Висок CTR на реклами

monefff

Well-Known Member
Имам едно въпросче..

Имам около 2.8% CTR на рекламите ми в сайта..
Дали това е прекалено висок процент? И има ли проблем?
Става въпрос за голям трафик..
 
От: Висок CTR на реклами

Симеон няма от какво да се притесняваш.
И аз като теб ето в тази тема се бях уплашил, че Google ще спрат партньорството си с мен.
Като цяло CTR около 3%. е нормално.
Ако много се притесняваш може да пишеш на AdSense за високата кликаемост.
 
От: Висок CTR на реклами

До този момент при мен е 7,10%.

Мисля, че според правилата на Google до 14% не се смята за съмнително. След това май проверяват. Макар, че те и по принцип си проверяват :D
Те си ми пишат на мен.. да правя разни промени, с които да печеля повече печалби.. ама като им гледам съветите по-добре да се хвърля от моста.. ако сложа примерно по-голям банер, той закрива тяхните банери.. а бе мани...

Симеон няма от какво да се притесняваш.
И аз като теб ето в тази тема се бях уплашил, че Google ще спрат партньорството си с мен.
Като цяло CTR около 3%. е нормално.
Ако много се притесняваш може да пишеш на AdSense за високата кликаемост.

Радвам се! .. Защото за момент се оплаших за това.. :)
 
От: Висок CTR на реклами

То 3% ако е голямо, моите сайтове са над 10 и над година ми плащат, ама трафика ми е 100% органичен, рекламите са според правила и т.н Ако всичко ти е изрядно няма от какво да се притесняваш.
 
От: Висок CTR на реклами

Аз имах едно яко junk сайтче, дето в продължение на година си правеше към 2к уникални дневно от гугъл и го държах така да мухлясва.

В един момент реших да му сложа яко адсенс, правеше към 5% CTR и на първия месец го баннаха сайтчето :) Адсенда си остана и парите преведоха, ама сайтчето замина от индекса :) То си беше спамърско де, но подозирам че тоя CTR може да е предизвикал някоя ръчна проверка и така да го набарат.
Освен ако някой циганьор не го е репортнал естествено :)
 
От: Висок CTR на реклами

Аз имах едно яко junk сайтче, дето в продължение на година си правеше към 2к уникални дневно от гугъл и го държах така да мухлясва.

В един момент реших да му сложа яко адсенс, правеше към 5% CTR и на първия месец го баннаха сайтчето :) Адсенда си остана и парите преведоха, ама сайтчето замина от индекса :) То си беше спамърско де, но подозирам че тоя CTR може да е предизвикал някоя ръчна проверка и така да го набарат.
Освен ако някой циганьор не го е репортнал естествено :)
Това със сигурност се е случило. Като за начало е минат от AdSense crawler, който е видял сайта, а след като е почнал да носи и кликове, респективно пари в акаунта ти, то реално е бил проверен ръчно. То няма кой друг да прави редакцията, освен онези бабуни в Индия. Вероятността да е някой от там е голяма. Но мисля си, че не си се надявал да продължиш с такъв сайт да диспейваш рекламите на Google. Да беше сложил нещо друго, пак щеше да минеш. Но пак не е гаранция, че след време нямаше да последва тази съдба. Просто с AdSense си му я ускорил. Така мисля поне.
 
От: Висок CTR на реклами

При мен е между 5 и 8% ама се покачи от както сложих новия банер,инче преди беше към 3-4%.
 

Горе