Въпроси от новобранец

deizi23

New Member
Здравейте, от два дни усилено чета темите в сайта и научавам доста нови и полезни неща. В последствие се появиха няколко въпроса, на които предполагам ще можете да ми отговорите :)
Занимавам се с графичен дизайн на свободна практика. Предимно си намирам клиенти, чрез изпращане на линк към портфолиото ми, което е под формата на сайт(на английски език).
Имам желание да оформя сайта като блог, в който да пиша уроци и искам да сложа реклами от които да печеля допълнително. Ще поствам ежедневно ( знам, че това е от огромно значение за популяризиране на сайта) и отделно ще генерирам трафик, от хората които разглеждат портфолиото ми. Въпросът е дали Google Adsense е най-добрият вариант за мен и ако да, то мога ли да добавя и няколко рекламни линка от маркети за картинки, шрифтове и т.н.? Другият ми въпрос е след колко време да очаквам резултати, за да разбера дали правя нещата "като хората"? И последното, за което се сещам в момента е: генерираните пари от Google реклами се натрупват до желана сума, която да се преведе или се превеждат на достигнат лимит?
Много благодаря за отделеното време
 
От: Въпроси от новобранец

Така няма да направиш много пари. Направи 1 курс за графичен дизайн и почвай да продаваш, ако ти куцат продажбите, качи курса си в Udemy.com, там от органичния трафик, ще правиш продажби.
 
От: Въпроси от новобранец

Здравей, добре си се ориентирала към англоговорящите пазари. Аз смятам, че поставянето на Adsense реклами в портфолио не е добре. Все пак това е визитката ти, клиента добива представа за теб и работата ти. Трябва да го убедиш, че ти си този човек, който ще му свърши работата, а не да го разсейваш с реклами, защото видиш ли може да падне някой и друг цент от клик :)
 
Здравей и добре дошъл при нас. Радвам се, че инфото ти допада и най-вече си част от нас и продължаваш да си. Сега по темата. Добре, че си дизайнер, това е готина професия и със сигурност има много потенциални клиенти.

Супер инициатива си поел. Само малко препоръки - направи го на английски и задължително гледай да правиш видеа. ;) За тук, малко ще останеш разочарован от към приходи от AdSense. Ако трябва да съм честен по-добър вариант е да имаш платена секция с малко Know How, малко по-детайлно за дизайн. Или да предлагаш някакви готови неща, върху които могат да работят твоите ученици, така де бъдещи дизайнери. Както и да взимаш заявки. Това е по-добро. Според мен такъв тип блог, по-добре може да се монетеризира така.

Първо, резултатите преди доходите се идентифицират, гледайки само статистиката на трафика и линковете към теб. Така ще разбереш, че правиш качествено съдържание и това води след себе си трафик, а в последствие и доходи. Няма да е лошо, вдигайки трафика да поексперементираш в типове методи - AdSense, Affiliate, собствен продукт, мембършип, друга ад платформа и така. ;) Но важно е трафика, той е константа, когато започнеш да планираш приходи. :)
 
От: Въпроси от новобранец

Наистина слагането на Адсенс реклами в портфолиото ти не е хубава идея. Ако желанието ти е да печелиш от писане на уроци, по-добре си направи отделен блог (на английски), който няма нищо общо с портфолиото. За да печелиш добри пари от Адсенс ти трябва сериозна аудитория, доста време ще трябва да вложиш за да я събереш.

Ако уроците ти са добре написани, направи ги платени.
 
От: Въпроси от новобранец

Благодаря за бързите отговори. Явно не съм била много ясна в първия пост - рекламите ще са в блога, портфолиото ще е галерия, в която естествено няма да има линкове :) А за електронни материали, които да продавам - още обмислям какво точно да е.
Забелязвам, че мнението ви е по-скоро скептично към рекламите, защо така?
 
От: Въпроси от новобранец

Благодаря за бързите отговори. Явно не съм била много ясна в първия пост - рекламите ще са в блога, портфолиото ще е галерия, в която естествено няма да има линкове :) А за електронни материали, които да продавам - още обмислям какво точно да е.
Забелязвам, че мнението ви е по-скоро скептично към рекламите, защо така?

Защото няма да направиш пари от реклами.
 
Re: От: Въпроси от новобранец

Благодаря за бързите отговори. Явно не съм била много ясна в първия пост - рекламите ще са в блога, портфолиото ще е галерия, в която естествено няма да има линкове :) А за електронни материали, които да продавам - още обмислям какво точно да е.
Забелязвам, че мнението ви е по-скоро скептично към рекламите, защо така?

Скептично е към реклама тук, както и към реклама към малко трафик, но имаш ли добър трафик и е чуждестранен, супер оптимисти сме. :) Просто всеки се занимава, занимавал и ще се занимава с това и има трезвен поглед над нещата. Няма скептични настроения, ако не са обосновани. ;)

Иначе, виж и за афилиейт метод. А за това какво да продаваш - защо не и вече готови идеи, някакви модели, шаблони - като цяло за лога е сещам. Както продават PSD-а в Themeforest (ненарязани темплейти), така спокойно и ти можеш. Дори и там може да си имаш профил. И така. Има си опции много. Но силно се замисли с какъв трафик ще го правиш. ;)
 

Горе