Внезапно изключване на лаптоп MacBook Pro 2010

Как стигна до извода, че не е батерията или захранването?
Поне на зарядно да беше стартирал или няма да стартира ако батерията е скапана.?
Поне при други марки лаптопи става..
 
Последно редактирано:
Поне на зарядно да беше стартирал или няма да стартира ако батерията е скапана.?
Поне при други марки лаптопи става..
Ако си го взел от магазин продаващ рециклирана или реновирана техника отивай да питаш там, ако си го купил от OLX бегай за чаша, лед и вода.
 
Тези от e-style имали сервиз в мол Сердика, където е магазина им, мисля там да пробвам да го отнеса.
 
Ако си го взел от магазин продаващ рециклирана или реновирана техника отивай да питаш там, ако си го купил от OLX бегай за чаша, лед и вода.
Значии... една студена водица:D
 
Ако твърдия диск е изгорял, дали ще тръгне, защото имам друг лаптоп Асус и имам проблем с него също, мислех че му е изгорял диска, но извадих от макбук твърдия диск понеже са от един тим го сложих в Асус а... но пак същия проблем и с другия диск. При стартиране се чува като незнам как да го кажа... като сирена е после ми излиза ...
Reboot and select proper boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key...
 
Лошо, според мен е твърде вероятно да е power модула, там ремонта ще ти е златен за тоя старчок. Ако е батерия има начин все пак да се придвиж, който я става я не. НО дори и да е така ,би следвало да покаже поне индикация, че е включено зарядното, без значение дали зарежда или не. Другия вариант е PRAM да не работи. Имай предвид, че подкарването без батерия ( ако изобщо работи power модула ), ще ти доведе половин процесор и мега бавно стартиране.
Не знам защо все още има хора, които обичат хубави и скъпи боклуци..... Единствения плюс са операционните с-ми на Ейпъл, нищо друго хубаво нямат, ама нищо. Старите им машини до около 2005-2007 бяха хубави, всичко след това е за коша. Това си е мое лично мнение на база натрупан опит.

---->Виж туккк
 
Ако твърдия диск е изгорял, дали ще тръгне, защото имам друг лаптоп Асус и имам проблем с него също, мислех че му е изгорял диска, но извадих от макбук твърдия диск понеже са от един тим го сложих в Асус а... но пак същия проблем и с другия диск. При стартиране се чува като незнам как да го кажа... като сирена е после ми излиза ...
Reboot and select proper boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key...
:D верно ли направи подобна идиотия ..... не си за Mac приятелю. Хвърли го някъде, пий водата и си карай с Asus-ите.
 
Най-много за телефон, според мен...
90% от лизингополучателите на iPhone не използват и 10% от възможносхите на iOS
 
.............................
Не знам защо все още има хора, които обичат хубави и скъпи боклуци..... Единствения плюс са операционните с-ми на Ейпъл, нищо друго хубаво нямат, ама нищо. Старите им машини до около 2005-2007 бяха хубави, всичко след това е за коша. Това си е мое лично мнение на база натрупан опит.
Само едно нещо ще спомена:

Тъчпадът. Няма алтернатива. Ако не си дигитален художник да местиш ръка от мишката към клавиатурата на всеки няколко секунди не е особено продуктивно.

Единственото което се доближава е тракпойнта на Тинкпадовете ама те си имат твърде много особености и трудно се свиква.

Опитът ти е от гледна точка на хардуерист, предполагам? Вярно Епъл хардуерът издиша, особено последните години, ама самият експириънс (все още) е на недостигнато ниво.

ТЛДР: Има машини за кежуал потребители и такива за пауър юзъри. При последните обикновено плащаш солено за дребни на пръв поглед детайли, но ценни на практика.
 
Само едно нещо ще спомена:

Тъчпадът. Няма алтернатива. Ако не си дигитален художник да местиш ръка от мишката към клавиатурата на всеки няколко секунди не е особено продуктивно.

Единственото което се доближава е тракпойнта на Тинкпадовете ама те си имат твърде много особености и трудно се свиква.

Опитът ти е от гледна точка на хардуерист, предполагам? Вярно Епъл хардуерът издиша, особено последните години, ама самият експириънс (все още) е на недостигнато ниво.

ТЛДР: Има машини за кежуал потребители и такива за пауър юзъри. При последните обикновено плащаш солено за дребни на пръв поглед детайли, но ценни на практика.
Точен коментар! :) Да хардуерист, за това не ги харесвам иначе от към производителност нямат равно.. Но каква е ползата, ако '' нещото '' стане, а то ще стане.... и да плащаш една камара злато. Те дори и за ''кежуал'' потребителите пак си излиза соленко и обикновенно същите тези не могат да си плащат ремонтите, другите обикновенно имат много пари и не им дреме като че ли... Ама наистина не им дреме.... 30 процента от идващите с висок клас обикновенно: Ми той падна, ми аз без да искам го полях, ми малкия г отресна в земята... и те такива. Те плащат, но от тия 30 процента разделяме 20 които, са стиснати богаташи, другите са редки и ако идват обикновенно искат нов и този го оставят за брак... Простооо ... халифакс... а от тези останалите проценти има и 3 процента които са средна класа, купуват скъпо, но не могат да си платят ремонта, защото им е на изплащане, аз ги наричам ''евтини тузари със скъпи дрънкулки'', които ще си измизеруват :D :D :D Големия процент обаче са такива, които си купуват втора употреба или от по-евтинките пак на изплащане и не им е минал номера ''в гаранция'' :)
 
Аз го отнесох и току що ми съобщиха причината на моя - изгоряло захранване на процесора - 390 лева. Питах от какво се е получило, казват вероятно от неправилна употреба или му е дошло времето? От какво гори това захранване? Трябва ли да се чисти лаптопа от време на време, как да процедирам за в бъдеще. Две години гаранция дават.
 
Аз го отнесох и току що ми съобщиха причината на моя - изгоряло захранване на процесора - 390 лева. Питах от какво се е получило, казват вероятно от неправилна употреба или му е дошло времето? От какво гори това захранване? Трябва ли да се чисти лаптопа от време на време, как да процедирам за в бъдеще. Две години гаранция дават.
Захранващия блок не гори от непочистване а от претоварване, говорим претоварване, а не прегряване. . Макар, че принципно е редно да си чистиш на 2-3 месеца машината, все пак прахта я тормози. Това '' дошло му е времето '' е меко казано тъпо оправдание.... Какво означава '' неправилна употреба '', все едно му вкараш 220 волта директно. Какво му има неправилното, баси тъпия израз. Все едно влакове дърпаш с него или си го закачил на жиците да взима ток от там :D :D :D ...Абе не ми се говори... Макар, че са ти взели сравнително нормално, дано да изкара повече от няколко месеца.. За тая 2 годишна гаранция, да не ти се налага след някой месец да ходиш пак, и като ти кажат, ми то туй станало, онуй станало и изгаряш пак...
Ужким големите ейпъл викат че захранването е със защити мащити имаш и защита преди дъното против токов удар, макар, че би следвало да не стига до nego изобщо, а да гърми захранването... За да се случи това имаш съвсем друг проблем и можеш да се досетиш на къде бие, ако е наистина това, кеото са ти казали.

Един съвет, не само за потребители на марката, започне ли да гори отвътре, колкото и да се пои ще се закрепи временно, мислете си за друг! Ако са модули, лесно, сменяш го и си супер.. Много рядко дори при настолните има оцелели с дълги години още живот сед смяна на компоненти по дъното, много рядко. Просто елементите вече не са качествени, а другия вид разпой и запой е скъп и губещ време, нещо кеото малко хора биха си позволили принципно... При положение че един керлив лаптоп на който може да тръгне и win 10 с някакви сравнително нормални характеристики за филмчета интернет и документи струва между 70 и 150 лв. втора ръка, нови има и по 250 лв.... Нали.. говоря за машинки които не стават за друго освен това.
 
Последно редактирано:
Добре де, от какво е това претоварване?!? Лаптопа го ползвам рядко, като пътувам, как видя зора!?!
 
Какво сте правили на лаптопа преди да угасне? По принцип претоварването на процесора се получава като се използва по - тежък софтуер.
 
Претоварването се усеща като прегряване. Цялото шаси на макбуците служи за радиатор. И вентилаторът си фучи де. Абе няма как да не забележиш че се зори.

Отвътре макбуците не са нищо особено, даже са леко траш като изработка. Ама то и не е компютър за хардуерни маниаци.
 
Нищо, работя само в интернет с него и на word. Точно, че не се е зорил изобщо, затова не мога да разбера от какво е станала белята. Сега си работи нормално, но се чудя дали да го продавам. От сервиза казаха, че нямало повод за притеснение.
 
Лошо, според мен е твърде вероятно да е power модула, там ремонта ще ти е златен за тоя старчок. Ако е батерия има начин все пак да се придвид, който я става я не...
Преди няма и 20 дни си отварям Acer-a и нещо изпуши откъм Escape-a. Отворих го и се оказа, че там се намира т.н. Power Button. Не знам дали в тази връзка може да се нарече и "модул". Представлява малка платка с да го нарека пресован сноп от кабелчета, извода на който не знам, ако си го поръчам, ще трябва да запоявам или има вариант за лесен монтаж към дъното. От Китай ми излиза за 20-25 лв. тази платка, въпреки че дори не съм сигурен дали е от нея или другаде е проблема. Не виждам защо ремонта да е златен, ако е това разбира се, сложи ги двойна цена на нашия пазар и толкова труд - 100 лв, не е малко де, нямам идея как са цените, но пък може и да си го направиш сам за 20, примерно. Оставил съм го настрани засега..
Още същия ден си поръчах един Dell втора ръка, на другия ден дойде, защото не мога без лаптоп. Сложих си моя харддиск и всичко е точно, само обнових драйверите. Батерията му е шит и изхабена на почти 70%, но поръчах нова китайска за 35 лв., а цените почват от 65 нагоре за същата тук. Интересно, че днес ми изписа даже след един стар на машината, че системата не може да зарежда батерията. След рестарт се оправи, всъщност зарежда се. Ако случайно тотално откаже и се изхаби батерията, възможно ли е да се ползва лаптопът на зарядно изцяло? То е ясно - да, но трябва ли батерията да се извади и може ли да работи без нея, или трябва да е под напрежение и да предава само маса или там някакъв си контакт?
 
Преди няма и 20 дни си отварям Acer-a и нещо изпуши откъм Escape-a. Отворих го и се оказа, че там се намира т.н. Power Button. Не знам дали в тази връзка може да се нарече и "модул". Представлява малка платка с да го нарека пресован сноп от кабелчета, извода на който не знам, ако си го поръчам, ще трябва да запоявам или има вариант за лесен монтаж към дъното. От Китай ми излиза за 20-25 лв. тази платка, въпреки че дори не съм сигурен дали е от нея или другаде е проблема. Не виждам защо ремонта да е златен, ако е това разбира се, сложи ги двойна цена на нашия пазар и толкова труд - 100 лв, не е малко де, нямам идея как са цените, но пък може и да си го направиш сам за 20, примерно. Оставил съм го настрани засега..
Още същия ден си поръчах един Dell втора ръка, на другия ден дойде, защото не мога без лаптоп. Сложих си моя харддиск и всичко е точно, само обнових драйверите. Батерията му е шит и изхабена на почти 70%, но поръчах нова китайска за 35 лв., а цените почват от 65 нагоре за същата тук. Интересно, че днес ми изписа даже след един стар на машината, че системата не може да зарежда батерията. След рестарт се оправи, всъщност зарежда се. Ако случайно тотално откаже и се изхаби батерията, възможно ли е да се ползва лаптопът на зарядно изцяло? То е ясно - да, но трябва ли батерията да се извади и може ли да работи без нея, или трябва да е под напрежение и да предава само маса или там някакъв си контакт?
Модула ако не е със букса вероятността да скапеш дъното е по-голяма от колкото си мислиш И ИМЕННО за това ремонта не е евтин. Рядко някой иска да пои, и рядко някой иска да му поят.... Това е друга тема. Колкото до батерията отговора е И да и не. Вредное за батерията да седи постоянно на зареждане, тъй като през повечето време се презарежда. Това, че индикатора НЕ свети, че зарежда, не означава, че не влиза заряд. Питай всеки, който използва 90 процента от времето си лаптопа на зарядно и не вади батерията да видиш какво ще ти отговорят, почти на никой след година батерията не оцелява. Тези, които ползват нормално машинките си батериите им имат по-дълъг живот. Тука има още обаче, друг е въпроса каква точное е конфигурацията, на някои по ядящи ток процесори и видео карти им трябва повече енергия и тази от захранването ен стига, след това черпят от батерията за да достигнат максималния си капацитет, ако я няма батерията няма да допусне максимума си, защото ще има недостиг на енергия или ще даде син екран за грешка.... Нещата са много объркани, аз лично вадя батерията, огато знам че ще го ползвам дълго време без да го изключвам, под дълго имам предвид над 5 часа, повечето пъти 12 плюс... И т.н.
 
Аз използвам моя лаптоп дълго време на зарядно и не вадя батерията. И вече така дълго време, а батерията все още държи.
 

Горе