Внос с контейнер от Китай

От: Внос с контейнер от Китай

Пазаренето с китайци е наистина трудна работа, особено ако не товариш контейнер. Цената не свалят. За изгодна сделка единствено се иска по голямо обикаляне. Намирал съм разлика от 50-60%. По скоро очи в очи се пазарим за минималното количество. Всичко зависи от типа стока, количеството което се заявява и къде се намира фабриката. За това е хубаво човек като си избира район който да посети е добре да проучки къде са основните фабрики на стоките които го интересуват.

На последния въпрос- да, купувал съм доста по изгодно продукт, за който на сайта си, производителя дава други проценти.
 
От: Внос с контейнер от Китай

Здравейте. Имам намерение да си отворя магазин за дрехи. Иска ми се да поръчам дрехи от Китай. Може ли да ми препоръчате коректни сайтове от които правите поръчки ? Има ли някакви маркови дрехи от сорта на Zara, Dsquared, Adidas, Nike и др. ? Дрехите на килограм ли се поръчват ? Благодаря предварително.
 
От: Внос с контейнер от Китай

Бихте ли ми препоръчали куриер за експресна доставка от Китай, без DHL? Пратка от 5кг? Някой ползвал ли е?
 
От: Внос с контейнер от Китай

EMS

http://www. ems.com.cn/serviceguide/zifeichaxun/e_zi_fei_cha_xun.html

5kg до Бг e около 150 паунда (1500 рмб). 80 паунда ако мине през моя склад.
 
От: Внос с контейнер от Китай

EMS

http://www. ems.com.cn/serviceguide/zifeichaxun/e_zi_fei_cha_xun.html

5kg до Бг e около 150 паунда (1500 рмб). 80 паунда ако мине през моя склад.
Е че то с дчл не е ли по-евтино?
 
От: Внос с контейнер от Китай

EMS

http://www. ems.com.cn/serviceguide/zifeichaxun/e_zi_fei_cha_xun.html

5kg до Бг e около 150 паунда (1500 рмб). 80 паунда ако мине през моя склад.

По скъпо е от DHL. Дай все пак повече подробности, къде ти е склада, на какъв принцип работи, ако има и други условия? Други видове транспорт предлагаш ли? В определна ситуация може и да свърши работа.
 
От: Внос с контейнер от Китай

По скъпо е от DHL. Дай все пак повече подробности, къде ти е склада, на какъв принцип работи, ако има и други условия? Други видове транспорт предлагаш ли? В определна ситуация може и да свърши работа.

Склада е на изхода на Шангхай.
Принцип на работа - пращане на моята стока към клиенти ми. Имам човек, който работи от понеделник до събота и се занимава с пакетиране и пращане на пакетите. До сега не съм препращал чужда стока, но ако някой си е закупил нещо от Китай и му трябва доставка за Бг бих могъл да препратя колета. Ако са няколко неща ще се пакетират в 1, за да е по-евтина доставката.
Работя главно с пакети до 5кг, защото моите продукти са до 2-3кг и не ми е трябвало повече. Но иначе имаме възможност до 30кг въздушен транспорт или до 300кг наземен с DHL.

Имаме възможност и за транспорт на контейнер (по море), като това включва взимане на стока от фабрика и транспорта до наш склад, подреждане в контейнера, транспорт на контейнера до пристанище + всички необходими документации на територията на Китай. Цените са около 3500$ за малък (20') или 4500$ за голям (40') контейнер
 
От: Внос с контейнер от Китай

Благодаря за предложението, става сложно и се оскъпява много.

А бихте ли ми препоръчали фирма за фъздушно карго? До сега никога не съм ползвал. Става въпрос за около 100кг.
 
От: Внос с контейнер от Китай

Имам една пратка от Китай, която още не съм я получил. А чрез проследяването пише, че още февруари е била на летището. И от там няма и следа. Къде да се обадя, за да видя дали не е някъде на склад?

Destination Country-Bulgaria
2015-02-25 00:00 Bulgaria Arrive at Bulgaria Airport-(Yanwen's Track End)
Original Country-Yanwen[PK15021514678] To China Post Air Mail[]
2015-02-21 00:00 BeiJing Handled by Airline,Flight No. LH721
2015-02-20 00:00 Beijing Internationg Mail Center Prepare to Dispatch
2015-02-19 00:00 BeiJing Arrived at Beijing Internationg Mail Center
2015-02-19 00:00 Beijing Internationg Mail Center Received
2015-02-17 20:00 ShenZhen Despatched from Yanwen ShenZhen Sorting Center
2015-02-17 18:00 ShenZhen Arrived at Yanwen ShenZhen Sorting Center

Поздрави!
 
От: Внос с контейнер от Китай

Здравейте,

правя внос с контейнер групаж от Китай и днес служителката, която работи във форуърд компанията, която е избрал китаеца ми изпрати един имейл с таксите, които дължа, а те са:

Таксите, които трябва да заплатите при пристигане на пратката са:

THC (Терминални разходи) EUR 20 на ton/cbm = 103.80 ЕUR

LCL fee (групажна такса) EUR 55 на ton/cbm = 285.45 ЕUR

Loading/unloading (складови разходи) EUR 20 на ton/cbm = 103.80 ЕUR

Delivery order fee (манифест) EUR 55 на пратка

THC – USD 236.15

LCL – USD 202.41

DOF – USD 39

Loading/unloading – USD 33.74

ERS – USD 134.94

CISF – USD 285.45

Въпросите са ми: това нормални такси ли са? Може ли някои да се избегнат? Как да процедирам друг път при поръчка от Китай? До колкото разбирам добър вариант е цял контейнер, цена от китаеца FOB и доставката я уговарям тук в България.

До сега съм правил само внос по въздух и изчисленията ми бяха да заплатя само мито, ддс и такси за митническа агенция, но явно бъркам. Дано урокът да не ми струва много :)
 
От: Внос с контейнер от Китай

Не е трябвало да се доверяваш на избора на китаеца?! Колко кубика имаш, до кое пристанище?
 
От: Внос с контейнер от Китай

5.2 кубика до Варна, излишно му казах Бургас няколко пъти. Теглото е 400 кг.
 
От: Внос с контейнер от Китай

Някои такси нищо не ми говорят.
Мен ме тарифират по следните:

Морско навло FOB Guangzhou – CFS Varna– USD 75.00 тон/кубик
Терминални такси – EUR 15.00 тон/кубик без ДДС
Такса документация- EUR 15.00 без ДДС
Митническо оформяне- EUR 25.00 без ДДС

И локални на място в Китай:
CFS: USD 8/RT
DOC: USD 75/shipment
Handling: USD 50/shipment
Customs Declaration: USD 54/SET
Export license fee:USD80(no brand & general cargos only)
Telex release : USD30/Bill( if necessary)



Това са цени за 2015г. Както виждаш на теб са ти дали по ниска цена за морското навло, което се води цената на транспорта, но те оправят с таксите след това.
Коя е фирмата която ползваш?



Кога трябва да пристигне? Ако имаш някакви затруднения ми пиши.
 
От: Внос с контейнер от Китай

Доста по-евтино 5кг - 73 $
ДЧЛ си е най-добрия вариант, ако купуваш скъпа електроника в няколко кашона количество и искаш да пристигне за 3-4 дни. Примерно аз имам един доставчик, с който станахме гъсти и той ми ги праща безплатно по ДЧЛ или ми слага някакви смешни цени за доставка. Днеска пуска, петък са при мен 8)
 
От: Внос с контейнер от Китай

До колко кг най много си получавал така и на каква цена?
На мен пък тези методи са ми непознати, а имам нужда от такъв транспорт.
 

Горе