Въпроси на начинаещ в онлайн маркетинга

adifos

New Member
Здравейте :)

Както се подразбира от заглавието на темата, съм нов в онлайн маркетинга. Тъй като обичам да проучвам добре нещата, с които се захващам, през последните две седмици чета колкото мога повече по въпроса. Мисля че разбрах основите на онлайн маркетинга и начините за развитие, дори започнах да разработвам сайт за herbal supplements, но спрях, тъй като ме мъчи следният въпрос:

Има ли смисъл да се пробвам в ниши с толкова голяма конкуренция? Сърч в wordtracker ми показва цифри от рода на ~1000 търсения към ~10 000 000 competiton. А и това са най-рекламираните продукти на афилиейт програмите. Колебая се дали въобще да влагам време и усилия в такава ниша или да търся друга? Много е важно за мен да планирам всичко и реално да виждам възможността за успех, защото съм готов да работя много сериозно и не искам да се окаже така, че съм вложил много работа в нещо, което потенциално не е печелившо.

Какво мислите вие?
 
Ами за много големи курди се правят продажби и на 5 страница не са много но има :) . Реално конкуренцията ти е топ 100 или топ 30 зависи как си постявяш целите :) някои пазари са настина огромни . А и повечето саитове които не са в топ 100 не се оптимизират сериозно за даден киурд

Моя съвет е продължаваи да развиваш сайтчето със сигурност ще направиш продажби хербалте конвъртват по добре от доста от продуктите в други ниши :)
 
Re: Въпроси на начинаещ

adifos каза:
Здравейте :)

Както се подразбира от заглавието на темата, съм нов в онлайн маркетинга. Тъй като обичам да проучвам добре нещата, с които се захващам, през последните две седмици чета колкото мога повече по въпроса. Мисля че разбрах основите на онлайн маркетинга и начините за развитие, дори започнах да разработвам сайт за herbal supplements, но спрях, тъй като ме мъчи следният въпрос:

Има ли смисъл да се пробвам в ниши с толкова голяма конкуренция? Сърч в wordtracker ми показва цифри от рода на ~1000 търсения към ~10 000 000 competiton. А и това са най-рекламираните продукти на афилиейт програмите. Колебая се дали въобще да влагам време и усилия в такава ниша или да търся друга? Много е важно за мен да планирам всичко и реално да виждам възможността за успех, защото съм готов да работя много сериозно и не искам да се окаже така, че съм вложил много работа в нещо, което потенциално не е печелившо.

Какво мислите вие?

Здравей, моят съвет ще бъде точно обратния. Аз се ръководя от друг принцип. По добре първи на село от колкото последен в града. Имах даже пост по темата. Та моят съвет е да се продават неща които по малко се търсят: стлъби, пейки, чадъри, пердета, възглавници....
 
Благодаря за бързите отговори. Чел съм въпросната тема за 'селото и града', но все още се колебая, защото и в двете позиции има смисъл. Мисля да направя подробен рисърч на топ30 конкуренцията например и да реша тогава.

@coolice - Под 'куирд' keyword ли имаш предвид?
 
adifos каза:
Благодаря за бързите отговори. Чел съм въпросната тема за 'селото и града', но все още се колебая, защото и в двете позиции има смисъл. Мисля да направя подробен рисърч на топ30 конкуренцията например и да реша тогава.

@coolice - Под 'куирд' keyword ли имаш предвид?

Така е - всичко трябва да се опита. Но според мен нормално е при по малка конкуренция по бързо да излезеш начело и по бързо да имаш проходи. направих едно пробно сайтчеслед като го пуснах мина 1 месец без продажби, на втория месец $480 печалба, на третия $440, и сега за този месец $1025. А сайта е на едва 4 месеца. Мисля че не е зле. И нямам кой знае колко работа по него. платил съм 350лв за малко СЕО
 
ти всъшност ще оптимизираш страницте на саита ти, някои може да ги оптимизраш за малки киурди, някои за големи :) но е сигурно че първо ще излезеш за малките а за големите дори и да си на 5 страница има кеш :)
 
Re: Въпроси на начинаещ

adifos каза:
Здравейте :)
Има ли смисъл да се пробвам в ниши с толкова голяма конкуренция? Сърч в wordtracker ми показва цифри от рода на ~1000 търсения към ~10 000 000 competiton. Какво мислите вие?

Здрасти,
скапани сайтове с лопата да ги ринеш. :)
Много малко сайтове могат да противодействат на добро СЕО и чести ъпдейти (, които съм забелязъл, че играят голяма роля в ранкването).
Ако щеш сложи си един RSS в долен десен ъгъл и наблюдавай промяната. Гарантирам ти поне две позиции нагоре. ;)
Странично от органичния трафик, може да компенсираш с линк билдинг ако не можеш да се справиш с конкуренцията. Също така ако си измислиш уникално име под, което да разпространяваш продуктите си и го подхвърлиш в един-два блога, съм сигурен, че ще ти даде скок в SERP-овете.
 
Re: Въпроси на начинаещ

yMladenov каза:
adifos каза:
Здравейте :)
Има ли смисъл да се пробвам в ниши с толкова голяма конкуренция? Сърч в wordtracker ми показва цифри от рода на ~1000 търсения към ~10 000 000 competiton. Какво мислите вие?

Много малко сайтове могат да противодействат на добро СЕО и чести ъпдейти (, които съм забелязъл, че играят голяма роля в ранкването).

Не съм сигурен че честите упдейти са важни. Имам сайт на повече от 4 год. Продавам продукти и естествено на страницата има описание на продукта. Този продукт не се променя 4 години. Е какво да му упдейтвам и да променям на съдаржанието? не съм ги пипал 4 години и нямам проблеми с това. Изкачих си се за година и нещо до топ 10 в гоогле и си седя там без да променям нищо по страниците.
 
Re: Въпроси на начинаещ

E-Business каза:
yMladenov каза:
adifos каза:
Здравейте :)
Има ли смисъл да се пробвам в ниши с толкова голяма конкуренция? Сърч в wordtracker ми показва цифри от рода на ~1000 търсения към ~10 000 000 competiton. Какво мислите вие?

Много малко сайтове могат да противодействат на добро СЕО и чести ъпдейти (, които съм забелязъл, че играят голяма роля в ранкването).

Не съм сигурен че честите упдейти са важни. Имам сайт на повече от 4 год. Продавам продукти и естествено на страницата има описание на продукта. Този продукт не се променя 4 години. Е какво да му упдейтвам и да променям на съдаржанието? не съм ги пипал 4 години и нямам проблеми с това. Изкачих си се за година и нещо до топ 10 в гоогле и си седя там без да променям нищо по страниците.

Все още съм много далече от "топ 10 в гоогле", но съм си правил експеримента със два сайта, пуснати едновременно. След 1 месец при еднакъв пейджранк (равен на нула :lol: ) сайтът, чието съдържание се генерираше предимно от RSS взимаше три позиции пред другия, изцяло статичен. И двата бяха на събдомейни към мой домейн.

Но, виж, за сайтове на по година и повече със тон входящи линкове и т.н. е съвсем различна историята. Там ъпдейтите на съдържанието играят много малка роля. Така, че за твоя случай, мисля, не се брои. :p

Просто го препоръчвам, защото вместо човека да си играе със хипер оптимизация на сайта, може да раздвижи съдържанието малко.
 
Благодаря за съветите.
Разгледах сайтовете, които google rank-ва в топ 20-ами то от грозно по-грозно ! :? Аз ако съм, никога не бих си купил от такъв смотан сайт :) Та това ме обнадеждава :)
Имам нов въпрос - смятам home page-а да е направен на флаш-изчистен, семпъл и изглеждащ професионално. Смятам че като изглежда добре ще буди доверие, но чух, че google и флаш-а не се погаждали?
 
adifos каза:
Благодаря за съветите.
Разгледах сайтовете, които google rank-ва в топ 20-ами то от грозно по-грозно ! :? Аз ако съм, никога не бих си купил от такъв смотан сайт :) Та това ме обнадеждава :)
Имам нов въпрос - смятам home page-а да е направен на флаш-изчистен, семпъл и изглеждащ професионално. Смятам че като изглежда добре ще буди доверие, но чух, че google и флаш-а не се погаждали?

Единственото, което гоогле бота ще види на страницата ти (ако по-голямата(или цялата) е направена във флаш) ще бъде <embed> кода на .swf файла. :)
Ако искаш нещо професионално и динамично + сео френдли, лично ти препоръчвам да се поразровиш за AJAX скриптове. Има абсолютно всякакви. От табове за прозорци и form submit страници до чатове и галерии.

Що се отнася до конкуренцията в бранша, правилно си заключил. Повечето сайтове са дело на копи райтъри и разни уеб новаци със малко по-солиден бюджет. И точно затова според мен не струват и не успяват. Един авторски дизайн, един добър about и products и си готов.

Успех. :)
 

Горе