Всички ли .BG са регистрирани ?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Харесвам си домейн име отивам да си го регистрирам и хОП сайтовете не се ползват но са регистриран от СПОРТАЛ МЕДИА ГРОУП или КАЛИН КАРАКЕХАЙОВ...

кога са успяли да ги регистрират.. май обикалят публичния регистър на световните фирми и регистрирват всички домей имена..
 
Повечето от домейните на калин(seo.domains) се продават. Това му е бизнес на човека. Дали е правилно или не, не искам да коментирам, но цените им в повечето случаи не са космически. В дадена ситуация дори така е по добре. За 200-300лв се сдобиваш с хубав домейн, който, ако е регистриран от друг е почти невъзможен за придобиване.
 
  • Like
Реакции: Sky
Повечето от домейните на калин(seo.domains) се продават. Това му е бизнес на човека. Дали е правилно или не, не искам да коментирам, но цените им в повечето случаи не са космически. В дадена ситуация дори така е по добре. За 200-300лв се сдобиваш с хубав домейн, който, ако е регистриран от друг е почти невъзможен за придобиване.
Да е жив и здрав Калин, че ни ги пази от разни съмнителни типове като автора на темата.
 
Ами който свари, той превари. Никой няма да те чака ти да се натъкмиш.....
Ако беше някоя засукана мацка, щях да ти кажа как стават нещата с регистър.бг , ама не си ...............
Преди месец ми звъняха от един бранд и ме заплашваха, че ще ми вземат домейн, аз им казах, че се продааааава. Още не са ми се обадили нито са го арбитрирали.......
 
Не са регнати всички домейни, разбира се. Тези, на които си попаднал и са били заети, са заети от тях. Но е за добро. Те пазят при себе си само тези домейни, които си заслужава. Такива с хубави имена, история....но и сумите не са тези, които е като регистрация на нов, мине повечето случаи има защо. :)
 
Ти ако си мислиш, че betting домейните тебе чакат.. . Търсиш пак бързите схеми ама си закъснял с много години
 
Последно редактирано:
Харесвам си домейн име отивам да си го регистрирам и хОП сайтовете не се ползват но са регистриран от СПОРТАЛ МЕДИА ГРОУП или КАЛИН КАРАКЕХАЙОВ...

кога са успяли да ги регистрират.. май обикалят публичния регистър на световните фирми и регистрирват всички домей имена..
 
Уж си тарикатче, а се буташ с .бг домейн...
 
тарикатче марикатче откъсана работа държат домейните ей така от 10 години без нищоо. що трябва да губя щото съм роден с 10 години назад ли ... трябва да има давност за тези домейни които нямат сайтове..

да трябват ми бетинг домейни .. отк*са**те от спортал държат poker.bg slots.bg bingo.bg bet.bg нека да ги държат ама поне да има някъв сайт там..
 
тарикатче марикатче откъсана работа държат домейните ей така от 10 години без нищоо. що трябва да губя щото съм роден с 10 години назад ли ... трябва да има давност за тези домейни които нямат сайтове..

да трябват ми бетинг домейни .. отк*са**те от спортал държат poker.bg slots.bg bingo.bg bet.bg нека да ги държат ама поне да има някъв сайт там..
От кое губиш?
Домейна има 0 значение.
Какво има на домейна е важно.
 
А къде пише, че на домейна задължително трябва да има сайт? В нито един договор на ICAAN няма такова изискване.
 
От кое губиш?
Домейна има 0 значение.
Какво има на домейна е важно.
И бих допълнил, че ако името на домейна е общоприета дума, то така трудно можеш да си утвърдиш бранд, който в последствие по-лесно да анализираш. Примерно ако сайтът ти е с име slots.bg, тогава във форумите евентуалните ти клиенти ще го споменават само като "хазартният сайт slots", а като търсиш с googel за slots, то 99% от резултатите няма да имат нищо общо с разработката ти.
 
И бих допълнил, че ако името на домейна е общоприета дума, то така трудно можеш да си утвърдиш бранд, който в последствие по-лесно да анализираш. Примерно ако сайтът ти е с име slots.bg, тогава във форумите евентуалните ти клиенти ще го споменават само като "хазартният сайт slots", а като търсиш с googel за slots, то 99% от резултатите няма да имат нищо общо с разработката ти.
Ами кое по лесно ще запомнят хората тогава..
давам пример:
obuvki.bg
obuvkinatok.bg

хайде ти кой домейн ще избереш?
 

Горе