Влияние на g+ в серпа?

uni-web

Well-Known Member
Здравейте колеги,

Въпроса е следния, влияе ли google + лайка в серпа.

искам да знам вашите виждания във казуса...
 
От: Влияние на g+ в серпа?

По един или друг начин влияят. :)
По какъв начин по-конкретно?
Темата е интересна...
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Според мен, всичко което произтича от Гугъл влияе положително на индексирането и т.н.
Друг е въпросът до каква степен.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Ти си страшен обаче... В другата тема плюеш, защото онази лекторка нищо не разбирала от SEO, а тук искаш мнение от сульо енд дъ пульо :)

Иначе по темата - всичко влияе на класирането, включително социалните сигнали и сутрешно оригване.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Щом повечето тулове за проверка обръщат внимание на социалките, значи влияе по някакъв начин, а и все пак и в г+ се споделя, така че дори да не влияе, носи трафик ;)
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Здравейте колеги,

Въпроса е следния, влияе ли google + лайка в серпа.

искам да знам вашите виждания във казуса...

http://www.slideshare.net/oggin/seo-30850570 ако още не знаеш отговора на SEO Конференция 2014 ще бъде отговорено. Междувременно можеш да научиш повече подробности тук https://plus.google.com/+PeterNikolow/
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Какво общо имат лигатните на онази с въпроса ми? Аз питам нещо конкретно, дали някой има впечатления от него. Примерно, ако наблъскам 300-400 + на дадена страница дали ще се дигне в серпа, а онази ми говори пълни простотии. Не сравнявай едното с другото, разликата е от земята до небето.
Ти си страшен обаче... В другата тема плюеш, защото онази лекторка нищо не разбирала от SEO, а тук искаш мнение от сульо енд дъ пульо :)
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Онзи ден сложих една връзка в Г+. Днес - чисто нова инсталация ОС и чист Хром, се гледам на първа страница. :shock:
(нещо, което бих очаквал някъде към пета страница, евентуално)
 
От: Влияние на g+ в серпа?

И това само от едно г+? Аз сега тествам, на една вътрешна страница да видим, какво ще се получи....
Онзи ден сложих една връзка в Г+. Днес - чисто нова инсталация ОС и чист Хром, се гледам на първа страница. :shock:
(нещо, което бих очаквал някъде към пета страница, евентуално)
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Може би за по-бърза индексация влияе. Поне такива наблюдения имам. Аз съм сигурен, че дори и минимално пак ще има влияние. Мислиш ли, че няма да го направят за да си популяризират услугата.

п.с. В момента по мое скромно мнение G+ не е познато на масовия потребител в България, а се ползва предимно от хора свързани с онлайн бизнеса и рекламата. Съответно да чакаш от там трафик, да развиваш страници и да чакаш хиените в бранша да кликат на G+ бутончето е равносилно на фантастика. Добре, че имам няколко човека в кръговете, с които си разменяме по някой +.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Освен един от важните социални сигнали (освен FB и Twitter), г+ ти носи директен линк към публикацията. При слабо конкурентни фрази може най-лесно да се види ефекта.
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Може би за по-бърза индексация влияе. Поне такива наблюдения имам. Аз съм сигурен, че дори и минимално пак ще има влияние. Мислиш ли, че няма да го направят за да си популяризират услугата.

п.с. В момента по мое скромно мнение G+ не е познато на масовия потребител в България, а се ползва предимно от хора свързани с онлайн бизнеса и рекламата. Съответно да чакаш от там трафик, да развиваш страници и да чакаш хиените в бранша да кликат на G+ бутончето е равносилно на фантастика. Добре, че имам няколко човека в кръговете, с които си разменяме по някой +.

Така е, г+ се използва много малко от българи, но пак докарва малко трафик. Аз се намърдах в няколко големи групи и им удрям малко спам :) пък като цъкат на "+" дали има някакъв ефект не се знае :)
 
От: Влияние на g+ в серпа?

И според мен единственото което допринаса е по-бърза индексация. Но също да се вземе под внимание, че и от самата г+ страница има ефект :wink:
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Да да влияе ... току що това проверих като видях темата, преди 3 дена една страница на 3-та страница в гугъл, преди 2 дни я споделих във Г+ и сега проверявам на 4 страница в гугъл ...

Така влияе че никои не знае как точно влияе....

Искам да допълня, че това е слабо конкурентна фраза която почти няма търсения и съответно около 5 страници в серпа от други сайтове по темата, но нито един с тази фраза
:cry:
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Искам, да кажа, че не говоря за един +, а за много примерно 100 на страница, а на хоума хиляди....
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Да да влияе ... току що това проверих като видях темата, преди 3 дена една страница на 3-та страница в гугъл, преди 2 дни я споделих във Г+ и сега проверявам на 4 страница в гугъл ...

Така влияе че никои не знае как точно влияе....

Искам да допълня, че това е слабо конкурентна фраза която почти няма търсения и съответно около 5 страници в серпа от други сайтове по темата, но нито един с тази фраза
:cry:


В момента серпа е супер динамичен. Ако като цяло сайта ти не се индексира добре или има някакъв проблем, не може да очакваш от едно споделяне в г+ да скочи на първа страница. Един колега имаше проблем точно от г+ шерове, където е споделена и част от публикацията - засича дублирано съдържание и вади като резултат публикацията в г+, а самата статия я няма никъде. Експеримент: пускаш няколко публикации с ниска конкуренция, в един и същ сайт (който приемаме, че не е удрян). Пускаш половината в г+, другата не и следиш (без никакви странични линкове). След няколко седмици си правиш изводи :)
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Гугъл плюс е голяма сила стига да знаеш как да го ползваш. Ако караш само на лайк ексчайндж с бутонче в сайта ти не очаквай чудеса. Ще скочиш на предни позиций временно после отново надолу падаш. Може да се ползва супер ефективно с комбинация с други негови функций, но за България не е оферта ;)
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Здравейте колеги,

Въпроса е следния, влияе ли google + лайка в серпа.

искам да знам вашите виждания във казуса...

Чи кЪ! Влияе я, все пак, ако не влияе, сео оптимизаторите няма да я ползват и тогава трябва да я делийтват заради супер тъпотата й (поне към момента. 8)

Обаче в краткосрочен план. Да кажем, че само удря 1/3 рамо (и то, ако се използва с другите соцове - FB, твитер и т.н.).

Предимство е, че дава беклинк, но само от определени профили (авторитетни).
 
От: Влияние на g+ в серпа?

Определно влияе социалната активност в г+, но не можеш да разчиташ само на това, защото е една брънка от целия процес.

Със сигурност я има тази тенденция, която и PyramidSeo описа по-горе. Когато има яко плюсове и споделяния, страницата се качва на горе доста бързо. Когато утихнат обаче, или тотално спрат, страницата отива на долу, с колко надолу или нагоре - зависи от много други неща.

Виж и тук: http://www.novostite.com/socialnite-mrezhi-pomagat-li-za-po-dobro-klasirane-na-sayt/ има информация и case study по твоя върпос.
 

Горе