Всеки втори лев, похарчен от държавата, отива на вятъра

John Galt

Well-Known Member
Отдавна не съм пускал анархо-капиталистическа пропаганда тук, а днес ми попадна много подходяща статия за целта.


Любоптино е, че пикът е във времената на правителството на Царя и последващата "Тройна коалиция". Сега уж трендът е надолу. :)

1571384921059.png

Най-важното от статията за моята си пропаганда:

На базата на данните ИПИ за пореден път прави извода, че "колкото по-малко средства събира и харчи държавата, толкова по-малко са загубите за данъкоплатците". "Одитните доклади ясно показват, че в много случаи администрацията работи неефективно, неефикасно и неикономично, нито пък постига целите си", смятат икономистите. Освен за по-ниски данъци и такси те настояват и за повече приватизация, защото "държавата не е добър собственик и не трябва да бъде такъв".

Така че не забравяйте:

TAXATION IS THEFT.
GOVERNMENT IS A SCAM.

Не гласувайте.
Не плащайте данъци.


Това е начинът да се преборите с това, което не Ви харесва. :)
Успех!
 
Нещо не ми се вързва тоя доклад, как така и провалите и успехите са с низходяща позиция!? Не би ли следвало, ако провала тръгне надолу, то успеха да тръгне нагоре?
 
Забелязвам, че зеленото не може да надскочи червеното. Това говори само едно - пълна аматьорщина и то навсякъде. Все едно нещата им се случват за първи път, ама всичко, дори да го повторят. Както казват, ако това беше състезателен кон, щяха да го гръмнат между очите още в първата година. :) Малко черен хумор, ама то друго не ни остана. :)

Щеше да е яко да имаме някаква оценка, която правим на правителството всяка година, или дори всеки мандат. На база на нея се преценява кой колко данък да плати. Идеален търговски механизъм, работещ години наред. Плащаш това, което получаваш. Не знам тук защо не се прилага, явно за това всеки мъчи към политиката - сигурна лапачка, която никога не свършва. Винаги има и тенденцията е все нагоре, от към кеш.
 
Забелязвам, че зеленото не може да надскочи червеното. Това говори само едно - пълна аматьорщина и то навсякъде. Все едно нещата им се случват за първи път, ама всичко, дори да го повторят. Както казват, ако това беше състезателен кон, щяха да го гръмнат между очите още в първата година. :) Малко черен хумор, ама то друго не ни остана. :)

Щеше да е яко да имаме някаква оценка, която правим на правителството всяка година, или дори всеки мандат. На база на нея се преценява кой колко данък да плати. Идеален търговски механизъм, работещ години наред. Плащаш това, което получаваш. Не знам тук защо не се прилага, явно за това всеки мъчи към политиката - сигурна лапачка, която никога не свършва. Винаги има и тенденцията е все нагоре, от към кеш.
За жалост няма нито една дейност, която държавата да може да върши по-качествено от бизнеса.
Защо? Защото държавата не се конкурира на пазарен принцип. На нея като не и стигнат парите ще си напечата нови. Трудно е да дадеш в ръцете на хора, които никога не са изкарвали пари, отговорността за харченето на милиарди левове, и да очакваш позитивен резултат.
Няма как. Затова и държавата е излишна и трябва да се борим за нейното премахване.
 
Няма как държавата и институциите да работя по-добре от който и да е частни. Първо, както каза @John Galt , държавата няма конкурент, което я прави или монополист или слаба микроорганизъм, който работи някак си и пак няма конкурент, демек нямаш алтернатива - ползваш. :)

Като цяло е трагедия. Според мен високите нива служители там могат да направят много пари с писане на книги от рода на: "Прегръщам провала, защото това съм аз", "Как да не се успява, нищо от високия старт", "Как да се пенсионираш млад и богат от държавни средства", "Важно е да си човек на човека, а не умен и можещ". И куп други.

Няма никога да видим графики нагоре, добре преизпълнени планове, работа за благото на всички. Вече всеки от нас се е примирил, че просто на такива постове седят едни от най-неможещите и незнаещите хора. И лошото е, че избора е все так крив.
 

Горе