Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Значи процедурата е следната, ще бъда конкретен

- фирма регистрация - струва ти 200 лева
-еори номер - за 5 минути се взима от митницата
- пращаш пълномощно на DHL да те представляват на митницата + документите -звънни им и ги питай по телефона какво ще ти трябва за тази конкретна стока
- чакаш и 2-3 дни след като пратката ти е пристигнала на митницата, ще ти я освободят и ще ти ги докарат на адрес, като ще платиш ддс-то на DHL когато получиш стоката, при мен за стока за около 6000 лева, и дадох към 800 лева мисля като докараха стоката пред вратата.


това е моят опит с DHL - най-добре звъни на тези, които ще ти карат стоката и ги питай, специално дхл са много отзивчиви по телефона.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

За всички ВЪЗДУШНИ пратки ограниченията за батерии (особено за литиевите) са страшни. Аз за един часовник, що декларации попълних за подарък до САЩ.

Добре де, след като изпращача ми казва, че с UPS няма никакъв проблем да ми ги прати предполагам е запознат с тези ограничения. Доколкото разбрах, има разлика дали е обикновена зарядна батерия и powerbank, понеже вторите все пак имат допълнително покритие и т.н.

Мисля да пробвам и да пиша
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Те попринцип всички китайци при тях е - няма проблеми само прати парите :D , после след като и пратиш парите по 1 седмица ги няма, явно празнуват.

Защо не се обадиш просто и не попиташ?
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Добре де, след като изпращача ми казва, че с UPS няма никакъв проблем да ми ги прати предполагам е запознат с тези ограничения. Доколкото разбрах, има разлика дали е обикновена зарядна батерия и powerbank, понеже вторите все пак имат допълнително покритие и т.н.

Мисля да пробвам и да пиша

Ти си купувача, все пак. Няма да ти каже, че няма да стане, защото това му е работата - да продава. Рядко някой се съобразява с исканията на потребителя, особено ако не го касаят евентуални бъдещи проблеми.
 
От: Внос на 200 броя допълнителни батерии(POWER BANK) от Китай

Със сигурност ти трябва MSDS, за да могат въобще да тръгнат от там.
 
Факт! Всеки куриер особено големите компании изискват пратка с батерии да пътува с MSDS сертификат, докато по-малките просто отказват да се занимават.
А мен ме интересува в България кой издава MSDS сертификати? Въпросът ми е във връзка с възможност за износ на стока съдържаща Литиево-Йонни батерии?
 

Горе