Внезапен спад на SERPs

Bricksn

Member
Историята е следната:

За последните три дена имам три сайта, които изведнъж се сринаха. Думи, за които бях в топ 5, станах на втора страница, конкурентните за които бях на около 7-8-а страница изведнъж се оказах около 30-та.

Малко подробности:
- Сайтовете са на един хостинг
- Единия е афилиейт към GB, другите два към Cashburners
- Не съм линквал между тях, съдържанието ми е уникално, линковете са от директории, статии и малко dofollow блогове. Никакъв блек хет.
- Сайтовете са млади - на 2-3 месеца.

Каква може да е причината?

Имаше една тема за troubleshooting при такива ситуации, но не можах да я намеря.
 
От: Внезапен спад на SERPs

добре де преди 3 дена същото го писа някой
казахме му да изчака малко и да види кво ше стане
след 2 дена се оправи.

ся изчакай и ти 2-3 дена и после виж оная тема
 
От: Внезапен спад на SERPs

Спокото, така си е в реда на нещата, колко продължително ги трупаш тези линкове? И продължаваш ли да ги трупаш, същото се наблюдава и при някои от нашите сайтове - всичко мисля че е едно назад, за да има после няколко напред. ;)

След като си с уникален контент и добре натрупани линкове, няма логика да те връща заради нещо лошо назад. А и виж след седмица-две, ако до няколко дена - може да се върнеш пак да старите си позиций, както и да отидеш с няколко места по-напред. Такова движение на сайта спрямо другите (конкурентите) е само 2 неща, както мисля че съм споменавал: наказание или отчитане на линкове с цел друго позициониране (което може да добро или лошо).
 
Последно редактирано:
От: Внезапен спад на SERPs

добре де преди 3 дена същото го писа някой
казахме му да изчака малко и да види кво ше стане
след 2 дена се оправи.

ся изчакай и ти 2-3 дена и после виж оная тема

Пича говореше за малко по-различен проблем в първия пост - че е пропаднал за лонг-тейл ключовите думи. Последните страници чак сега ги прегледах. :)

Благодаря ви на двамата с Blinky, ще пиша после какво е станало. Ако не друго, поне още малко контент ще влезе.

И все пак онази тема не мога да я намеря, а беше добър списък.
 
От: Внезапен спад на SERPs

Спокойно при мен преди 2 седмици посещенията ми паднаха със 70%, а от вчера всичко си е почти по старо му. Изчакай не се панирай, както направих аз.
 
От: Внезапен спад на SERPs

дали няма общо с това което са обсъждали колегите във webmasterbg че "Гугъл вече не маркира съплементал резултатите като такива в SERPs "-- http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=442&page=2
 
Последно редактирано:
От: Внезапен спад на SERPs

това е от месеци назад, хората сега се оплакват.
по е възможно съплементал резултатите да спрат да излиат изобщо в serp-а и от там за доста сайтове ще намалее трафика с добри количества.
иначе беше добро показано да си знаеш кой url-та са ти шитавки :)
 

Горе