Внимавайте със сметките в банките!!!

rtrtrt

Member
Днес отивам в една банка, да си закрия разплащателната сметка. Банката е известна и има гишета в сградите на повечето държавни институции...
От септември 2011г въвели такса за разплащателните сметки на месец(преди нямаше). Естествено не съм уведомен. Изненадата за мен беше, че имам не една, а три разплащателни сметки!!! В Евро, долари и лева. Знаех само за едната - другите са ми ги направили тихомълком, покрай обслужване на депозити:)
Та си платих дължимото и закрих сметките.
Така, че проверявайте си периодично нещата и ги изчиствайте!
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Тихомълком няма как да са ти ги открили. Просто гледай на какво се подписваш.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Ако не си подписал договор за съответните сметки, няма как да ти ги открият тихомълком и да ти начисляват такси. Говориш глупости.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Кажи коя е банката. Иначе по принцип май не уведомяват - аз имам една фирмена сметка в ЦКБ и беше 5 лева преди таксата на месец, после случайно видях че станала 7 лева, а никой нищо не ми е казвал - просто си я увеличили.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Това е редовна практика на банките преди десетина години имах сметка в ОББ със около стотина лева - Не я бях пипал повече от година и през това време въвели такса изпапкали паричките вътре и ми заявиха че им дължа почти още толкова теглих им една майна не са ме съдили за тия пари.
Няколко години по късно случката се повтори пак в същата банка тогава обаче ми закриха сметката и казаха че понеже са добри няма да ми търсят пари.
Последният такъв случай е от Прокредит от 0лв таксата стана 6лв на месец и на едно църковно настоятелство им изгоряха парите та даже и доплащаха.

Това е положението когато котките спят мишките мастурбират както би казал чичо Чарли :)
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Така е-трябва да си отваряме очите! Набутват се документи - ето това е за сметката, по която ви превеждаме лихвите и т.н...
Ама после тази сметка си остава, после таксички...

Недейте да си мислите, че като си отваряте очите и няма да се нахлузите...

Номерът с неплащането става, ама си им длъжник и после може да си приспаднат парите от други твои пари, а сметките не се закриват, ако има дължимо по тях... И продължават да ти начисляват такси:) А и кредитното досие се разваля:)))

Абе пуснах поста за предупреждение - един човек да не се набута - все е кяр!
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Има масова практика при промяна на цените да не се съобщата. В ПИБ им вдигнах целия клон на крака, как така ако имат да взимат пари от мен ще ме намерят за 5 минути, а ако става дума за промяна по условията никакви ги няма. Имат си закони, които им позволяват и това си е.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

По принцип те са длъжни да те уведомят, поне така беше при мен с Райфайзен банк и те лятото на миналата година смениха условията си по разплащателните сметки.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

По принцип те са длъжни да те уведомят, поне така беше при мен с Райфайзен банк и те лятото на миналата година смениха условията си по разплащателните сметки.

Ни чул ни видял. Служителката даже се мъчеше да ме убеди, че нямало как да се свържат с мен. Били са ги постанли в сайта си в ПДФ-а с тарифите.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

E, те това го водят уведомяване - като го има на сайта. Все едно трябва всяка сутрин да се събуждаш и да отваряш сайтовете им.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Ни чул ни видял. Служителката даже се мъчеше да ме убеди, че нямало как да се свържат с мен. Били са ги постанли в сайта си в ПДФ-а с тарифите.

При мен най-учтиво ме предупредиха по ГСМ обадиха ми се вежливи имате ли време ала бала обясниха ми, помолиха ме да мина през удобен за мен офис или че след еди си колко дена, ще влезе автоматично и т.н.

С няколко думи цивилизована работа ... поне аз не останах с лоши чувства
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Те са длъжни да уведомят, обаче ... Под уведомяване не разбирайте обаждане по мобилния. Излагат промените в техния сайт и на листи залепени по ведомствен начин в клоновете. Това е тяхното уведомяване. Четете като подписвате.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Често в договорите има правило разрешаващо им да променят тарифите когато си искат без описано задължение за информиране.
Аз ползвам ЦКБ и съм много доволен от тях. От PayPal парите ми идват за 1,5-2 дни. Плащам една такса за по-бързо (по-начесто) опресняване с Борика и друго май не плащам освен таксите за трансфер. Аз съм частно лице и гледам в банкови сметки малко пари налични да ми стоят. Останалите (почти всички) пари ги държа в брой. Да, парите се обезценяват, но поне не могат да ми ги откраднат с банково източване (най-честа причина за тези източвания: криви системи на банката) или идиотски банкови такси, за които не сме се договорили.
 
Re: От: Внимавайте със сметките в банките!!!

По принцип те са длъжни да те уведомят, поне така беше при мен с Райфайзен банк и те лятото на миналата година смениха условията си по разплащателните сметки.

Амииии тези пък са нещастници безподобни! Имах карта със сметка без такса. Картата изтече и като отидох да взема новата ги питах изрично за това и казаха, че си оставам без такса. След около 6 месеца започнаха да ме цедят. К'ви скандали бяха, какви извинения, само аз си знам. Всичките са един дол дренки.

Или пък онези от прокредит: Ако искаш кредит => направи си сметка. Ако искаш сметка => извади си карта. Ако искаш карта => плащай застраховка. Ма аз не ща да си застраховам парите в картата. Ама няма не ща! Плащай, иначе няма кредит и го духаш.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Прокредит съм ги зачеркнал като банка - Ако се върнете назад във мненията ми ще видите че съм ги хвалил поне няколко пъти като рекламен агент на заплата обаче в края на 2010 година така ме издразниха че не е истина.

С една позната решаваме че ще правим общ бизнес и двамата подаваме документи за кредит в един и същи ден но в различни клонове - На нея след два дена и се обаждат да се срещне с инспектор и на следващият ден и отпускат кредит на 12.5% със залог автомобил - на мен ми се обаждат след една седмица за среща и след още три дена ми казват че ми отпускат 15 000лв на 15.9% като искат да се подпишат като поръчители аз - жена ми - баща ми (на чието име се води фирмата) и още един човек извън семейството (малко преди да подам документите съм изплатил при тях втори по ред кредит който ми е отпуснат без поръчители на 13.9%)
Аз побеснях и им викам че при тази лихва и при тези условия няма да подпиша нема да ходя до банката с автобус да возя поръчители само и особено при тази лихва и ги питам защо е такава лихвата след като в същото време отпускат на 12.5 - Еми щото онова било със залог автомобил - Викам ОК тогава преглеждайте на ново документите и аз ще ви заложа автомобил - пуснах документите и след два дена ми се обаждат и викат да няма проблем одобрихме ви ама % си е същият.
Теглих им една майна и пуснах документи в ОББ - за три дена ми отпуснаха на 11.9%
След което написах едно писъмце до управителният съвет на банката и ги направих на мат и маскара - Не очаквах ама ми се обадиха и ме поканиха в централата им - И вика шефа на кредитирането какво става обясни ни какъв е проблема - Викам проблема е че в банката има двойни стандарти - Той вика не може да бъде - разказвам му наново цялата история и той вика - Добре кажи колко пари искаш да ти отпуснеме на ниска лихва - Казах му че от тях повече нищо не искам - единствено извинително писмо подписано от управителният съвет на банката - обеща - но така и не го получих

Така че Прокредит може да ги ползвате само в много много краен случай
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

И аз си имам една нелюбима банка (май всеки си има нелюбима, а за любима не е задължително), която заради тяхна техническа грешка ме набута да не мога да си ползвам парите месец и половина, а ми трябваха точно тогава и като за капах и лихва плащах за това време. Същите тези след като си платих дължимото се обаждаха специално да искат незнайно откъде изникнали 11 стотинки (разговорът по телефона не струва толкова). Няма да спомена името на тази банка, защото все още ми се налага да имам вземане-даване с тях.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Те проблемите ми с Прокредит бяха почнали още от началото на 2010 ама тогава си помислих че е просто някаква грешка и не им обърнах внимание - В края на 2009 точно преди нова година от ОББ ми блокираха кредитната карта с оправданието че е използвана на терминал със скимиращо устройство и че трябва да се преиздаде наново - обаче понеже беше точно по празниците се проточи един месец. В следствие на това реших че трябва да имам резервен вариант и да си взема още една кредитна карта от Прокредит за да мога да си пазарувам спокойно по интернет. Пуснах документи за 500лв лимит и за най голямо мое учудване ми отказаха при положение че към онзи момент аз все още съм техен клиент и имам текущ кредит за 10 000лв - Тогава пак изтрещях могат да ми пуснат кредит за хиляди левове не могат да ми дадат кредитна карта с 500лв лимит. След качествен скандал в клона ми отпуснаха за 1000 - Е как не отговарях за 500 а отговорих за 1000??? - тогава трябваше да ми светне лампичката че в банката нещата не отиват на добре но го отдадох на случайна грешка.
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

За какво ти е кредитна карта, а не дебитна?
 
От: Внимавайте със сметките в банките!!!

Хепи щото така съм преценил :)

В банките обичам да държа кредити
 
Повечето банки автоматично продължават депозитите по стандартните лихвени проценти, които са доста по-ниски от тези които сте договорили за първия период. Просто отиваш, избираш си най-добрия в момента депозит, казваш им да прехвърлят от единия в другия и закриваш стария. Ако нямаш договор за сметка, незнам как са ти открили сметка, че и такси да ти начисляват, струва ми се даже незаконно. Освен може би ако го няма в условията по депозита, че ако не си вземеш парите на падежа, правят това и това. Дори и в този случай незнам доколко е законно.

Перфектна банка няма. Все ще издиша отнякъде.
 

Горе