развиват каквото могат (без Bing и подобни) и са лидер още.

Тук не си прав поне за ICQ. Сега ще те светна какво стана там и със Skype играта каква беше.

Имало едно време едни израелци дето нарпавили едно нещо наречено ICQ ей-така за спорта. Ама взело че се харесало на доста народ и станало успешно. И тогава дошъл големия-лош-вълк AOL и взел че ги купил. Тогава ICQ просто се съсипа... то не бяха смени на протокола, добавяне на безмислени функционалности във официалния клиент и ред други циркове. Нещо подобно се е случило и на друг мега-успешен проект Winamp и е описано тук http://arstechnica.com/business/2012/06/winamp-how-greatest-mp3-player-undid-itself/ Та и със ICQ нещата са горе-долу подобни - просто корпоративната култура на AOL им е*а мамата както и на Winamp. Отделно... AOL имаха още един IM клиент - AIM. И във един момент се оказаха монополисти на пазара на "инстантните съобщения". И вместо да вземат да ги обединят - те преливаха от пусто във празно.

Обаче духа беше пуснат от бутилката и хората освен моментни съобщения искаха и достъпен VoIP софтуер без главоболия. По-нахалните даже искаха и видео разговори да провеждат. Преди това бяха едни безумни port forwarding, nat tarversal, etc. И до ден днешен всеки CISCO специалист ще ти каже напъно убеден във това че ча VoIP трябва да имаш и QoS рутиране. При което може да му срутиш религиозната догма със един прост въпрос - Добре де, тогава Skype как работи? И преди Skype си имаше VoIP обаче със сървъри и т.н. - виж даже и във Windows95 има NetMeeting, обаче иска сървър за да се подкара и почват едни настройки...

Истината е че Skype успя точно защото:
1) духа от бутилката беше пуснат
2) предложи разумно качество на достъпна (т.е. безплатна) цена
3) премахна мрежовите настройки - портове, форвардинзи и т.н.
4) премахна изискването за специализиран сървър
5) останалите конкуренти леко проспаха момента

---

Сега и за линковете на G+. Тук http://www.highposition.com/blog/google-plus-rollout-custom-urls/ има описание на разни "проблеми" от които ми се струват странни. Конкретно страниците не може да се променят - идват със един адрес и това е. Отделно адреса може да е СтраницатаКом което е още по-странно. И това със плащането е доста чалнато също.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

За по-малко от минута стана.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Нещо не ми излизат картинки на линковете от 2-3 дена в Г+. Изписва: Уебсайтът не можа да се зареди. Пробвах и с други сайтове (примерно с Дневник) и пак същата работа. На някой да му се е случвало?
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Става все по-нелепо - първо урл на бизнес страницата ми, но не с името на фирмата, а с един от домейните. Не приех, но нямаше и опция за избор. Днес мейл покана за урал на същата страница, но на бг и отново тъпотия - име-на-фирмата-ООД-град...
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Става все по-нелепо - първо урл на бизнес страницата ми, но не с името на фирмата, а с един от домейните. Не приех, но нямаше и опция за избор. Днес мейл покана за урал на същата страница, но на бг и отново тъпотия - име-на-фирмата-ООД-град...

Явно имат договорка с данъчната администрация... :lol:
Наистина доста тъпо за бизнес.
Но пък опростява визитките - достатъчно е да си напечаташ url-то на визитката. 8)
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Ама той тоя Г+ е неизползваем, толкова малоумен и неподреден е, че не мога да се ориентирам кое къде защо
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Свиква се, ако искаш да ти е по-подредено: на основната лента в средата горе, цъкаш More, после си сменяш Stream Layout-a и публикациите ти се нареждат една под друга.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Ама той тоя Г+ е неизползваем, толкова малоумен и неподреден е, че не мога да се ориентирам кое къде защо

Напълно съм съгласен с теб. Изключително малоумно направено, неинтуитивно, сложно, объркващо. Скучно, тясно. Изскачащи прозорци при опит да споделиш линк. Ако не е заради сайтовете, с които се занимавам, хич нямаше и да влезна там.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Един профил и няколко страници - нито едно от предложените url не ми допада. Да не кажа направо, че са нелепи. Засега нищо няма да сменям. Ще чакам евентуално да излезе някаква опция за наистина custom url. Защото това откъдето и да го погледнеш си е suggested url, а не и custom.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Един профил и няколко страници - нито едно от предложените url не ми допада. Да не кажа направо, че са нелепи. Засега нищо няма да сменям. Ще чакам евентуално да излезе някаква опция за наистина custom url. Защото това откъдето и да го погледнеш си е suggested url, а не и custom.

Много точно, но и другото си мисля. Това е само началният етап, когато не всички имат все още достъп. Какви ли предложения ще започнат да валят, когато стане все по-масово? Ще бъде някакъв ужас и ад...
 

Горе