Всички в този Patreon...

yanson

Active Member
Напоследък много блогъри, влогъри, подкастъри и прочие уонаби творци си направиха страници в Patreon и непрекъснато призовават да ги подкрепим, като се абонираме за страниците им там. То хубаво, но някой беше споменавал, че едва около 60% от всяко плащане към страница в Patreon отиват реално за страницата, другите потъват по веригата за такси, комисиони и други удръжки.
На мен много ми допада тази концепция за финансиране тип "лоялен потребител" - дали чрез месечни абонаменти на различни нива, дали чрез произволни дарения. Но платформата да ти прибира 40%, айде моля ви се. Та, някой има ли опит с този Patreon - да потвърди или отхвърли горните цифри. И евентуално други подобни платформи на същия или подобен принцип с по-добри условия да препоръчате?
 
В някои държави се облагат доходите на физ. лица с такъв процент. Не виждам какъв е проблема.
 
5% беше уж, какви са тия 40%?
 
5% беше уж, какви са тия 40%?

Така, както го разбирам: от 5% до 12% абонамент в зависимост от плана, отделно те щипкат за всяко плащане, отделно начисляват VAT на плащащия, отделно и таксичките за банките.
 
Така, както го разбирам: от 5% до 12% абонамент в зависимост от плана, отделно те щипкат за всяко плащане, отделно начисляват VAT на плащащия, отделно и таксичките за банките.
Ами после в магазина ДДС-то като идат да си ги харчат?
Ами акциза на бензина като си карат колата?
 
Някой има ли наблюдения от това Liberapay? На прима виста ми изглежда доста по-изгодна алтернатива на глупавия Patreon.
 
Някой има ли яснота последно какъв приход може да се докарва от Patreon, след удръжки, такси и т.н. ?
И какви са условията да имаш собствен канал/страница?
 
Вероятно им е по-добре там , отколкото да поддържат собствен сайт/магазин.
Преди време следях един крафт сайт … зарязаха го откакто отидоха да си продават творбите в патреон и фейса

 
Навивам ги да пускат по някое крипто с ниски такси, за дарения, ама директно ми трият мнението.
Някой ако може да обясни...
 

Горе