Внос от Китай - въпроси за митницата

Doctor_BG

Active Member
Здравейте,

Ще поръчвам през Ebay медицински апарат(ехограф) от Китай като доставката ще бъде чрез EMS.

Доколкото разбрах, пратката пристига на митницата, където трябва да платя ДДС (казаха ми, че няма мито за медицински апарати) и да попълня документ, за да си получа ехографа.

Изглежда, че за попълването на този "документ" служителите на митницата също искат някакви пари.

За първи път поръчвам такъв тип продукт от Китай и нямам особена представа как протичат нещата.

Моля, ако имате повече информация да споделите, а след време мога да подаря един профилактичен преглед. 8)
 
имаше една статия за внос на тениски и размотаването на митницата (абсолютно същото е в нашата държавица нама значение дали правиш внос за 40 долара и ли 400к долара) документите и размотаването са едни и същи
 
От: Внос от Китай - въпроси за митницата

Принципно има вариант стоката изобщо да не мине през митница. Аз съм поръчвал доста неща от Китай и директно от пощата ги получавам, без допълнителни такси. Обаче шанса ти е 50 на 50 :) Веднъж даже пратката ми беше към 200$ и беше няколко чувала и пак от пощата си я взех
 

Горе