Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Lony, внимавай с личните съобщения към непознати, че може да те баннат за 1 месец да не можеш да пращаш съобщения, или да ти заключат акаунта и да ти искат документи за отключването му(ако ползваш твоя си де, ако е някой фейк, ще си направиш нов, то е ясно).
:shock:
Винаги е добре да питаш първо. Не съм пращала много съобщения, просто исках да видя дали, така ще стане нещо.
Иначе другото съм го направила.

Мерси за предупреждението
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Здравейте!

Не мога да му свикна на блогър още.
На някои от публикациите ми пише че има коментари, а всъщност аз не виждам такива. В настройките на публикацията, е зададено Допускане на читателски коментари.
От настройките на самият блок, има само Местоположение на коментара.
В оформление - редактиране на публикации, е цъкнато - 5 коментара, да се виждат под публикацията! И въпреки това аз не ги виждам :?:

Нещо пропускам ли?
 
От: От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Здравейте!

Не мога да му свикна на блогър още.
На някои от публикациите ми пише че има коментари, а всъщност аз не виждам такива. В настройките на публикацията, е зададено Допускане на читателски коментари.
От настройките на самият блок, има само Местоположение на коментара.
В оформление - редактиране на публикации, е цъкнато - 5 коментара, да се виждат под публикацията! И въпреки това аз не ги виждам :?:

Нещо пропускам ли?
Да:
Зарежи блогър, с нищо няма да ти е полезен за в бъдеще.























`
 
От: От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

:oops:

Обезкуражаваш ме още повече!
 
От: От: От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

:oops:

Обезкуражаваш ме още повече!
Не, побутвам те в правилната посока. Досега да имаше 1000 пъти по-хубав и функционален блог. Сега даже не знам как да го коментирам без да псувам.
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Виж сега,

Не ми се влага в нещо, в което не знам дали има смисъл, и дали утре няма просто да ми писне!
Блогър дава възможност, безплатно да си направиш блог, и да си аднеш реклами без да влагаш в нищо! Уордпрес не дава тая възможност. Иначе и аз повече го харесвам.

Скоро ще имам нужда от помощ за един сайт, който правя на Уордпрес. И тогава се надявам да не ме сочиш с пръст!
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Не съм съгласен с UpHero в момента имам сайт към блогър и е лесен за използване стига да знаеш html и т.н.
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Помощ...

Когато сложа в публикацията клип, той излиза на началната страница. Как мога да променя, да излиза началната снимката а не клип :? ?
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Здравейте!

Някой може ли да ми каже как да си сложа Адсенс реклама в или след публикацията?
Това което направих: От оформление - редактиране на публикация, съм цъкнала Показване на реклами между публикациите и съм си оформила реклама. В таблото на Адсенс седи рекламата, само че не е активна. А и не я виждам като празно място на страницата...

Да не би защото излиза само по една публикация, а там пише между публикациите? Може ли да я сложа в публикацията и как?
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Здравейте!

Някой може ли да ми каже как да си сложа Адсенс реклама в или след публикацията?
Това което направих: От оформление - редактиране на публикация, съм цъкнала Показване на реклами между публикациите и съм си оформила реклама. В таблото на Адсенс седи рекламата, само че не е активна. А и не я виждам като празно място на страницата...

Да не би защото излиза само по една публикация, а там пише между публикациите? Може ли да я сложа в публикацията и как?

По-лесното решение е следното:

Ако искаш реклама в публикацията, от контрол панела на адсенсе, вземи кода на рекламата и го сложи вътре в публикацията. Като я редактираш или пишеш, цъкни на html и сложи кода, след което се върни на публикация, за да видиш как излиза.

Ако искаш реклама след публикацията на началната страница, а там имаш само 1 публикация, направи си ново html поле, сложи кода, запази и го сложи под публикациите на началната страница от оформление.

Ето и снимки на стъпките:
http://prntscr.com/7lkire

http://prntscr.com/7lkj94

http://prntscr.com/7lkk8b
 
От: От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Помощ...

Когато сложа в публикацията клип, той излиза на началната страница. Как мога да променя, да излиза началната снимката а не клип :? ?

Излиза клипа, защото ти излиза последната публикация на началната страница. Публикацията, ако се състой само от един клип без текст, само клипа ще излиза. Коя снимка на публикацията ли? Клипа или снимката е първа и публикацията в цял вид ли ти излиза на началната страница или се показва в съкратен формат?
 
От: От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Здравейте!

Не мога да му свикна на блогър още.
На някои от публикациите ми пише че има коментари, а всъщност аз не виждам такива. В настройките на публикацията, е зададено Допускане на читателски коментари.
От настройките на самият блок, има само Местоположение на коментара.
В оформление - редактиране на публикации, е цъкнато - 5 коментара, да се виждат под публикацията! И въпреки това аз не ги виждам :?:

Нещо пропускам ли?

Всъщност пропускаш. http://prntscr.com/7lkn59 Това тук, относно модерирането на коментари, ако си задал да се модерират, трябва да ги одобриш, за да се покажат в блога ти!
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

:)

Благодаря много за подробните обяснения :beer:

Не знаех, че притурките могат да се слагат под публикацията :oops:. Иначе се сетих да копирам кода но не знаех къде да го сложа... Супер, ще пробвам така!

А относно коментарите, в настройките нямам модериране на коментари :shock:.


Пак благодаря
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Дай блога, тогава да пробвам да напиша коментар, да видим дали ще излезе. Иначе пак заповядай, питай каквото пожелаеш, аз съм фен на блоггър, няма смисъл да плащаш за хостинг за нещо, което не ти носи пари!

П.С: WP е по-добра без съмнение, но за малък проект, който не носи пари няма смисъл!
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

.....................................
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Поразгледах сайта и преди да пробвам да коментирам това ми направи впечатление:
http://prntscr.com/7lwz48 че при по малки графики, като моята - 1024х728, рекламата се слива с другата.

http://prntscr.com/7lx1ij - моето мнение е, че шаблона не е направен както трябва, тоест кода за коментарите или пък, ако ти си го ръчкал. За това не се показват! Ако не ти се ръчка по кода, да оправиш тези коментари, направо да ти давам линк с обяснение как да сложиш фейсбук коментари и гоогле+ коментари, като заместител на вграденото коментиране!?
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Напълно възможно е и аз да съм объркала кода :(

Не знам дали ще мога да ги оправя, затова ще ти бъда благодарна ако ми дадеш линк :)
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Дизайна е доста добър, точно такъв masonry-стил дизайн работи много добре за такъв тип сайтове. Наскоро открих един плъгин за уърдпрес дето точно така нарежда постове, cactus mansonry се казва за който го интересува, уникален е.

Имаш и ти обичайния проблем, който 99% от хората започващи информационен сайт имат, ама при тебе е в изумителна степен.. заглавията са ти доста скучни, не-описателни и кратки, "Любопитни факти за любим филм" е най-лошото което забелязах, трудно може да се измисли по-лошо заглавие, нито е интригуващо, нито става ясно за какво става дума, нито на кой е любим този филм, нито кой е абе пълна неяснота..."Прочети тази статия" или "Цъкни тук" е по-добро заглавие.

"Джурасик парк и светът на динозаврите" ужас.. какво имаш впредвид с това заглавие, за филма ли е статията, за научни факти за динозаврите ли е, за виц за динозавър ли е..

"Абитуриентски рокли"...нямам думи...направо "Статия" да я беше кръстила, поне ще е ясно че е статия а не са снимки само.. "5 доказани и модерни дизайна на абитуриентски рокли, който гарантират елегантност и сексапил" примерно трябва да е, макар че и това не е кой знае какво заглавие, но нещо в тази насока, доста време трябва да се помисли върху всяко заглавие.

Разгледай в buzzsumo най-споделяните статийки, не само на български. Най-споделяната статия в бъзфийд е "26 Pictures Will Make You Re-Evaluate Your Entire Existence" , ако в стила на заглавията в твоя блог беше озаглавена "Pictures" или "Favorite pictures" щеше да има нула преглеждания, камо ли споделяния...

Дънките - любими и вечни...ужас, вече не знам кое от всички заглавия е най-зле.

Самите статий не знам как са откъм качество, не съм ги чел.

Бутоните за споделяне трябва да са много по-видими, така черни малки и наредени един до друг никой няма да ги забележи, ама това след като си оправиш съдържанието, иначе няма смисъл от тях така и така.

Стила на сайта (тея кънки, цветовете, ръкописа) и типа статий правят сайта да изглежда насочен към жени над ~30/40 според мене, ако не ти е това целта го направи наново, ако точно това е целта супер. Ако е за много широка аудитория трябва да е неутрален, като фейсбук - едноцветен туулбар/стандартен шрифт и това е.
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

:) Мерси за критиката!

Сигурно си прав за заглавията. Ще помисля повече върху тях.
Честно казано прекалено дългите заглавия и тези от типа: "Няма да повярваш какво се случи когато този човек натисна това копче!", не са ми от най-любимите и ми звучат като от жълт сайт. Но да, определена приличат повее внимание. Трябва да намеря златната среда :)

Относно едноцветният тулбар и стандартният шрифт, доста скучно ми звучи. Според мен е по-добре да се запомнят с нещо сайта, от колкото да е като всички останали.


Ако някой има идея как да си върна коментарите в сайта да пише :confused:
 
От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Имам информация, но нямах време да сядам на пц вчера!

За фейсбук коментари: ЛИНК
Ето и за коментари с модерация, как става: ЛИНК

Ако искаш и за гоогле+ форма за коментари, да ти намеря информация?

П.С: Ако искаш старите си коментари, изтегли същия шаблон и си направи нов отделен блог, да тестваш там, дали ще работят. Ако работят, просто виж разликата в кода за коментарите и си оправи работата! :)
 

Горе