Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

тео

Well-Known Member
:shock:
Микробусът направо се сцепи на две...

[video=youtube;GF0RybX6LiM]http://www.youtube.com/watch?v=GF0RybX6LiM[/video]
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

То егати и експлозията, пожарникарите ок ли са?
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

То егати и експлозията, пожарникарите ок ли са?

Единия го поопърли здраво, но е добре. Иначе ги е отхвърлила ударната вълна на няколко метра и тримата пожарникари.
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

Това газовата уредба на буса или вътре са пренасяли газови бутилки?
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

Самата бутилка на буса е.... Голям пич шофьора, слязъл, видял, че се е запалил, звъннал на 112 и седнал отстрани да гледа сеир...
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

Аз тази зима щях да гръмна за малко... Ей за това никакви газови бутилки в къщи. Тази година Януари ми бяха харизали една газова печка барабар с бутилката. Запали се маркуча на редицул-вентила, и в същото време забелязах горната част на бутилката започна да се заскрежава - изпускала е. Опитах да спра подаването на газ от ключа на печката - няма реакция, продължава да си гори - просто не можеше да се спре подаването на газ, и не разбрах защо. То добре че запазих самообладание и просто с рязка бързина извадих редуцил-вентила от бутилката - нямаше начин, просто газта не можеше да се спре. Ако бях закъснял с изваждането на редуцил-вентила - огъня е щял да обхване и бутилката, защото беше заскрежена от към горната част, и нямаше и да пиша тука сега... Забелязах че редуцил-вентила е не добре оплътнен, и за това е изпускал и бутилката се е заскрежила, а на маркуча края му към който е свързан с редуцил-вентила - нямаше скоба. На всичкото отгоре и бутилката беше пълна - тъкмо за по голям ефект, този дето ми я хариза, същия ден я напълнил. Че после до сутринта в минусовите температури вратата на терасата беше отворена - не се дишаше от газ.

Никаква газ повече в къщи. Бутилката я подарих на един авер да си готви на газ, а печката я свалих в избата. Авера вече 5-ти месец си я зарежда и казва че няма никакви проблеми когато жена му готви, и изобщо не мирише - проблема е бил в калпавия редуцил-вентил и маркуча дето няма скоба. Само не ми стана ясно защо като въртях ключа да спра подаването на газ, не можеше да се спре, а пак си гореше пламъка ? Нищо чудно и механизма да е повреден...

Тео ти ли снима този клип ?
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

Голям пич шофьора, слязъл, видял, че се е запалил, звъннал на 112 и седнал отстрани да гледа сеир...

То и не можеш кой знае какво да направиш. Барем да ги беше предупредил подробно за ситуацията да не рискуват пожарникарите напразно. Просто ме съмнява, че клапанът на бутилката или самата система не са били в изправност.

Била съм участник в подобен екшън и действието се разви по съвсем различен начин.

Колата се запали, но противно на очакванията ни газовата бутилка не гръмна. Не пробвахме да я гасим с пожарогасител, тъй като в суматохата ключовете на колата се заключиха в багажника заедно със самия пожарогасител. Даже екшънът беше едно-две нива под очакванията ни.
Клапанът просто периодично си изпускаше по малко газ и огнени езици лумваха от задните стопове докато газта не свърши и колата не изгоря напълно. Ние бехме залегнали предпазливо в една канавка край пътя и очаквахме Содом, Гомор, и второ пришествие :twisted:
Оти за разкош в багажника имаше и водолазна бутилка от тея 230 баровите :-o


И от тогава:
..никакви газови бутилки в къщи.
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

Най-добре газовите бутилки да се ползват директно - без излишни маркучи (тенджерата директно върху котлона, който е навит на газовата бутилка). Колкото по-сложна е системата - толкова повече възможности нещо да се обърка и по-голяма вероятност от повреда.
 
От: От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

То и не можеш кой знае какво да направиш. Барем да ги беше предупредил подробно за ситуацията да не рискуват пожарникарите напразно. Просто ме съмнява, че клапанът на бутилката или самата система не са били в изправност.

Доколкото разбрах от очевидци, от гумата му е тръгнал пожара. Запалила се в движение. Явно не е мислил, че ще стане пиротехническо шоу и за това я е карал лежерно.

Иначе съм участвал в подобно представление, когато един ден пред вратата на офиса с ряз спря жигулка и отвори предния капак, лумнал в пламъци... И до днес си спомням като на забавен каданс как изблъсках де що народ имаше около мен и служебния пожарогасител и я угасих...

Иначе и мен ме е страх от газови бомби от всякакъв род.
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

Пожарникарите са хора за уважение, лично съм виждал как пожарникар е влизал в една къща докато гореше, бях малък още и от тогава имам респект към тея момчета. Дано бързо да се оправи човека.
 
От: Взрив на микробус в Русе - вчера (19.07.2012) - видео

Добре е, че няма пострадали и пожарната дойде бързо.
 

Горе