Внос от Китай от юридическо лице

От: Внос от Китай от юридическо лице

Хепи не оставам с впечатление че момчето иска да се регистрира по ДДС - А ако не е регистриран по ДДС никой няма да го барне за фалшива фактура в най лошият случай няма да му я признаят

Иво той ще отваря стационарен магазин - Трудно ще мине без касов апарат
 
От: Внос от Китай от юридическо лице

А сори, не разбрах че за такъв става въпрос.
Иначе ще следя темата отблизо.
 
От: Внос от Китай от юридическо лице

От Китaй към стрaнa, която не е членкa нa Евросъюзa кaкви сa тaксите? Имa ли митa, ДДС или подобни? Нaпример Сърбия и Турция?
 
От: Внос от Китай от юридическо лице

Здравейте,

Нов съм и все още не мога да поставям тема, но и не намерих това което ме интересува в търсачката.
Смятам, че въпроса ми може да бъде зададен и тук и ще е от полза...

Имам следният казус:

Поръчвам си стока от сайт в Китай на стойност например $25. Пратката се адресира до фирмата ми, заедно с фактура от търговеца.
Знам, че трябва да платя ДДС и МИТО (при по-висока стойност).
Как да извърша освобождаването на пратката? С митническа агенция не е приложимо, тъй като попълването на митническа декларация започва от 20 лв. за страница, като платя и ДДС и МИТО, няма как да продам съответната стока на печалба.
В една от агенциите около митницата, ми казаха че мога да попълвам и подавам сам всички необходими декларации и документи посредством електронен подпис. След което реших да попитам в митницата дали това е така, не можаха да ми дадат никаква информация.
Подпис ще издам, ЕОРИ ще регистрирам. Но информацията за след това е доста неясна.

Знам, че стойността не е висока, но все пак е началото (идеята е след време да е в пъти по-висока).
Знам, че мога да закупя стока и от търговци в БГ, но не за всичко мога да намеря търговец на едро.

Интересува ме и колко отнема като време едно освобождаване на пратка, ако правя всичко сам (първите няколко пъти ще е батак, това е ясно..)?

Благодаря предварително!

Поздрави
 
От: Внос от Китай от юридическо лице

Ако е за единична малка пратка, просто накарай китаеца вместо 25 да напише 10 долара и ще мине.
 
От: Внос от Китай от юридическо лице

Ако беше купил стоката от търговец на дребно щеше да ти излезе по-евтино от разправиите с митници.

Иначе ако е с учебна цел - има смисъл.
 

Горе