Въпросче към специалистите по китайски внос

От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Като цяло няма сисъл от неща през 10лв да се занимаваш понеже само на митницата ще ти вземат 150лв за документи.


Как ги сметна тея 150 лв? От къде знаеш колко искам да внеса? Също от къде знаеш, че ще работя през 10 лв:)
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

От отговорите в темата останах с впечатление, че става витрос за стоки на стойност 5-7 долара бройката. Тези 150 лв са следните. ЕОРИ номер 10лв безплатно ако се подаде заявка 10 дена преди вноса. Когато дойде пратката спедиторските фирми искат около 80-100лв за издаване на Цесия за митница. около 30 лв струва да ти попълнят миткичска декларация и още 20 тина да те представляват агентите който имат гишета пред митницата. Отделно се налага да се разправяш с глупости понейе фактурите издадени от Китай са в някакъв формат като ксеро копие на нещо съвсем различно и печатите са им ужас. Също така имаш един банков превод които е около 30-40лв +процент от сумата и се оскъпява доста цялата цена.
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

От отговорите в темата останах с впечатление, че става витрос за стоки на стойност 5-7 долара бройката. Тези 150 лв са следните. ЕОРИ номер 10лв безплатно ако се подаде заявка 10 дена преди вноса. Когато дойде пратката спедиторските фирми искат около 80-100лв за издаване на Цесия за митница. около 30 лв струва да ти попълнят миткичска декларация и още 20 тина да те представляват агентите който имат гишета пред митницата. Отделно се налага да се разправяш с глупости понейе фактурите издадени от Китай са в някакъв формат като ксеро копие на нещо съвсем различно и печатите са им ужас. Също така имаш един банков превод които е около 30-40лв +процент от сумата и се оскъпява доста цялата цена.


Да за продукти на стойност 5-7 долара става въпрос, но също написах, някъде напред в темата, че ми трябват 200 бройки и нагоре. По твоите сметки, митническите разходи са ми 50 цента на артикул, което не ме бърка по никакъв начин.

Иначе мерси за разбивката:)
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Всички тези сметки, не са точно така. Аз съм пращал електроника от Китай до БГ по DHL. Верно, не бяха 200 артикула, но не бяха и два. Всичко ми го свършиха DHL, които имат услуга да те представляват те пред митниците.
п.с biaaro, трябват ми 6 съобщения за да ти отговоря на съобщението. Предполагам, че това ще стане утре. Имам инфо за продуктите.
 
От: От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Всички тези сметки, не са точно така. Аз съм пращал електроника от Китай до БГ по DHL. Верно, не бяха 200 артикула, но не бяха и два. Всичко ми го свършиха DHL, които имат услуга да те представляват те пред митниците.
п.с biaaro, трябват ми 6 съобщения за да ти отговоря на съобщението. Предполагам, че това ще стане утре. Имам инфо за продуктите.

Е ама много си лош:) Има теми, в които никой няма да те обвини в спам. Намират се в този раздел. Драсни там по някой бърз отговор. Да ме държиш до утре в напрежение не е човешко:)

Също можеш да ми отговориш и на мен, а аз ще те питам пак нещо и така....
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Добре, ама темата с вноса е много дъвкана. За стоките няма да се изказвам, защото нямам претенция, че имам опит с конкретният типаж или от конкретния сайт.
Ако обаче си говорим за внос не знам кое му излиза 150лв!

Последният ми внос беше преди 1 седмица, а разходите:

1. 40лв за суифт превода на парите към китаеца
2. 70ст за превода към TNT за кредитираното от тях мито и ДДС, които бяха доставчик

Толкова.
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Груб офтопик:)

..но донякъде релевантен:)

[video=youtube;n0kgtHRGkjk]http://www.youtube.com/watch?v=n0kgtHRGkjk[/video]
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Това не е много ново. Китай се води рискова дестинация, гледа се много по-внимателно стоката и пратките, идващи от там. При мен само последният внос не минава през физически контрол, иначе всички предишни задължително.
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Всъщност е ново за малките пратки в пощата. До сега не ги закачаха, но от 1.01.2014 и те подлежат на конфискуване и унищожаване.
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Това означава ли, че абсолютно всички пратки, независимо от размера и обявената стойност ще бъдат спирани за проверка? Какви са необходимите документи, които трябва да предоставим, ако митническия служител реши, че продукта е менте? А какво правим в случай, че продукта е оригинален, но липсват някои документи(фактура, сертификат).

Последното наистина ме вълнува най-много, защото често печеля наддавания и продавачите са от страни извън ЕС. Примерно някои продукти втора употреба(часовници, очила) се продават без документация. Как да убедя агента, че стоката е оригинална?
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Проверяват само ако си съмнителен или ги съмнява обявената стойност на пратката :)
 
Здравейте, искам да закупя 100 килограма смола от Алибаба, но изобщо нямам представа колко мито ще дължа за това. Продавачът ми иска 700 долара за 100 кг. Има ли тук някой, който е поръчвал на едро да ме посъветва как да предотвратя евентуална измама и т.н. Някакви консултанти?
 
Това означава ли, че абсолютно всички пратки, независимо от размера и обявената стойност ще бъдат спирани за проверка? Какви са необходимите документи, които трябва да предоставим, ако митническия служител реши, че продукта е менте? А какво правим в случай, че продукта е оригинален, но липсват някои документи(фактура, сертификат).

Пратки на Митница се спират на тегло, на стойност, или при съмнения за забранен продукт, където или ще го конфискуват, или ще го конфискуват и успоредно ще те задържат.

Никой не спира пратки "на оригиналност". Спрете с детските бълвочи, ок? Basta! Не ти трябва сертификат!
 
Пратки на Митница се спират на тегло, на стойност, или при съмнения за забранен продукт, където или ще го конфискуват, или ще го конфискуват и успоредно ще те задържат.

Никой не спира пратки "на оригиналност". Спрете с детските бълвочи, ок? Basta! Не ти трябва сертификат!
Отговаряш на въпрос, зададен през 2014г. Смяташ, че човекът оттогава стои и чака добър самарянин като теб да му помогне? :D:D:D
Има по-актуално питане, щом толкова държиш да се изявиш. Поне ще бъдеш полезен, опитвайки се да изпъкнеш като компетент. ;)
 
Виж колко обаче сама показваш колко ти е плитък интелекта. Темата я видях в "последна активност". Явно някой я четеше. Значи някой я е намерил в Гугъл. И имаше отворен въпрос. Реших да напиша и да дам яснота за човека, който чете, и за тези, които в бъдеще ще четат.

Информацията и текста никога не остаряват. Има съхранени книги и летописи на хиляди години.

Нанди, по принцип казвам "едно здраво чукане те оправя", обаче в такива ситуации ... дори и Харвард няма да ти помогне.
 
Здравейте, искам да закупя 100 килограма смола от Алибаба, но изобщо нямам представа колко мито ще дължа за това. Продавачът ми иска 700 долара за 100 кг. Има ли тук някой, който е поръчвал на едро да ме посъветва как да предотвратя евентуална измама и т.н. Някакви консултанти?

За точно мито ти трябва ТАРИК - ЦЪК и ЦЪК. Най-вероятно трудно ще се ориентираш, при митниците всичко просто е сложно, няма друга такава институция... Идеята на това е да намериш твоя продукт и там е описано колко точно е митото. Тази работа може да ти я свърши този, който ще те представлява пред митница - може да е транспортна фирма или друг митнически агент. Как ще дойдат до тук нещата, какъв транспорт ще ползваш?

За да си най-сигурен, че няма да има изненади, може да ползваш хора, които внасят често и осъществяват един вид посредничество. Мисля, че имаше един такъв колега във форума - @hahovec , мисля че се пишеше, не знам дали влиза още. Другият вариант е да търсиш в нета, със сигурност има, даже има доста българи, които са посредници и си живеят там, но аз не ползвам и не мога да помогна тук. Ако поръчваш сам гаранция никога нямаш, издействаш ли да платиш част от цената предварително, а после цялата, ще ти е по-спокойно, но едва ли ще стане. Реално ти виждаш стоката чак като пристигне тук и то я виждаш след като преди това са я видели на митницата. Може да поръчаш смола, а да получиш тор, знае ли човек. Повечето истински китайци търговци са доста честни и се работи точно с тях, но има и измамници. Проучи какъв е твоя, искай фактура, документи, виж дали има нещо за него в нета, провери в митниците колко ще ти е митото и ДДС, не забравяй. Уговорете условията на доставка - по море ти трябва FOB, по въздух - DAP. Изчисли всичко, виж дали ще ти е по-схема като цени, добави и чакането, и едва тогава действай. Като му пратиш парите просто седиш и чакаш.

Сравни цените, ако този продава твърде евтино и другите китайци с подобен продукт продават по-скъпо всички, може и да има нещо съмнително. Ако ползваш някаква платформа за поръчки - те са един вид гарант на сделката, може да задържат парите и да изчакат потвърждение от теб, че всичко е точно и т.н. Ако поръчваш по мейл, скайп и т.н., там рисковете са най-големи, когато поръчваш за първи път, реално може да ти вземе парите и да не прати нищо. Аз с години работя само по мейли и чатове, без сайтове и посредници, и винаги знам, че може да ме наиграят.
 
Отговаряш на въпрос, зададен през 2014г. Смяташ, че човекът оттогава стои и чака добър самарянин като теб да му помогне? :D:D:D
Има по-актуално питане, щом толкова държиш да се изявиш. Поне ще бъдеш полезен, опитвайки се да изпъкнеш като компетент. ;)
Горния пост е от 2014. Този на който отговаря е от неделя .
 

Горе