Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо?

Re: От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат

Вярно е, случвало се е да изплагиатстват моя новина, без да сложат линк към сайта, добре, че поне го написаха кой е.

Да, и повече големи медии го имат този навик. Все едно са пуснали някой велик журналист от екипа си и сами са генерирали новината, или скриншотват някакви материали и цитират сайтове и друг тип източници, без да цитират. И ако си прост потребител ОК, но ако си някой опитен, знаеш, че това са пълни глупости, защото знаеш какъв шит е сайта и как зад него няма мега голямата информационна агенция, а просто си преписва и си копира някакви неща. Пълна аматьорщина. И за жалост този сайт се води авторитетен, дали за гнусни новини и клевети - това вече хората, които могат да го проверят с доказателства могат да го кажат. ;)

На рекламодателя му дай трафик, ама от къде идва, какъв е, за какво е на сайта, и такива неща не го интересува явно. И защо да го интересува. :) Нали си налива там парите, кво му пука. Каквито журналистите на тези псевдо сайтове, такива и маркетинг директорите на фирмите-рекламодатели там. :) Пълни гьонове. :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Прав си Blinky, така е, но какво ли можем да направим срещу уж "големите"? Някой път ще ми писне и ... аз не знам тогава... може и да осъдя някой, поредния, който краде от мен, един ще е "щастливеца", но ще си го изкарам от него заради всички предишни.

А иначе тия от Пик дето копираха сайта ми, новината няколко дни беше една от водещите, четени новини в страната. И е гадно чувството да гледаш как другите си правят ПР и печелят пари на твой гръб.
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Виж файлът 11340
Виж файлът 11341


Според вас възможно ли е този жълт сайт ПИК да е най-посещавания новинарски сайт в България, аз не вярвам и си мисля, че са хвалят нарочно да дърпат рекламодатели

Eдно немога да разбера. Какъв е смисъла на Gemius? Има си Гугъл Аналитикс и според мен те дават най-точна информация .
 
Re: От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат

Прав си Blinky, така е, но какво ли можем да направим срещу уж "големите"? Някой път ще ми писне и ... аз не знам тогава... може и да осъдя някой, поредния, който краде от мен, един ще е "щастливеца", но ще си го изкарам от него заради всички предишни.

А иначе тия от Пик дето копираха сайта ми, новината няколко дни беше една от водещите, четени новини в страната. И е гадно чувството да гледаш как другите си правят ПР и печелят пари на твой гръб.

Да, защото толкова си могат. На мен когато ми се отдаде възможност си им сипвам. Не са професионалисти и никога няма да бъдат. Но и потребителите са им кретени, та всичко си идва на мястото. :)

Еми ако имаш ресурса давай. ;) Мен ме е яд, че взимат от малките и копират от тях всичко, което ще им съкрати раб. процес, защото шефа днес им е поискал мин. три новини или два репортажа, и кво, едната новина написана, другите две наплескани ей така, от де е хванал, от къде копнал. Това е в бг медиите човек, после седят глупаците от медия шоповете и ми обясняват, че те имат правото да взимат по 15 лева на 1000 импресии, защото генерират качествено съдържание....да бе, да ти умре коня от кеф. :) Бах това качествено съдържание. :)

Аз не знам колко трябва да си смотан, за да го четеш този сайт и да му вярваш. Но това явно е друг въпрос. :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Всъщност мисля, че цената на статия е 1,20 лв. Всеки може да работи от вкъщи. Нещо като надомна работа. Дневно публикуват ктм 200-500 материала. Често се препокриват.
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Копират, но вижте какво става на партито за рождения ден на ПИК
Бойко: Имате доверието на читателите!
Цацаров: Популярността ви расте!
Цецка Цачева: Да сте все така №1!
Местан: Задавате дневния ред!
http://www.mediapool.bg/institutsii-i-partii-legititimirat-psevdozhurnalistikata-news226826.html
АЕЖ, Мрежата за свободно слово и фондация "Медийна демокрация":
Институции и партии легититимират псевдожурналистиката
Главният прокурор и висши политици засвидетелстват уважение към медия, нарушаваща етичните стандарти
 
Re: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Щом Бойко казва, че е достоверен източник: pik.bg/%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D1%81-2-%D0%BC%D0%BB%D1%80%D0%B4-%D0%BB%D0%B2-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B2-news52996.html - значи е така. :)

Страхотна медия, страхотни поддръжници. :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Охоо, а как крадат снимков материал! Не им вярвайте! Плащат като луди за статистики и се гонят Блиц и Пик. Трафикът им до голяма степен е изкутсвен. Не им вярвайте и не ги четете, това е моя съвет :)

От телевизията се отвратихме, заради по-горе изброените сайтове и от интернет ще се отвратим скоро :(
 
Re: От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат

От телевизията се отвратихме, заради по-горе изброените сайтове и от интернет ще се отвратим скоро :(

Няма какво да се отвращаваш, игнор на всички и си гледаш тези, които наистина са добър източник. Плява винаги ще има. ;)
 

Горе