Външен вид на пратката?

Всяка по-голяма печатница трябва да може да ти предложи ролков печат. Със сигурност е по-евтин от листовия.
 
Някой има ли идея, къде мога да си поръчам подобен род опаковка?
Или такава, която не е като плик, а направо на ролка хартиена да речем с лого на сайта да си направя?
Сега е момента за реклама :D

Това е брандирана опаковъчна хартия. Пробвай в този сайт, може да си пуснеш запитване и те сами ти отговарят: http://polygraphy.info/
 
Смятате ли, че куриерите ще се постараят да запазят цялостния вид и чистотата на вашата опаковка ?

Представете си през колко мръсни пода, ръце и коли ще мине.
 
Смятате ли, че куриерите ще се постараят да запазят цялостния вид и чистотата на вашата опаковка ?

Представете си през колко мръсни пода, ръце и коли ще мине.
Все пак става дума за опаковка, която е предвидена за защита на пратката. Дали ще има на 1-2 места леко съдрано е важно съдържанието. Пък и нали тези пратки са в плик на куриера.
 
Къде ще закачат товарителницата? С телбода за опаковката, не че не може, но не ми се вярва да се съгласи самия куриер.
 
Христо, кога последно праща стока ?

Товарителниците си имат пликове, който се прилепват към каквито и да било пакети (найлонови, хартиени, особено напоследък и по гуми).

Варианта е да поръчаш същите найлонови пликове и да ги брандираш със своя уебсайт и цветове. Това съм го виждал и смятам, че е най-правилната практика.

Отделно, както споменаха колегите, от каквото ще сложиш вътре (освен поръчания артикул) ще зависи дали ще спечелиш сърцето/портфейла на купувача.
 
Колеги, някой има ли предложения за допълнителна опаковка на маркови обувки. Подчертавам маркови, защото не искам да има въпроси от типа "а оригинални ли са обувките" или да ги върнат, защото опаковката не е на Адидас или Найк? Става въпрос за нещо върху кутията.
 
Димитър се казвам :). Да верно имаха и залепващи. По-често получавам с хартиени и бях забравил. То ако залепят големия бар код на хубавата опаковка се губи чара. Пък за вътре ако слагаш златни монети може да се върже. Със запалки и химикалки оабаче не ми се вярва много да има добър ефект. Както бях писал ако примерно пратката е по-обемиста не във всяка къща се намира 1,5х1,5м лист хартия и човека може да си я запази. Дори наместо покривка вестник да я ползва все си е файда.
 
Това, което слагаш вътре не е задължително да е запалка или химикал. Макар, че има ефект от тях, което мога да кажа от опит. Знаеш, че предприемачите по цял свят плащат само и само някой да види тяхната марка или уебсайт. Колко човека биха ползвали запалката и колко ще видят вашето лого/уебсайт? А ако имате пояснение под логото/уебсайта в ниша, която не е толкова конкурентна и човек би направил асоциацията, която стане въпрос за нея ? Същото е и с писалката.

Това, което слагаш вътре също може да е персонализирано послание с код за отстъпка за cross или upsell.
 
Колеги, някой има ли предложения за допълнителна опаковка на маркови обувки. Подчертавам маркови, защото не искам да има въпроси от типа "а оригинални ли са обувките" или да ги върнат, защото опаковката не е на Адидас или Найк? Става въпрос за нещо върху кутията.

А нямате ли оригинални опаковки? Марковите обувки, най-често имат малко картонче в кутиите, на което пише GENUINE LEATHER и подобно.

Ако обувките не са в кутия, те не изглеждат и в повечето случаи не са оригинални.
 
Аз не виждам нищо лошо в това да си отворя баналния плик на Еконт и отвътре вместо хартия с балончета и гумирана тел да ми изскочи готина опаковка + ваучер и промокод. Предложението на Benev за брандиране на плика на доставчика също не е за изпускане. Проблемно е, ако пратката е много малка, но в такъв случай можеш да напъхаш по-голяма брошура в плика, която да запълни празното място. Разходът обаче става по-голям - купуване на пликове, печатане, лепене, троен размер брошури.. Но пък изглежда много добре. Ако търсиш бюджетно решение, купуваш най-евтината хартия с ефект и печаташ само тага или етикета + рекламните брошури. Трудно ще ти бъде да надхвърлиш 20ст на пратка, ако работиш с правилните фирми.
 
Последно редактирано:
А нямате ли оригинални опаковки? Марковите обувки, най-често имат малко картонче в кутиите, на което пише GENUINE LEATHER и подобно.

Ако обувките не са в кутия, те не изглеждат и в повечето случаи не са оригинални.
Ами не знам, аз сега на дропшип ги взимам, но съвсем скоро ще си направя собствен склад и ще потърся откъде да ги взема. Иначе си имат оригинални кутии и съм сигурен, че са, но става въпрос за нещо върху кутията.
 
За маратонки Adidas, Nike, Puma и др. ли говориш или за обувки ?

Маратонките, ако са оригинални трябва да имат съответната кутия. Ако не са ги пращат в разни найлонови пликове.

Това, което можеш ти да направиш, но е свързано със средства разбира се, е да направиш малки картончета или не толкова малки, който да са направени от

графичен дизайнер и да гласят нещо от рода на : Честито! Направихте правилния избор! Ето защо : *история на фабриката, материалите са висококачествени бла-бла* и накрая 100 процента оригинални.
 
Също така е много популярно био, еко, органик, веган и подобните. Ако има нещо от тези на опаковката пак си е плюс. Или направена е от рециклирана хартия...
 
Ами не знам, аз сега на дропшип ги взимам, но съвсем скоро ще си направя собствен склад и ще потърся откъде да ги взема. Иначе си имат оригинални кутии и съм сигурен, че са, но става въпрос за нещо върху кутията.

Аз не успявам да ти разбера въпроса. Ако обувките са оригинални то на кутията ще си пише всичко необходимо. Не разбирам какво значи някой да ти върне стоката защото не пише нещо си след като на една оригинална кутия си пише всичко необходимо. Допълнитления стикер може да бъде с данни за вносител ( в случай, че не се ти) и страна произход.
Не си и помисляй да правиш кутии за стоки менте, също не си и помисляй да държиш на склад стоки менте. Ако гърми някой по веригата ще изгърмиш ти а не мангалските фирми, които ги вкарват с тирове от Турция или контейнери от Китай. Редовно хващат дребни търговци съхраняващи ментета на склад за да отчитат дейност в "борбата с контрабандата", но никой не пипа вносителите.
Пазара е залят с ментета! Отвращавам се като гледам откровени ментата представяни за оригинални и това е случва по популярни сайтове или платформи за обяви. Такива фирми предлагат и дропшипинг през няколко фирми с регистрации в различни градове.
 
Аз не успявам да ти разбера въпроса. Ако обувките са оригинални то на кутията ще си пише всичко необходимо. Не разбирам какво значи някой да ти върне стоката защото не пише нещо си след като на една оригинална кутия си пише всичко необходимо. Допълнитления стикер може да бъде с данни за вносител ( в случай, че не се ти) и страна произход.
Не си и помисляй да правиш кутии за стоки менте, също не си и помисляй да държиш на склад стоки менте. Ако гърми някой по веригата ще изгърмиш ти а не мангалските фирми, които ги вкарват с тирове от Турция или контейнери от Китай. Редовно хващат дребни търговци съхраняващи ментета на склад за да отчитат дейност в "борбата с контрабандата", но никой не пипа вносителите.
Пазара е залят с ментета! Отвращавам се като гледам откровени ментата представяни за оригинални и това е случва по популярни сайтове или платформи за обяви. Такива фирми предлагат и дропшипинг през няколко фирми с регистрации в различни градове.
Не предлагам ментета ако това намекваш. Благодаря за допълненията, това отговори на въпроса ми. :)
 
Аз имам много добри опаковки със сериозно уплътнение вътре. Поставям флаери, визитки, имам тиксо с бранда за кутията, рядко слагам плик на куриера. Честно казано не знам колко клиенти ми връща точно това, но го правя защото на мен си ми харесва.
 
Аз имам много добри опаковки със сериозно уплътнение вътре. Поставям флаери, визитки, имам тиксо с бранда за кутията, рядко слагам плик на куриера. Честно казано не знам колко клиенти ми връща точно това, но го правя защото на мен си ми харесва.

Къде печаташ тиксото и на какви цени?
 

Горе