Внимавайте с бързите кредити

rak

Active Member
Тези дни бях доста озадачена, като от няколко човека чух, че са си изплатили двойно задълженията към различни фирми за бързи кредити. Първия - изтеглил към 500 лв. и всеки месец си внасял вноската в банката. Накрая като изплатил всичко, се оказва, че не е изплатил нищо - парите му отивали някъде и не покривали неговия дълг. Това го научава от писмо от съда, директно го съдят. Той не пазел бележките от банката, а в самата банка му казали, че не могат да издирят транзакции на каса, ако е превеждал от банкова сметка можели, ама така на гише, не ставало. Та си платил като поп още веднъж.
Втория пък - изтеглил някаква дребна сума, но след месец имал пари и отишъл и я погасил цялата. Казали му, че няма повече задължения. След пет години - две седмици преди изтичане на давностния срок, получава призовка и се оказва, че трябва да плати 800 лв. Започва дело и го губи - фирмата го съди за пропуснати ползи, защото е погасил предсрочно и му натрупва наказателни лихви и не знам какво си. Накрая си платил също като другия.
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Хм, това е интересно - Мерси
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Ами във фризьорски салон всякакви разговори се водят, но специално за изгорели с изплатени вече кредити да се говори всеки ден, не е нормално, явно има нещо гнило.
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Нормално е всеки си мисли, че ще вземе 1 000 лева и ще ги върне до 1 година. Ама има един проблем, всичко изглежда точно до преди да пропуснеш вноска и да изпаднеш в просрочие и после идва забавната част.
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Затова документи за подобни разплащания се пазят дълго време след изплащането на кредит.
Отделно - в банката могат да му направя справка за платени суми, защото данните за наредителите също се пазят, независимо, че плащането не е правено от една сметка в друга, а на каса. Но това струва пари - не мога да кажа точната сума каква е.
Също така, когато се изплаща кредит, отиваш в офис/централа на институцията и си взимаш удостовение за липса на задължения и спиш спокойно.
 
От: Внимавайте с бързите кредити

И аз да контрибутирам по темата. Направил съм малко видео за съвети при теглене на кредит.
Надявам се да е от полза за хората които мислят да теглят кредит.
[video=youtube;g0ziXVPzTHM]https://www.youtube.com/watch?v=g0ziXVPzTHM[/video]
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Той не пазел бележките от банката, а в самата банка му казали, че не могат да издирят транзакции на каса, ако е превеждал от банкова сметка можели, ама така на гише, не ставало.

Това не е вярно. Всички касови документи в банката се пазят в архив минимум 10 години. Ако си платиш таксата в тарифата и попълниш молба в съответния клон, ще ти намерят документите.
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Баща ми беше взел 400 лева от "кредисимо" и в момента трябва да върне общо 1200 лева. Не знам с какъв акъл ги е взел... Пропусна 2 вноски понеже нямаше пари и започнаха по 2 пъти на ден да го търсят. От начало го заплашваха със съд после пък почнаха да му се молят поне 20 лева да внесе :(
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Баща ми беше взел 400 лева от "кредисимо" и в момента трябва да върне общо 1200 лева. Не знам с какъв акъл ги е взел... Пропусна 2 вноски понеже нямаше пари и започнаха по 2 пъти на ден да го търсят. От начало го заплашваха със съд после пък почнаха да му се молят поне 20 лева да внесе :(

Абе вашата фамилия всички ли сте толкоз червени? Като нямаш възможност да върнеш парите, не взимаш кредит.
 
То никой няма възможност на момента да върне парите, а гадорий се случват и пак не се знае, за това са тези кредитни компании. Но е прав, като не можеш, не си го позволяваш. Естествено, изключваме момента, в който са животоспасяващи. Тогава даже инстинктивно го правиш.
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Това не е вярно. Всички касови документи в банката се пазят в архив минимум 10 години. Ако си платиш таксата в тарифата и попълниш молба в съответния клон, ще ти намерят документите.
Ами не знам, може от самата банка нещо да са го работили, но факт - човека го изпратиха на съд и от банката не му дадоха документ, че е плащал и си плати сумата заедно с лихвите още веднъж. Така бебешката стая я платил не двойно, ами тройно.
 
От: Внимавайте с бързите кредити

Би трябвало и в кредитния офис да се пазят касови бонове за вноските.. Също така и кредито-получателят да има оригиналните бонове в него. А тези в офиса да са индиго.
 

Горе