Възможно ли е 2 сайта с една база?

leonssss

Well-Known Member
Може ли да се направи 2 сайта с различна визия , но с една база.Примерно влизам си в админ панела пиша си новата оферта, която се показва и на двата сайта?
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

За възможното - възможно е.
Дали е правилно - според мен не е много правилно.
Ако са на един и същ хост - лесно. Ако не са на един и същи хост - малко по трудно.
Ако логването ще ти е крос домеин - става малко по трудно.
В крайна сметка - става.
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

За възможното - възможно е.
Дали е правилно - според мен не е много правилно.
Ако са на един и същ хост - лесно. Ако не са на един и същи хост - малко по трудно.
Ако логването ще ти е крос домеин - става малко по трудно.
В крайна сметка - става.

на един хост ще са !
Проблем ли ще е за оптимизацията им.Гугъл като види че са от едно ip:
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Пробвай да напишеш в двата конфиг файла името на базата с която ще работип. Ако си ги задаваш в конфиг файл де.
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Пробвай да напишеш в двата конфиг файла името на базата с която ще работип. Ако си ги задаваш в конфиг файл де.

какво ще се получи?
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Ще изядеш бан за дублирано съдържание, не е добра идея да го правиш. Особено като и двата сайта са на едно IP ще банне и двата сайта, защото е ясно, че са твои и се опитваш да правиш непозволени работи :)
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Ще изядеш бан за дублирано съдържание, не е добра идея да го правиш. Особено като и двата сайта са на едно IP ще банне и двата сайта, защото е ясно, че са твои и се опитваш да правиш непозволени работи :)

ами аз не искам непозволени работи , а следното:
имената на сайтовете са едни и същи.
Пример:
tuturutka.com и tuturutka.bg са мои сайтове.Искам и в двата да има различни лога с различни дизайни, но с една база.А не хората да напишат tuturutka.com и да влизат в tuturutka.bg
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Мисля, че това в гугъл е предвидено и има някаква опция да укажеш, че сайтовете са твои и тогава няма да има бан за копирано съдържание. Върти ми се нещо такова из главата, но не съм много сигурен, нека някой се изкаже, който е по-навтре със СЕО.
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

CNAME запис на един от домейните да "сочи" другият.
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

По-добре си прави редирект от единия домейн към другия, за да ти е мирна главата. Ако ще са два сайта си преразказвай съдържанието. С едно и също съдържание не е добре.
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

По-добре си прави редирект от единия домейн към другия, за да ти е мирна главата. Ако ще са два сайта си преразказвай съдържанието. С едно и също съдържание не е добре.

ами сайтовете са за оферти за море планина и т.н
и не ми се иска поотделно да влизам във всеки админ панел
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Според мен, два сайта с еднакво съдържание и различен дизаин и различно лого, ще ти вършат същата работа като едни сайт (най-малко).
Насочи единия домейн да сочи към другия домейн.
 
Може ли да се направи 2 сайта с различна визия , но с една база.Примерно влизам си в админ панела пиша си новата оферта, която се показва и на двата сайта?

Възможно е. Това го правят предимно сайтовете на държавните институции. ;) Поне това съм виждал. Може да си провериш на някои места някои данни, което няма как да са различни. ;)
 
От: Re: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Всъщност за какво е цялата работа ? Искаш да има сайт на английски и на български ли?

езика е един и български.Цялата работа е затова , ако имам нови 20 оферти , не да ги пиша 2 пъти , а само веднъж и да се визуализират едновременно в двата:)



Възможно е. Това го правят предимно сайтовете на държавните институции. ;) Поне това съм виждал. Може да си провериш на някои места някои данни, което няма как да са различни. ;)

това ми хареса!
 
От: Възможно ли е 2 сайта с една база?

Два сайта с еднаква база - да, възможно е.
Дали е добра идея - не, не е добра идея.

тогава си пускам само бгто и всичките TLD - com ,net ,org, info начовам към него!

или другите да ги напълня с някакво инфо за хотелите и оферите с линк към бгто
 

Горе