Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Izida

New Member
Поне две изключително силни експлозии бяха чути в София малко след 06.30 тази сутрин. В източна посока от града се издигна и огромно кълбо от дим. И в момента се чуват далечен тътен, който вероятно е от проължаващи взривове. Свидетели съобщават за изпочупени прозорци на сгради в североизточните столични квартали. За момента няма други подробности. От полицията съобщиха за Дарик, че все още нямат информация какво точно се е случило.

Според последните откъслечни информации може би става дума за взирвове във воени складове в района на Враждебна или Челопечене. От федерация “Металурзи” съобщиха, че няма данни експлозиите да са на територията на Кремиковци. Екипи на гражданска защита са се насочили към района на взривовете.

Шефът на Гражданска защита Иванов потвърди пред Дарик, че става въпрос за взривове във военните складове в Чепинци. Няма информация за пострадали....
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Ужасно.. бех първия , които писа в датата и след това почнаха и по новините и сайтовете да пишат :)

само да вметна, понеже тематиката на сайта е такъв :)

сайта на челопечене гледам статистиката прави по 20 уникални на ден, сега за днеска има 400 и продължава нагоре хахаах
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

По неофициални данни се очаква до половин час да се взриви най-големият склад (20 тона тротил), който е в Челопечене, съобщи Дарик радио.

Летище София е затворено, вероятно поради гъстата мъгла над района. На мястото на инцидента няма опасни елементи, освен миризмата на барут, съобщават граждани от района близо до Челопечене и Околовръстното.
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Нещо по-сериозно. Аз преди няколко часа разбрах и като се събудих бяха ми затворени прозорците и вратите на тераситес, заради някакви си отровни емисий във въздуха. Нещо по-детаилно да се съобщава някъде? Какво е предизвикало аварията, има ли пострадали, колко е безопасния параметър за гражданите (казаха че 2.5 километра са обезопасили)?

Сега гледам и народното събрание се е организирало по въпроса, по принцип ги дават петък с парламентарен контрол - но днес изванредно...заради случката. Ако някой има нова информация по случая да поства, това е важно за софиянци.
 
избило е входните врати и всичка джамове в околниоте села включително в чепинци няма сериозно пострадали но това не означава че няма пострдали.. това не е нирмално за столица на еу
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

избило е входните врати и всичка джамове в околниоте села включително в чепинци няма сериозно пострадали но това не означава че няма пострдали.. това не е нирмално за столица на еу
но за България е нормално, въпреки, че е в ЕС... Пак някой не си е свършил работата както трябва, а налапал парите... доникъде няма да стигнем така... :mad::mad:@: :oops::oops::oops::oops:
 
хостингите неиздържат ... И аз съм от тези които генерират посещения обикалям нагоре надолу и тръся инфо кога ще могат да се върнат хората по домовете....
 
От: От: Re: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

но за България е нормално, въпреки, че е в ЕС... Пак някой не си е свършил работата както трябва, а налапал парите... доникъде няма да стигнем така... :mad::mad:@: :oops::oops::oops::oops:

Мисля, че по Discovery въртят една антигеймърска реклама, в която показват как по света ще настъпи разруха в резултат от много играене на игри. Е, същата реклама описва българската действителност :D
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Вие осетихте ли и заметресението с епицентър младост, аз си помислих че се взрил 20 тонния тротил, ама е било заметресение
 
От: От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Вие осетихте ли и заметресението с епицентър младост, аз си помислих че се взрил 20 тонния тротил, ама е било заметресение
аз не го усетих, но твърдят, че може и да има връзка между двете събития
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

@arsenal, що за ник е това ? имаш ли нещо общо със складовете ? ;)
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

@arsenal кога имаше заметресение?
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

@arsenal ти запали трутила :lol: иначе клипчето не е мн интересно дават 1 счупен прозорец и голямата работа аз ако покажа на нашия блок джамовете ...пак преди месеци усетих един друг взрив в съседния вход...
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Мисля, че в България реагираха доста адекватно, вижте по-долу какво се случва по света и стига ревахте за глупости:

Взривове във военни складове са ставали на много места по света. Последният такъв случай беше през март в Албания. Справка на Агенция "Фокус" припомня някои от по-големите случаи на взривове в големи военни складове и обекти.

15 март 2008 г.
В Гердец, община Вора, на около 12 километра от Тирана избухва експлозия във военен склад, в който работници са обезвреждали подготвени за бракуване боеприпаси. Повече от 6000 боеприпаси вече са били обезвредени, от частна американска компания, която е сключила договор с албанското Министерство на отбраната и е отговаряла за утилизацията на боеприпасите. Излишните на албанскта аармия боеприпаси, трупани в периода след 1945 г. са около 100 000 тона. Според официалните данни сочат оповестени на 17 март има 244 ранени и 8 загинали.

23 март 2007 г.
В резултат на взривове, избухнали в оръжеен склад, разположен в предградията на столицата на Мозамбик Мапуту, загиват поне 72-ма души, ранените са около 350 души.

14 януари 2006 г.
Взрив избухва в оръжеен склад по време на съвместни индийско-сингапурски военни учения. Трима индийски войници са загинали. Тяхната задача е била да демонстрират ефективността на артилерийското оръжие, намиращо се на въоръжение в индийската армия. От сингапурските войници не пострадва никой. Място на ученията е бил град Джханси, намиращ се на триста км югозападно от Лакнау - столицата на щата Утар-Прадеш.

6 май 2005 г.
Двама военнослужещи биват ранени при пожар на оръжеен склад в Украйна. Войник на срочна служба е бил тежко ранен по време на локализирането на пожара, леко ранен в крака е бил и офицер. Пожарът в склад край село Цвитоха в Хмелницка област е избухнал вследствие на взрив на артилерийски боеприпаси.

2 февруари 2004 г.
Взрив в оръжеен склад в южния иракски град Кербала причинява смъртта на седем души. Ранените са около 20. Причините за експлозията не са изяснени .

27 март 2003 г.
Трима души загиват след експлозия в химическия завод "Нитрохими" във френския град Бий Беркло. Причина за експлозията става пожар в цеха за формуване на динамит. Заводът "Нитрохими" е един от 370-те обекта във Франция, обявени от ЕС за високорискови.

28 януари 2002 г
Над 580 души загиват в Нигерия при серия от взривове в склад за боеприпаси, разположен в казармите Икея в град Лагос. Причината за инцидента е пожар на уличен пазар пред казармите, който се прехвърлил в складовете, където са държани оръжия от най-различен калибър.

Агенция “Фокус”
Полицията връща автобусите с работници от “Кремиковци”
Полицията връща автобусите с работници от “Кремиковци”, предаде репортер на Агенция “Фокус”.Районът ще остане отцепен и няма да се пускат хора докато не спрат гърмежите.
Във военните складове в Челопечане продължават да се чуват единични взривове.
Юлиан ХРИСТОВ
 
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Мисля, че в България реагираха доста адекватно

Еми явно не си бил в северозиточните квартали на София и кава паника стана, поради липса на информация . Не е нормално 30 мин след тези оглушителни бумтежи да не знаеш какво става . Да не можеш да се свържеш със 112 или с пожарната, а блокът ти да се тресе, да пада мазилка и да се чудиш ще се срути ли блока или не .
 
Последно редактирано:
От: Взривове във военните складове в Челопечене разтърсиха София

Осещам, че пак ще го отнесат с този телефон.:) Защото би трябвало в момента да работи и да дава резултати.:)

Само евалата правя на министъра, че пое отговорност за липсата на информацията за случката. Ей това най-много ме учуди като гледах новините. :)
 

Горе