Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

newpath

Member
Здравейте колеги,

Искам да предупредя тези от вас, които имат домейни на английски за вероятен измамник. Вчера получих имейл от: [email protected]

Човекът, който ми изпрати мейла се казва David Brown и се представя за един от собствениците на въпросната услуга по-горе. Той също така се представя за посредник на някакъв бизнесмен от Норвегия, който има интерес към моя домейн за проект, но е зает от мен.

Съобщението, което получих беше добре написано, не отиде в SPAM. След като ме попита дали все още продавам един мой домейн и аз му отговорих положително, той ми обяви цена за домейна от 12 000 USD. "Той вярно, че домейнът си е готин ама чак пък толкова" - си казах аз и се почесах. Следователно си помислих, че това е някакъв спам и отговорих на мейла с въпрос, за да тествам. Странното е, че ми се върна отговор на моя въпрос, следователно не беше някакъв бот, който си праща ей така автоматични съобщения. Даже ме попита дали имам още домейни, за които да ми даде оферта ако го интересуват. Както и да е...

Обясни, че иска сделката да стане през escrow и т.н, по реда на нещата. Каза ми, че единственото, което му трябва, за да завършим сделката веднага е сертификат за собственост и такъв, че домейнът не е запазена вече марка. Казах си - "Какво пък толкова, ще изкарам". След това той ми прати инструкции как да осъществя това и тогава започнах да се съмнявам. Уеб сайтът, през който той искаше да направя това е: http://instantdomainsales.com/appraisal_order.htm

Струва 159 долара на сертификат. И ако бях малко по-глупав щях да си кажа "Че какво са 159 долара като ще взема 12 000". Проверявам сайта и какво виждам - "Creation Date: 24-sep-2015", създаден в дена, в който получих офертата.

Споделям това с вас, защото момчето е наистина доста убедително и изкушава яко. Имайте това предвид ако получите оферта от този човек, че да не изгорите едни 300 лв за нищо.

Поздрави!
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Стара схема
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Интересно - Благодаря за инфото
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Този е пълен измамник! И на мен ми писа преди 10-на дни, същата схема на измама ми приложиха, само че имейла беше друг. При мен измамника беше адвокат на голяма US компания, а домейна ми беше оценен на $ 23 000 с тенденции офертата да стигне до $ 25 000. Поиска същото, сертификат, имена на други домейни и ми даде сайт, през който да уредя сертификата... В момента в който разбрах, че трябва да платя същата сума ($ 159) и да чакам 24 часа за сертификата, разбрах измамата. Теглих една бърза майна на въпросния "адвокат" и изтрих кореспонденцията си с него. Отговор не получих, а и "интерес" към други мои домейни оттогава не е имало. Така, че внимавайте... Поздрави!
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Този е пълен измамник! И на мен ми писа преди 10-на дни, същата схема на измама ми приложиха, само че имейла беше друг. При мен измамника беше адвокат на голяма US компания, а домейна ми беше оценен на $ 23 000 с тенденции офертата да стигне до $ 25 000. Поиска същото, сертификат, имена на други домейни и ми даде сайт, през който да уредя сертификата... В момента в който разбрах, че трябва да платя същата сума ($ 159) и да чакам 24 часа за сертификата, разбрах измамата. Теглих една бърза майна на въпросния "адвокат" и изтрих кореспонденцията си с него. Отговор не получих, а и "интерес" към други мои домейни оттогава не е имало. Така, че внимавайте... Поздрави!

След публикуване на мой домейн в седо почнаха тия имейли, при вас?
И то 10000 километра си личи, че е измама.
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Да, наистина схемата е стара, но явно все още върви тук-там. Когато получите такъв мейл единственото нещо което можете да направите е да репортнете скам (https://www.google.com/intl/en/goodtoknow/online-safety/reporting-abuse/), спам (https://www.spamcop.net/) и където още се сетите. Това не винаги помага, но доста често домейните и мейлите на въпросните хора влизат по черните списъци и им създава някакъв дискомфорт...
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Кажете на купувача да ви прати въпросните 159 долара и после ще си ги приспадне от цената на домейна :D
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Кажете на купувача да ви прати въпросните 159 долара и после ще си ги приспадне от цената на домейна :D

А не е ли по-готино да му теглиш една ма*на и да го пратиш там, дет' слънце не огрява... ?! ;)
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Кажете на купувача да ви прати въпросните 159 долара и после ще си ги приспадне от цената на домейна :D

Много правилно!
You must spread some Reputation around before giving it to BurnX again.
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Много нагъл :D. Въпреки, че му отказах и му казвах точно защо, пак е сладкодумен:

Earlier I worked for Sedo and GreatDomains. My buyer is a serious investor. He will buy your domain after you order the certificate. He is a well known businessman in his country and take care about the reputation. I talked to him and he confirmed his intentions. I give you 100% guarantee.

I'm also interested in finishing this deal because my service are paid by my buyers as % upon every domain sale.

I don't want to lose my reputation. I guarantee you the sale. In any case, the small investment in the appraisal certificate will increase the value of your domain. It will increase the value f your domain so there should not be any concerns on your side. It's an investment in your future. A better future. If everything goes well, I will help you to sell other names. I'm interested in working with you.

Of course, you must be sure you will sell it for at least $12,000. To avoid any risks just contact their support at Instant Domain Sales regarding a possible appraised value for your domain. Please specify your domain and let them know you have a buyer with $12,000 offer and need a valuation near this value. Just ask them if it's possible or not. If you receive a positive response, you will proceed with the certification. If not, you don't lose anything.
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Много нагъл :D. Въпреки, че му отказах и му казвах точно защо, пак е сладкодумен:

Earlier I worked for Sedo and GreatDomains. My buyer is a serious investor. He will buy your domain after you order the certificate. He is a well known businessman in his country and take care about the reputation. I talked to him and he confirmed his intentions. I give you 100% guarantee.

I'm also interested in finishing this deal because my service are paid by my buyers as % upon every domain sale.

I don't want to lose my reputation. I guarantee you the sale. In any case, the small investment in the appraisal certificate will increase the value of your domain. It will increase the value f your domain so there should not be any concerns on your side. It's an investment in your future. A better future. If everything goes well, I will help you to sell other names. I'm interested in working with you.

Of course, you must be sure you will sell it for at least $12,000. To avoid any risks just contact their support at Instant Domain Sales regarding a possible appraised value for your domain. Please specify your domain and let them know you have a buyer with $12,000 offer and need a valuation near this value. Just ask them if it's possible or not. If you receive a positive response, you will proceed with the certification. If not, you don't lose anything.

Отговори :

Thank you for your interest. I believe a serious investor can afford to pay 159 dollars in front so I can get the needed certificate. If you send those money to me , I will get the certificate and then you can buy the domain - everybody happy.

If you don't want to pay 159 dollar I assume that your serious investor is not so serious after all...

Best Regards,
newpath
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Добра идея, BurnX. Пратих му го да видим какво ще излъже сега. :wink:
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Отговори :

Thank you for your interest. I believe a serious investor can afford to pay 159 dollars in front so I can get the needed certificate. If you send those money to me , I will get the certificate and then you can buy the domain - everybody happy.

If you don't want to pay 159 dollar I assume that your serious investor is not so serious after all...

Best Regards,
newpath

Ако не се лъжа това го беше писал и в предната тема за тази схема.
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Отговорът:
He is serious but this is not a common practice. The certificate will become your own property. You can take his money and sell to someone else. Your offer is not fair.


Спирам да си губя времето с него, че ми доскуча. :D
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

Отговорът:
He is serious but this is not a common practice. The certificate will become your own property. You can take his money and sell to someone else. Your offer is not fair.


Спирам да си губя времето с него, че ми доскуча. :D

I believe that I can buy the certificate and your serious investor will not buy the domain. How you want me to trust you , but you don't trust me ? If my offer is not fair , yours is rather the same.
Lets stop waste our time - pay me 159 dollars for the certificate , after that I will sell this domain to you - you have my word. If you don't trust me - it is free world after all. You can just find another domain.
 
От: Внимание: "Бизнесмен купува" домейни по email

При мен цената беше 15000 $,човекът работеше за шефче от Канада и много,ама много искаше да ми купи домейнът,
САМО ми трябваше да направя оценка,защото всички големи купувачи работели с оценка от лицензиран оценител.
Любезно ми посочи къде има смисъл да я направя и да им кажа,че имам купувач за 15000 $ и да ми дадат оценка около
тази цена.Оценката беше към 100 евро.

ето линк към други опити от същите боклуци :twisted:

http://morganlinton.com/scam-alert-...ebsite-domain-hosting-com-and-dirk-engelmann/
 

Горе