Внезапен спад на трафика - на какво може да се дължи?

От доста време се каня да сменя малко дизайна. Тази ми се стори проста, а то и сайта не е много голям. На външен вид ми изглежда добре. Даже малк я по орязах в style.css до колкото знам за десктоп версията.
Но пък от бек енд не разбирам и не знам и хабер си нямам тези JS файлове и ЦСС как да ги махна или да ги оценя. (за нова тема като избирам)

Ако можете предложете някаква проста безплатна тема за такъв сайт. То като цяло си е блог със статии има и няколко страници също.
Иначе крайния ми вариант е да си купя optimizеpress за 100$, но никога не съм я ползвал, а гледам на места че я хвалаят. Не знам също и как стоят нещата с JS и CSS с нея.
 
Тази ми се стори проста
Не знам как ги оценяваш. Аз едно време ги гледах по външен вид. :D
Сега първо гледам скриптовите и стилови файлове. Времената се променят, скоростта на сайта вече е в топ критериите.
По принцип има инструменти за изчистване на ненужните елементи в библиотечните скриптови и стилови файлове.
При проста HTML страница е лесно.
При теб има два проблема:
1. Трябва да анализираш и изчистиш за всяка страница от шаблона, който ползваш. Ако в темата има 2-4 страници, бива. Но ако са повече, е тегаво.
По този начин може да се намали размера на тези файлове, но стигаме до проблем
2. За да ги намалиш като брой, трябва да ги обединиш. А за да направиш това, трябва да се пипа темата.

И още нещо при избор на тема - не е толкова проблем колко броя са тези файлове, а как се сервират в страницата.

Виждам, че сайта е дръпнал малко нагоре по скорост.
 
hueman тема
мама и тати по мобиле е в червената зона според гошо - 64 / 100. Което според други е в оранжевата, на аз бих се съобразил с гошо.
.
8 Render blocking CSS files
5 Render blocking JS
 
Тоя форум има яко дефицит от към тъй наречените "специалисти'. Нал по форумите едните питат а другите отговарят (специалистите).
Тая тема е много точен пример за това - зарзаватчия и "фотограф' дават съвети за SEO, дизани, теми, тоя отгоре чак някви цифри взе да вади/....
 
sky недей с лошо по ракиено време
има неща като съдържание и полезност, които са много по важни от някакви цифри
а точно това не можете да го разберете и се вкарвате в някакви филми
около оптимизирането на скоростта има много митове, има и много безсмислени неща, които се пратят без да има никакъв смисъл от това и не дават никакво подобрение върху скоростта
 
Последно редактирано:
Тоя форум има яко дефицит
Има.
Ако нямаше, това не би изглеждало така:
SEO 2017 crazy predictions
ReminD, Saturday at 4:05 PMэ
Replies: 1 Views: 128 Вискяр Градинаров Saturday at 6:45 PM
Тема за SEO 2017, пусната от отказал се от SEO бъдещ програмист и коментирана единствено от градинар.

А ти, баце, къде си?
Имаш най-много мнения, с изключение основателите на форума. Ефективност: 0,049112349358559
 
да хваща мотиката
Много жълто около устата имаш още.

grab%2Ba%2Bnapkin%2Bhomie%2Byou%2Bjust%2Bgot%2Bserved.jpg


Не ползвам мотика.
 
Примерно bootstrap темата Awaken е сравнително по бърза от Hueman, но за сметка на това безплатната версия е с много малка къстъмизация и трябва да се дописва. Но пък има място за рекламен банер в херъра, без да изчезва при изглед от телефон.
:)
Дано да съм полезен :) Успех !
 
Мисля, че тази тема hueman, оято колегата Беджев Стил предложи ще свърши работа. Инсталирах я има още няколко неща за дооправяне по нея, ще видя как ще се представи тези дни и ще има ли промяна в трафика. Ако не ще трябва да се връщам пак на старата респонсив тема, на която между другот още не знам защо home страницата е бял екран. Някой ако има идея за това...
 
Да с child тема съм, но съм от доста време с нея. Най-вероятно е нещо в style.css защото него напоследък повече редактирах, ама знам ли...
Бял екран 99.(9)% не е от това. Логовете на сървъра се гледат, вместо кристалната топка :D
 
Абе аналитикса да не се прецакал нещо. Има някакво разминаване в трафика. По-рано пуснах малко платена реклама във Фейса, да вкарам малко трафик, за да видя как се представя новата тема и по статистина на фейса сумарно трябва да съм докарал 102 посетителя. FACEBOOK SCREENSHOT

Докато в аналитиска ми отчита едва 47 сесии за целия трафик за днес. АНАЛИТИКС СКРИЙНШОТ

А във фейса си е взело парите. Имаше даже и лайкове и шервания по страницата. Те. рекламата във фейса е била активна, но пък явно тези хора не са стигнали някак си до страницата към която се предполагаше да ги отведе. Защото в аналитикса даже не ми показва че имало посещения на тази ландинг страница.

Дали пък нещо кода на аналитикс да се е прецакал по време на подмяната на темите. (знам че може за някои да звучи абсурдно). Както казах имам посещения, но тези от фейса не са отчетени, значи не би трябвало да е от кода.

Нещо, не ми се връзват нещата...
 
Последно редактирано:
Осран сайт, аз на това залагам.
Един господ знае дали изобщо сайта тие работил по време на кампанията, дали кода за брояча е турен като хората, дали изобщо го има в тая страница...
 
Осран сайт, аз на това залагам.
Един господ знае дали изобщо сайта тие работил по време на кампанията, дали кода за брояча е турен като хората, дали изобщо го има в тая страница...

Кода за брояча си е в хедъра и би трябвало да обхваща всички страници.

Според мен изобщо не е влизано в сайта... някак си. Сега си бачка екстра и като пуснах рекламата си вървеше.
 
Кода за брояча си е в хедъра и би трябвало да обхваща всички страници.

Според мен изобщо не е влизано в сайта... някак си. Сега си бачка екстра и като пуснах рекламата си вървеше.

оффф да бе... зацепих защо е станало. Нали се правя на голям експер вече като мога да редактирам style.css бял махнал целия хедър с команда display: none;
:D :D :D

Хайде усещам как спецовете ще се смеят и facepalm-ват на мой гръб. Петъчната ви тема идва по-рано :D

Ама то човек се учи И от грешките си.

Сигурно същия е бил случая и с предната тема, защото явно имам навика да махам хедърите (не ме кефят нещо искам сайта да започва направо от меню) и то кода заминава с тях явно. Хаха.

А пък малкото показвания ги отчита, защото имам няколко статични HTML страници, където явно кода е ръчно добавен тан. OMG I know - shame on me.

:D :D
 

Горе