Възможно ли е гугъл да индексира без входящи линкове

ZzZaPyr

Member
Работя по един експериментален SEO проект , който благодарение на Blinky ми хрумна вчера :)
Имам блог в блогспот , а то нали са си на google. Въпроса ми е само : МОже ли да бъде индексиран блога без да му правя какъвто и да било Link Building , дори 1 линк към него да няма и без да го събмитвам ръчно в Google.
Нали блоговете в блогспот се индексират автоматично от G ?.
Уф сбърках раздела
Я някой да я премести
 
Да бате, ще го отчете, без съмнение. Но не само аз полух и PR 2, единственото което направих бе - напълних го с юник контент и чаках бота да мине и да го види. Нищо повече. Също така да споделя че блог платформата WP съшо има свойте силни страни като тази на Гугъл. Това ще разбера на този ъпгрейт :) Надявам се да даде добри резултати. Ще пиша по темата веднага след събитието. :roll:

Такаче очаквай добри резултати, след ъпгрейда и достигането на това което очакваш, може да му направиш един линк билдинг за да му качиш ранга. Това винаги ще ти е в плюс. Успехи с експеримента. :wink:
 
Blinky каза:
Да бате, ще го отчете, без съмнение. Но не само аз полух и PR 2, единственото което направих бе - напълних го с юник контент и чаках бота да мине и да го види. Нищо повече. Също така да споделя че блог платформата WP съшо има свойте силни страни като тази на Гугъл. Това ще разбера на този ъпгрейт :) Надявам се да даде добри резултати. Ще пиша по темата веднага след събитието. :roll:

Такаче очаквай добри резултати, след ъпгрейда и достигането на това което очакваш, може да му направиш един линк билдинг за да му качиш ранга. Това винаги ще ти е в плюс. Успехи с експеримента. :wink:
Благодаря за мненията и на двама ви :)
А това за пр-а на блога в блогспот е само началото на това което съм измислил ;)
Абе , ще видите :0
 
Всъщност няма значение дали е в blogspot или на сървър в Индийско село :)... или поне така казват от Google. Робота върви и индексира наред, даже да нямаш и мета тагове... нали знаеш.
 
fcolor.bg каза:
Всъщност няма значение дали е в blogspot или на сървър в Индийско село :)... или поне така казват от Google. Робота върви и индексира наред, даже да нямаш и мета тагове... нали знаеш.
Даде ама той "Върви по пътека" , а аз като не съм му я направил таз пътечка (разбирай беклинк) той няма да мине по нея :)
Точно за това питам :)


------------------------------
Burn Fats
 
BlogSpot все някъде ти е сложил линка, било то и във нови за 3-4 минути, което е напълно доsтатъчно за Google бота да го намери :) Ако искаш да си направиш този експеримент трябва да си регнеш домейн, да го хостнеш на твой хостинг и да видиш какво ще стане. Според мен е невъзможно гугъл да те намери без backlink.
 
Да и според мен е така, нали трябва да дойде от някъде този бот иначе няма как да те намери, за това напоследък гледам, че ръчния събмит по търсачки и търсещи машини е замрял, всеки разчита на бек линковете за намирането на младият му сайт, блог, директория...и т.н. :wink:

Аз напоследък избягвам да събмитвам по този начин тъй като с бек линковете е по-възможно да се прескочи пясачника:) А и е по-натурално според мен. :roll:
 
Google няма как да намери нов сайт, ако няма линк във вече индексиран от него такъв. От една страна, това е добре, ако искате да натрупате малко съдържание и тогава да събмитнете адреса в списъка и да размените линкове. От друга, по безплатните хостинги като Blogger и Wordpress няма как да не намери поне един линк към новия сайт.
 
маи georgimateev беше споменал че като напишеш пост в блогър гугъл бота се пингва автоматично и минава през статията и я интексира.
 
На мен много пъти ми се е случвало някои нов сайт и за няколко дни го индексира без дори и един линк. Но това не е гаранция че нямаш някаде линк. Винаги има всякакви шитави сайтове дето линкват към други сайтове ей така да правят контент. Пример давам:
Едно прокси сложило линк към новия ми сайт и отдолу зарежда сайта. И това цялото индексирано от Гоогле. Хехе всякакви неща има в нета.
 

Горе