Възможности на НАП за проследяване на приходи от PAYPAL

AmKom

New Member
Някой има ли информация или се е сблъсквал със следния казус?
Когато една регистрирана фирма по ДДС оперира с акаунт в PAYPAL и получава от там пари във фирмената си сметка, докъде се простират възможностите на НАП, за да проверят произхода им?

Дали НАП могат да изискват информация само за фирмената сметка в българската банка, или могат да поискат и достъп до PAYPAL сметката.
Ако се продава и стока без произход и документи за нея .. може ли да бъде засечена?
 
И на двата ти въпроса отговора е "ДА", колкото и да не ти е приятно да го чуеш
 
И в случая в PayPal на всяка пратка пише какво е всъщност тц тц тц. Ще измисля как да заобиколя нещата
 
.....Ще измисля как да заобиколя нещата
Ти сериозен ли си? Или прекалено наивен? За да измислиш как да заобиколиш системата, трябва да знаеш в детайли как работи, а по въпросите които задаваш личи, че не си дори на същата планета. Още един пишман схематик и проекто милионер във форума.
 
@s1yf0x, @djokando83, а вие по принцип виждали ли сте това нещо с очите си, познавате ли някой на който НАП му следят приходите в PayPal? Защото данъчните неща са малко в сферата на предполагаемото - който спазва правилата не смее да си помисли за възможността да не го прави, а който не ги спазва не говори за това.
 
Разбира се, че първото! Даже вече го измислих. Документално всичко точно. Това е важното.
 
Парите в куфарите и "Започвам да бегам, бате". :)

Сега сериозно, ако не минават на ръка, всичко друго има възможности да се проследи, или да се допитат до справка към съответната компания. От много време насам все по рядко ми се случва да чувам репликата "фактура ще се прави ли" или некви такива, което малко ме навежда на мисълта, че всеки се мъчи да мине на светло, но още му е трудно. На практика ще се случи някой ден, но това още не се вижда на хоризонта. За това, виж кое какво можеш да направиш по легален начин, или се консултирай как да стане така. Да, знам на никой не му се плаща на паразит, но все пак, има начини, които няма да ти доведат глоба, ако някой реши да мине на проверка.
 
Да, разбира се, че е така. Аз по никакъв начин не съм тръгнал да откривам на хляба мекото. Всичко съм направил както трябва да бъде, за да съм изцяло на светло. Просто ме озадачи един продукт, за който няма как да получа документ за да го продавам и влезнах в мисли как би могло да се случи това. Всеки има глава на раменете и тя не е там за украса само. Всеки отговаря за действията си. Просто ми беше интересно НАП до къде могат да се разпрострат. Ако някой е минавал през това и би го споделил тук, щеше да е от полза на всички. Аз със сигурност ще споделям евентуални интересни премеждия от всякакво естество.
 
PayPal е регистриран в БНБ доставчик на платежна услуга по смисъла на Закона за платежните услуги и платежните системи и БНБ в частост и НАП могат да изискват информация за всякакви транзакции на местни лица.
 
@s1yf0x, @djokando83, а вие по принцип виждали ли сте това нещо с очите си, познавате ли някой на който НАП му следят приходите в PayPal? Защото данъчните неща са малко в сферата на предполагаемото - който спазва правилата не смее да си помисли за възможността да не го прави, а който не ги спазва не говори за това.

Той говори за фирма регистрирана по ддс, а там контролът е по-голям... разбира се пак зависи с какви суми оперира по пейпал :) Ако са под 1000лв месечно може и да няма проблем ...
 
@s1yf0x, @djokando83, а вие по принцип виждали ли сте това нещо с очите си, познавате ли някой на който НАП му следят приходите в PayPal? Защото данъчните неща са малко в сферата на предполагаемото - който спазва правилата не смее да си помисли за възможността да не го прави, а който не ги спазва не говори за това.
да, два пъти при две различни ревизии на две различни фирми. Отделно има достатъчно съдебна практика и решения по обжалвания на актове от НАП
 
Преди година същото се случи и при мен, при ревизия НАП бяха отворили и имаха списък на всички операции в акаунта ми в PayPal, който прехвърляше суми към фирмената сметка. Не става много за по-така тънко да минеш.
 
@s1yf0x, @djokando83, а вие по принцип виждали ли сте това нещо с очите си, познавате ли някой на който НАП му следят приходите в PayPal? Защото данъчните неща са малко в сферата на предполагаемото - който спазва правилата не смее да си помисли за възможността да не го прави, а който не ги спазва не говори за това.

Всяка проверка или ревизия от НАП изисква достъп до пейпал акаунта. Казвам от личен опит. При мен 100% от плашанията са през пейпал и не знам защо го смятате за някаква екзотика, но за НАП не е.
 
Хах .. бях почнал да чета коментарите, без да прочета първото мнение...
Искаш да получаваш плащания по фирмена сметка, при това регистрирана по ддс ?! Играеш си с огъня ...
Виж, ако беше лична - можеше и да минат нещата.

докъде се простират възможностите на НАП, за да проверят произхода им?
Няма значение до къде. Ще дойдат в офиса и ще те питат - тези приходи от къде са ? И ти трябва да можеш да обясниш ...
 
Благодарности за активноста в темата. Отговорих си на всичко. Полезен форум. Колега ми писа на лично.
 

Горе