Внезапно изключване на лаптоп MacBook Pro 2010

Никога не бях вадил батерията си от Acer-a за четирите, да не кажа 6 години, не помня точно и досега преди да изгори може би Пауър модула си беше постоянно на зарядно, а и без него издържаше около 3 часа все още, т.е. не е имало това презареждане и скачване на батерията. Явно си е до конфигурация, марка и модел.

Не е проблем да ми запоят бутона за включване, но последно матрицата на дисплея не даваше добър контакт и губеше яркостта си. Над година изкара на прекъсвания и премигвания, гледах екрана ту ярко, то като в мъгла, така че проблема е комплексен. В някой момент смятам да го стегна, за да имам резервен вариант, но сега въобще не ми се занимава честно казано.
 
Аз използвам моя лаптоп дълго време на зарядно и не вадя батерията. И вече така дълго време, а батерията все още държи.
Рядко щастие... ;) П.П. Не уточни колко ти държи сега и колко е държала в началото, второ колко дълго време е това ?!

Единствено е оцелявал при мен с батерия Lenovo от T моделите, които са братовчедите на IBM
 
Lenovo имат режим за запазване на батерията, който я държи заредена на 50%, когато работи повечето време на зарядно. Така работният капацитет може да се запази почти непроменен за 4-5 години. Дори не е нужно да го включваш през BIOS-а. Има настройка в Windows.
3R8uSHA.png
 
Lenovo имат режим за запазване на батерията, който я държи заредена на 50%, когато работи повечето време на зарядно. Така работният капацитет може да се запази почти непроменен за 4-5 години. Дори не е нужно да го включваш през BIOS-а. Има настройка в Windows.
Именно. П.П. Старите Lenovo т.е. бившите IBM НЯМАХА, такава опция, но им бяха издръжливи батериите и на тях.
 

Горе