Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Anani

Active Member
В момента съм в Турция и закупих часовници(не марка) и утре ще си взема инвойса!Ще се прибирам в неделя и искам да попитам как точно се минава митницата?Спешна помощ-срещу някоя бира:)
 
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Поне някой да каже дали на физ. лице, или на фирма е по-удачен вариант за инвойса!Ако не-ще го направя на физ.лице!Благодаря!
 
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Каква бройка са часовниците? Ако не е голяма изобщо не се занимавай, качи ги на карго, ще си ги вземеш от Варна фактурирани. Няма смисъл да ги минаваш на физическо лице, изобщо не ти трябва и турска фактура.
 
Последно редактирано:
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Вече взех инвойса-бройката е наистина нищожна-150!На физическо лице е фактурата и утре ще видя как ще мине всичко!А не мога да се направя,че няма нищо-защото обръщат багажа на всички и съм сигурен,че ще се заяждат!
 
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Аз ползвам групажно карго до Бургас. Инвойс на името на фирмата, прави ми се декларацията тук, плащам ддс и мито и са ми освободени на същия ден.
 
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Благодаря на всички за включването-ама вече е късно и утре ще мина с фактурата-пък за друг път ще имам и опит!
 
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Здравейте отново!От вчера съм в БГ и след като съм отворил тема-да кажа как се развиха събитията!След чакане на границата-видях позната екскурзоводка от рейс със група от екскурзия до Турция!Сподилих и притесненията за моя проблем и тя ми каза-дай нещата си в моя багаж и след 1 час ще се видим!След час и половина(защото техният автобус минава скенер) се видяхме и си взех часовниците без никакъв проблем!!!Почерпих нея и шофьора със кола,бира и бонбони и-кой от където е!
ДРУГИЯТ ПЪТ-КАРГО!
 
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Хехе ти си потвърждение на Fortuna favet fortibus! :mrgreen:
 
От: Внос от Турция с инвойс-от там нататък?

Здравейте,

Ако някой знае може ли да ми даде информация как бих могла да поръчам и съответно да ми се доставят два чифта обувки , поръчани от online magazin в Турция.

Съответно какво е необходимо да се плати като мито и ДДС ? Поръчката като физическо лице или юридическо лицр е по- добре да се направи?

Предварително благодаря
 
Здравейте, бихте ли ми споделили надеждни фирми, които да използвам за карго от Турция? И също така, може ли да възникне проблем, ако вкарвам стока на известен бранд(не става въпрос за реплики)? Благодаря ви предварително!
 

Горе