Време за имигриране -коя държава да избера?

От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Тия хора, които толкова пишат ЗА емиграция, като ги гледам какви нереални очаквания имат ми става ясно, че са излизали от България евентуално само на екскурзия.

Разбирам да имаш някакъв голям бизнес и да ти е кеф да си пиеш шампанското на френската ривиера и да си вземеш жилище в Монте Карло.

Ама да си некакъв никакъв и да си мислиш, че като идеш там ще ти се преобърне живота само доказва колко си незапознат с нещата.

Българският манталитет? Какво му е на българският манталитет, @orhideq !? Да не би да сме избили милиони като германците? Да не би да сме студени и дръпнати като скандинавците (в твоята Норвегия ако не им е петрола, ще ми ядат...). Да не би да сме шибани лицемери като американците? Или безскрупулни идиоти като руснаците? Да не би да сме мързеливо племе, като гърците или шовинистично като сърбите, фанатизирано като турците, мошенници като италианците, роботизирани като японците?

Какво му е на тоя манталитет бе?

Вярно - има малко повече прости хора на глава от населението отколкото в повечето европейски държави. Но това както един колега горе е посочил не е задължително лошо. Напротив.

Българският народ е благороден, състрадателен, държащ на семейните ценности, работлив и добър.

Но има и две много лоши черти - песимизъм и съмнение в способностите си. А тези феномени ни ги завещаха комунистите.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Българите (или поне голяма част от тях) са подли , завистливи и гледат по всякакъв начин да имат изгода , дори ако трябва да прецакат някой. Доста често в чужбина уж българи помагат на други ама с цел да се облагодетелстват те. Съвет към всички , които ще се пробват някъде в чужбина - избягвайте да се доверявате за каквото и да е на нашенци. По добре разчитайте само на себе си. Естествено има изключения , но са по-малката част.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Българите (или поне голяма част от тях) са подли...

Защо говориш за Българите в трето лице или не искаш да се отъждествяваш с подлите и идиотите?
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Защо говориш за Българите в трето лице или не искаш да се отъждествяваш с подлите и идиотите?

Говоря като цяло за сънародниците ни, аз лично на който мога съм помогнал.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Българите (или поне голяма част от тях) са подли , завистливи и гледат по всякакъв начин да имат изгода , дори ако трябва да прецакат някой. Доста често в чужбина уж българи помагат на други ама с цел да се облагодетелстват те. Съвет към всички , които ще се пробват някъде в чужбина - избягвайте да се доверявате за каквото и да е на нашенци. По добре разчитайте само на себе си. Естествено има изключения , но са по-малката част.

Няма как да се съглася. Живял съм почти 3 години в Щатите. Не е имало българин, който да не ми е помогнал. И то безкористно. Финансово, връзки, та да стигнеш и до битова помощ, като това да събера бригадата да изчистим къщата и след това да седнем на по бира. Сега - има го и другото - комуникирал съм главно с млади хора. Но и те са българи, нали така?
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

С реване по форумите и плюене доникъде няма да я докарате. Ти щом тук не си оправил в чужбина абсурд .
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Няма как да се съглася. Живял съм почти 3 години в Щатите. Не е имало българин, който да не ми е помогнал. И то безкористно. Финансово, връзки, та да стигнеш и до битова помощ, като това да събера бригадата да изчистим къщата и след това да седнем на по бира. Сега - има го и другото - комуникирал съм главно с млади хора. Но и те са българи, нали така?

Попаднал си на читави. На повечето места са само тарикати дето уж се правят , че ти помагат , а гледат да те излъжат и завлекат. Моите наблюдения са от Европа. Пък и по много групи има хора дето се оплакват от нашенците.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

А ако излезем извън Европа определено Канада е най-подхофящото място. Американци са ми казвали, че е по-добре да си в Канада. Имат здравна и социална система на много добро ниво. Имат територии за преоткриване и изобщо възможности за работа много. И другото, което е,че си на една крачка от Америка. Кеф ти Лас Вегас, кеф ти Ню Йорк.

Аз лично не бих отишъл никъде, но явно това време наближава за всички нас за съжаление.

И това нашето вече не имиграция, а евакуация.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

А ако излезем извън Европа определено Канада е най-подхофящото място. Американци са ми казвали, че е по-добре да си в Канада. Имат здравна и социална система на много добро ниво. Имат територии за преоткриване и изобщо възможности за работа много. И другото, което е,че си на една крачка от Америка. Кеф ти Лас Вегас, кеф ти Ню Йорк.

Аз лично не бих отишъл никъде, но явно това време наближава за всички нас за съжаление.

И това нашето вече не имиграция, а евакуация.

Не търси хубави места със социални системи, търси възможности за бизнес развитие.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Да не би да сме избили милиони като германците? Да не би да сме студени и дръпнати като скандинавците (в твоята Норвегия ако не им е петрола, ще ми ядат...). Да не би да сме шибани лицемери като американците? Или безскрупулни идиоти като руснаците? Да не би да сме мързеливо племе, като гърците или шовинистично като сърбите, фанатизирано като турците, мошенници като италианците, роботизирани като японците?

Страхотен коментар!
Като млад човек с прилична професия доста често ме питат защо не отида в чужбина, а стоя тук. Всички те били гледали възможно най-бързо да се махат. Не мога да ги разбера, казват, че Америка е страната на неограничените възможности, но тук с какво са органични? Конкуренцията в по-голяма част от нишите е никаква или малка, докато в Америка всичко е навъдило с няколко години преди да се сетиш, че може да съществува. Още повече, че сме в ЕС, което ти дава предимство да си в бизнес отношения в ЕС, било търговия, услуги или каквото и да е било. Също така ако успееш да извлечеш ползва от това, че контрола е уникално малък в сравнение с други страни, още по-добре за теб.

Сега ще кажат корупция, нямало пари... В Германия като си плащаш данъците, които са в пъти повече няма да минеш с по-малко пари. Нямало пари, е какво очаквате, да отидете на летището в Лондон и парите да дойдат?

Иначе бих емигрирал в Дания, защото ми харесва като страна. Е така за 1 година, нещо да екскурзия да ми е, не да живея за постоянно там.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Проблемите на България са високите нива на корупция, калпавата съдебна система, администрацията, непрекъснато променящите се закони, откровено лобистки закони за закопаване на бизнеси и още една камара неща.

Ако работиш за чужбина в повечето случаи почти не се сблъскваш с тези проблеми. Но все пак оставаш в България, където има една камара битовизми.

Освен това да очакваш спазване на някакви макар и минимални правила и норми на поведение си е чиста проба наивност в България - говорим за ежедневието.

Или с две думи - по-лесно се обяснява на едно дете кви са тея чичковци облечени в женски дрехи дето са излезли на парад, отколкото къв е тоя педерас дето си форсира мотора или колата в 2 часа посред нощ и събужда целия квартал.

(това последното добре ми се получи) :lol: :lol: :lol:
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

И аз съм се насочил към Канада. Междувременно ако някой е по-запознат да попитам. Как се процедира в случай, че по време на екскурзия в Канада, бременна жена роди дете. Детето получава ли някакви права или помощи?

deleteeeeeeeeeeee
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

И аз съм се насочил към Канада. Междувременно ако някой е по-запознат да попитам. Как се процедира в случай, че по време на екскурзия в Канада, бременна жена роди дете. Детето получава ли някакви права или помощи?

Да, също ви дават къща и гражданство ;)

По темата: В Китай е играта ;)
 

Горе