Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

kirilbug

Member
Вижте какъв мейл получих преди малко:
===================================
Attention! Your PayPal account will close soon!
Dear Member,
We have faced some problems with your account Please update the account .If you do not update will be Closed.

To Update your account, just confirm your informations.(It only takes a minute.)
It's easy:

Click the link below to open a secure browser window.
Confirm that you're the owner of the account, and then follow the instructions.
Relog in your account now
==================================
Горното е линк, който води към хттп://paypal.com.us.cgi-bin.webscr-cmd.login-run.dispatch.cpnfirmed5885d80a13c0db1f8e263663d38d b1bb6ca6ed6aee8d43.confirmed12.wellnes.firstitsolu tion.com/wp-refrech дот PHP

Според мен този линк никак не е нормален. Без да го кликам си влязох в акаунта през сайта им и там няма нищо.

Така, че внимавайте!
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

Ще го имам предвид! ... за което ти благодаря.
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

We have faced some problems with your account Please update the account .If you do not update will be Closed.
What will be closed?
Стигнах до тук и разбрах, че е fishing, при това много аматьорски.
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

За ефективността на тези измамни писма са си виновни paypal-ци с техните искания на документи и заплахи за блокиране на акаунти. За да съм сигурен, че е реална заплахата, не се занимавам с линкове от писма, а просто си влизам в акаунта при тях и ако занимавката е реална, то там се вижда съобщението.
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

Доста некадърно написан фишинг иначе.

Благодарско
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

И на мен го пратиха, на пръв поглед изглеждаше нормално, всичко направено с лога, контакти. Ама такива от 100 км ги надушвам вече, особено като го видя в папка СПАМ. Там ми го прати :)
 
От: От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

Ама такива от 100 км ги надушвам вече, особено като го видя в папка СПАМ. Там ми го прати :)

Ама че аматьори - вместо да пращат спама в Inbox, го пращат в папка Spam. :lol:
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

Привет на всички.Искам да предупредя за фишинг сайт подобен на PayPal. Преди малко получих мейл в "yahoo", който е подобен на тези които получавам от Пейпал и машинално без да се загледам кликнах на линка, който беше посочен да се логна.Бях прехвърлен към сайт идентичен на Пейпал, не знам какво ме накара да погледна урл - то и установих, че не е на Пейпал. Сайта е "peypol (dot) com.

Поздрави
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

От тези сайтове PP, LR и т.н. винаги се обръщат към вас по име.
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

От тези сайтове PP, LR и т.н. винаги се обръщат към вас по име.

Съгласен съм, но последно време съм много разсеян, а и за пръв път ми се случва да се подведа да отворя подобен мейл, но ще ми е за обеца за в бъдеще :).
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

Опаланкаааааааааа....

PayPal Fishing.jpg

Сетих се, че това пристигна НЕ на мейла, който ползвам за PayPal. ;)
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

Най-лесно може да се разпознае Фишинг за Paypal, ако в самия мейл НЕ споменават името ви е фишинг- PP винаги се обръщат към вас с име, а не с Dear Client/Register/Mr и подобни
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

напоследък зачестяват такива имейли, и аз съм получавал. репортвате ли ги някъде?
 
От: Внимание!!! Вероятен фишинг за paypal акаунти

И аз наскоро бях получил такъв имейл. Благодаря за информацията :)
 

Горе