Взимане на общинска земя под наем ?

От: Взимане на общинска земя под наем ?

За алкохол не съм виждал, но за цигари съм. Щом има значи може. Аз обаче на твое място много бих си помислил дали наистина искам да влизам в този филм конкретно. 1 машина ако има 20 марки цигари х 1 стек от всеки са ти 200 кутии, които са средно по 5лв. Не знам как ще я обезопасиш, къде точно ще я сложиш та да не я думнат...А ако стане, повярвай много ще боли. Знаеш, че дроджери не липсват и щом на кафе машините за по 10-20лв на стотинки посягат...

Ей го тая сутрин на паркинга на блока 5 коли с потрошени прозорци и изкъртени с щанга капаци, нарязани кабели...нищо не са взели от никъде. Ей така за спорта някой олигомайфренд е вършал та да се прай пред бръмчалките на играч после като разказва...

Въй от кой град си в СФ още не съм виждал чак такива вандали от време на време палят коли за спорта ама кво ?
А това с вендинг машината за цигари не е ли незаконно все пак и деца могат да си купят не че не си купуват от магазините ама не знам..
 
От: Взимане на общинска земя под наем ?

Въй от кой град си в СФ още не съм виждал чак такива вандали от време на време палят коли за спорта ама кво ?
А това с вендинг машината за цигари не е ли незаконно все пак и деца могат да си купят не че не си купуват от магазините ама не знам..

Принципно от Плевен, но доста години вече съм в Пловдив.

Относно за цигарите - виждал съм в София в студентски град и в Пловдив...
 
От: Взимане на общинска земя под наем ?

Здравейте, мога ли да допълня един въпрос към темата: горе долу в какви граници варира цената на кв.м. търговска площ (за земя на която да се сложи павилион/будка) . Предполагам, че най-добре в общината да се пита, сигурно много зависи и от мястото, но все пак ако някой знае нещо по въпроса, ще съм благодарна ако сподели :)
 
От: Взимане на общинска земя под наем ?

Хора, не си губете времето с глупости..
1. Да взимаш земя под наем /особено общинска/ и да строиш на нея е пълна глупост от юридическа гледна точка. Не забравяйте че живеем във България.. Ако го направите и разработите парцела, винаги рискувате да се появи някой, които да прояви апетит към вашия бизнес и вие да бъдете призовани да напуснете, независимо че имате договор.. След това може да съдите когото си искате, ползата и загубеното време няма кой да ви ги върне.

2. Да искате да инвестирате в търговски обект в Мол е същата глупост, в момента собствениците на такива обекти са се превърнали в пъдари, само дебнат някой от наемателите да не се изнесе, преди да си е платил дължимите наеми…А наемателите бягат, защото няма оборот и съответно фалират…

3. Вендинг машините, нито сте открили топлата вода, нито колелото… Където има хубаво място, вече е заето от основните играчи, всичко останало е отново губене на време…
 
От: Взимане на общинска земя под наем ?

До колкото съм запознат със тази материя от работата ми като държавен служител в община процедурата е следната:
1. Отиваш в общината в отдел или дирекция "Общинска собственост и стопанство" с искане за поставяне на временен търговски обект на терена където си избрала (подробности и документи трябва да ти кажат от общината). Ако терена е с предназначение за поставяне на търговски обект и има свободно място(което е малко вероятно тъй като мераклии много за евтин наем). Ще се организира процедура за отдаване под наем където трябва да участваш. Процедурата сама по себе си е един търг където трябва да има трима кандидата, ако има други кандидати то със сигурност единия ще е със връзки във общината. Ако няма други кандидати то процедурата ще се насрочва три пъти с три дати за търга и чак след това ти като единствен кандидат може да сключиш договор. Всичко това е съпътствано със издаване и попълване на най различни документи за които е необходимо да се заплащат такси и пътни разходи за лутане между различни институции. Този вариант е най благоприятният между другото защото да се намери свободен терен за разполагане на бутка е малко вероятен. За това остава следващия вариан, който е почти невъзможен.
2. Когато няма терен в мястото където искаш или наблизо с предназначение за поставяне на търговски обект трябва да се промени предназначението на терена. Промяна на предназначението на терен се одобрява от общински съвет по предложение на кмета на общината. Така че трябва да имаш взаимоотношения със кмета и със общински съветници, ако общината е малко тези хора са по достъпни и може да срещнеш с тях. За някоя по голяма община достъпът до кмета и общински съветници е по трудно. След като мине през общински съвет процедурата по т. 1 също се извършва.
Не искам да те отчайвам, на всичко му се намира ласното.
Да възродя темата, от името на фирма ли трябва да бъде пусната документацията, или първоначално може и без да е регистрирана фирма (при положителен отговор ще е на двама човека фирмата)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Да възродя темата, от името на фирма ли трябва да бъде пусната документацията, или първоначално може и без да е регистрирана фирма (при положителен отговор ще е на двама човека фирмата)
сефте виждам тази тема и логиката е, че задължително трябва да е от името на фирма! Това е търговска дейност и няма как да я правиш като фрийлансер.
 
Да възродя темата, от името на фирма ли трябва да бъде пусната документацията, или първоначално може и без да е регистрирана фирма (при положителен отговор ще е на двама човека фирмата)
Юридическо лице подписва с общината за отдаване на общинска собственост, което в случая е имот. Сега не знам дали няма някакви изключения за някакво тротоарно право, като например тези с мартениците, или цветарите, но по реда на закона е нужно да са минимум ЕТ, за да извършват търговска дейност. Съответно договора с общината е редно да е с това юридическо лице. Но най-добре можеш да направиш като отидеш в самата община и попиташ конкретно за имота, който представлява интерес. Според мен там ще има специално хора, които ще съдействат. Както със съвети, така и с документацията, която е нужно да бъде подготвена.
 
Юридическо лице подписва с общината за отдаване на общинска собственост, което в случая е имот. Сега не знам дали няма някакви изключения за някакво тротоарно право, като например тези с мартениците, или цветарите, но по реда на закона е нужно да са минимум ЕТ, за да извършват търговска дейност. Съответно договора с общината е редно да е с това юридическо лице. Но най-добре можеш да направиш като отидеш в самата община и попиташ конкретно за имота, който представлява интерес. Според мен там ще има специално хора, които ще съдействат. Както със съвети, така и с документацията, която е нужно да бъде подготвена.
след случката с починалото дете от токов удар на спирката на центъра по хигиена , кметовете премахват всички търговски павильони и бутки от парковете. Шанса да вземеш такова петно клони към абсолютната нула! Виж само колко такива обекта премахнаха последните 2 години.
 
след случката с починалото дете от токов удар на спирката на центъра по хигиена , кметовете премахват всички търговски павильони и бутки от парковете. Шанса да вземеш такова петно клони към абсолютната нула! Виж само колко такива обекта премахнаха последните 2 години.
Да, за такова и аз мисля, че няма. Ако има, са с някаква регулация - по-скоро такива като на базара сергии. А и винаги може да опънеш своя, ако имаш разрешение. Не знам по каква линия го правят тези по-спирките, които продават мартеници, гевреци и подобни, но аз там касов апарат не съм виждал. Виждам често обаче такива с колички за бързо хранене. Те са доста читави от към спазване на парилата. Вече само те си знаят от тази честност каква точно печалба генерират, но щом го правят от не малко време, явно има някаква полза.
 
всички такива сергий и колички са без захранване с ток от Електрохолд. Вода нямат. Те се водят временни съоръжения. В Борисовата градина например има няколко такива но са с електро бензинови генератори. Единственият шанс да получи такова петно е ако в самия парк има някакво работещо узаконено заведение или обект и вземе петно от него под наем. Или да е на границата на парка в частен имот който да обслужва посетителите в парка . За мартениците попадат под друга графа като занаятчии и се плаща само патентен данък без касов апарат.
 

Горе