Внедряване на clickTAG във флаш банерите

Blinky

Owner
Здравейте колеги и специалисти. От доста време ме човърка един въпрос за clickTAG във флащ банерите.

Ето това пише нашият приятел Google по въпроса: Банерът с Flash не проследява кликванията.

При положение, че имаш вече изграден банер и реално е с разширение .fla, възможно ли е да се интегрира, не толкова прави на ново. Питам защото при някоя друга кампания в Google Display Network се изисква, а реално никой не си прави труда да проучи преди да поръча на дизайнера това. Ще се радвам на включване за малко разяснение. Сефте се сблъсквам, но ми е интересно, тъй като все по-често се добре анимирани флаш банери в Дисплейната мрежа на Google, а реално този момент, с clickTAG убягва на създателите им.

В общите условия на Dir.bg за публикуване на такъв тип банер, пак се наблюдава същото изискване: Общи условия. Лично аз мисля, че е повече от задължително, но реално при работата на флашъра не се взима този момент под внимание, което води и до неизползваемостта му в съответните мрежи.

Някой със съвети и препоръки. ;)
 
От: Внедряване на clickTAG във флаш банерите

Хм,

това определено беше изненада за мен, когато правихме флаш банери за нашата афилиейт програма.

С вграждането му, всичко си дойде на мястото. Не ги правя аз банерите, но доколкото разбрах е въпрос на минимум време да се интегрира Клик тага без да се налага ново създаване на банера.
 
От: Внедряване на clickTAG във флаш банерите

Някои системи продават променливата като clickTAG(uppercase), други като clickTag (camelCase). Най-добре да ги ловиш и двете :)
 
От: Внедряване на clickTAG във флаш банерите

Blinky,

Това трябва ти да им го казваш на флаш дизайнерите - какъв точно clickTag/clickTAG да сложат или пък направо вграден линк в банера, като преди това си проверил изискванията на съотвената система, за която ще ги ползваш. Не е толкова трудно и по никакъв начин не се връзвай на фрази от рода "трябва да преправям банера и т.н". Само трябва да се внимава дали банерът е правен на Actionscript 2 или Actionscript 3, защото се вгражда по различен начин. Честно казано не вярвам някой да ти прави проблем за това. Флаш дизайнерите знаят (by default), че банерът който изработват ще трябва да се клика. Но какво да сложат вътре в банера (линк, clickTag) - нямат представа. :)

Ако ти трябва за Google Display Network най-добре като си поръчваш банери им пращай линка който ти си посочил: https://support.google.com/dfp_sb/answer/79268?hl=bg. Там всичко е обяснено.
 
От: Внедряване на clickTAG във флаш банерите

Еми не знаят. Разбраха, собствениците на банера, който не успяха да сложат в системата на Google. От там идва и тяхната неизползваемост. Не съм ги поръчвал аз, просто дойдоха с този проблем, което реално им спира работата, а беше добър замисъла им. Пратих линка на дизайнера и то каза, че не може да се справи. ;) Но уви, кампанията не им тръгне. Мен ми е странно, че не е станала на въпрос при създаването им. Имам им редакционните файлове, но за какво са ми при положение, че и дизайнера не знае. :)
 
От: Внедряване на clickTAG във флаш банерите

Ако все още има шанс да тръгне кампанията ми пиши на ЛС, да ти дам мейл и да ми пратиш .fla файла да го оправим. ;)

Cheers ;)
 
От: Внедряване на clickTAG във флаш банерите

Ако все още има шанс да тръгне кампанията ми пиши на ЛС, да ти дам мейл и да ми пратиш .fla файла да го оправим. ;)

Cheers ;)
Непременно ще ти пиша, като пробваме. ;) Мерси много за съветите и помощта. ;)
 

Горе