Въпросче към специалистите по китайски внос

biaaro

Well-Known Member
Тука от известно време гледам баш маркетърите в продавалник продават неща на цени същите като в китайските сайтове. Примерно този продава това на 9.90 лв., а същото нещо е средно 6-7 долара в aliexpress.com. Та как става тая работа... да взема по 1000 бройки да му правят големи отстъпки, съмнявам се, да е някой голям вносител с контейнерите също се съмнявам.... Някой... нещо?:) Къде е врътката ме интересува?
Ако някой не иска да каже нещо пред всички, приемам отговори и на лични, обещавам да пазя тайната му, като своя:wink:
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Ами нали за това има аукциони, бидове и подобни стъпки ;) . Не искам да споменавам стоки, които съм купувал и продавал, но ако си изготвиш схема за пазаруване можеш да купуваш на много по-ниски цени от обявените. Тук сега ми дойде и идея за нова е-книга, която може да описва всички стратегии около пазаруването в Ибей. Над 700 успешни сделки мисля, че ще е добър пътеводител :)
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Тука ибей няма общо, аз говоря за пазаруване на стока от Китай с цел търговия. Къде са тея аукциони за стоки на едро?
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

В али експрес цените, нямат нищо общо с реалните цени на стоките, там е ако някой клъвне...
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

В али експрес цените, нямат нищо общо с реалните цени на стоките, там е ако някой клъвне...

То това е близко до акъла... :) Ама къде са реалните ми е въпроса:) Тука ли ?
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Да намирал съм много хубави неша там и много продавачи нямат нищо против да продават и по 5 -10 бройки.

Представи си али баба като илиенци

има и големи, има и малки, има и дребни, има и спекуланти.

Всеки голям си има по няколко дилъра които са като посредници, слагат си някаква надценка и продават.
Номера е да намериш сред всички този който ще ти предложи най-добри условия и най-добра цена.
Понкога посредниците дават по ниски цени от производителя.
няма формула, аз за стоки които с години съм купувал , съм се изненадвал като ги намеря по качествени и на по добра цена от друг търговец.
Имат чат, гледаш кой е онлайн и цяла нощ пишеш с тях докато попаднеш на твоя човек. :)
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Тука ибей няма общо, аз говоря за пазаруване на стока от Китай с цел търговия. Къде са тея аукциони за стоки на едро?
Защо Ибей да няма нищо общо като голям брой от всички сделки минават през него? Или ти не искаш да купуваш евтини стоки?
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Да намирал съм много хубави неша там и много продавачи нямат нищо против да продават и по 5 -10 бройки.

Представи си али баба като илиенци

има и големи, има и малки, има и дребни, има и спекуланти.

Всеки голям си има по няколко дилъра които са като посредници, слагат си някаква надценка и продават.
Номера е да намериш сред всички този който ще ти предложи най-добри условия и най-добра цена.
Понкога посредниците дават по ниски цени от производителя.
няма формула, аз за стоки които с години съм купувал , съм се изненадвал като ги намеря по качествени и на по добра цена от друг търговец.
Имат чат, гледаш кой е онлайн и цяла нощ пишеш с тях докато попаднеш на твоя човек. :)

Аз за 100-200 се интересувам, предполагам повечето ще пратят. Иначе мерси, явно без пазарлъци не може да се мине.... А други подобни има ли, щото някои неща дето ми трябват ги няма там, а гледам се продават доста в бг. Значи ги внасят от някъде все пак. Примерно това Изрових половин Китай и не можах да го намеря на добра цена. А хората си ги продават за по 20 кинта, значи ги пазарят за не повече от 6-7 долара...
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Ще купуваш на 6-7 долара и ще продаваш на 20 кинта? Вземи се откажи докато е време ;)
 
От: От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Аз за 100-200 се интересувам, предполагам повечето ще пратят. Иначе мерси, явно без пазарлъци не може да се мине.... А други подобни има ли, щото някои неща дето ми трябват ги няма там, а гледам се продават доста в бг. Значи ги внасят от някъде все пак. Примерно това Изрових половин Китай и не можах да го намеря на добра цена. А хората си ги продават за по 20 кинта, значи ги пазарят за не повече от 6-7 долара...

Пълно е по 4-5 долара
значи тук идват да 10 лева
тези са купили повече бройки гледам са големи търговци
значи по 7 лева са им излезли
и ги продават през десетка :)

Търси нкой да комбинираш няколко стоки, вместо от една 1000 да вземеш от 10 по 100

Кой ги купува тия глупости винаги съм се чудил..
Като олигофренската костенурка с малоумни скрибуцащи мелодии...
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Ще купуваш на 6-7 долара и ще продаваш на 20 кинта? Вземи се откажи докато е време ;)

Обясни какъв е проблема? Купувал съм за 6-7 долара и съм продавал за 40 лв Проблем?
 
От: От: От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Пълно е по 4-5 долара
значи тук идват да 10 лева
тези са купили повече бройки гледам са големи търговци
значи по 7 лева са им излезли
и ги продават през десетка :)

Търси нкой да комбинираш няколко стоки, вместо от една 1000 да вземеш от 10 по 100

Кой ги купува тия глупости винаги съм се чудил..
Като олигофренската костенурка с малоумни скрибуцащи мелодии...

Ми и аз се чудя ама ги купуват деба... Сега големият хит са едни магнитни топчета дето са центове, ама тука са по 20 кинта и хората ги купува като диви. Чак един авер си купил, щях да го убивам...
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Според мен повечето ги взимат от склад/складове тук в България, които пък складове ги поръчват на едро от Китай. Преди месец-два реших да си поръчам следната маса за лаптоп (тогава най-евтината беше 22 лв, сега гледам, че са паднали малко цените). Оферирах първа обява - продавачът ми писа, че били изчерпани и чакал да дойдат в наличност. Оферирам втора, трета, четвърта - и при тях така, изведнъж видиш ли се изчерпали, пък обявите им седят.

Ето и един от отговорите, които получих от една продавачка:
Надявам се, си забелязал, че това е най ниската цена в сайта. 20 лв. е доставната цена.
Мога да ти изпратя масичка на 22 лв. и с 2 та лева да оправдая ходене до склада, после до еконт и втори път до еконт да си взема парите.

Накрая се уредих с масичка, но след не знам си коя оферта.
 
От: От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Според мен повечето ги взимат от склад/складове тук в България, които пък складове ги поръчват на едро от Китай. Преди месец-два реших да си поръчам следната маса за лаптоп (тогава най-евтината беше 22 лв, сега гледам, че са паднали малко цените). Оферирах първа обява - продавачът ми писа, че били изчерпани и чакал да дойдат в наличност. Оферирам втора, трета, четвърта - и при тях така, изведнъж видиш ли се изчерпали, пък обявите им седят.

Ето и един от отговорите, които получих от една продавачка:


Накрая се уредих с масичка, но след не знам си коя оферта.


Това и аз го допуснах, но във Варна складовете са само за сувенири. Склад за такава китайска техника не намерих...
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Някой вещ в билинг системата на алибаба има ли да се навърта наоколо? Че ми е малко... как да кажа.... неясна:)
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

И какво се прави с тея топчета ако не е тайна. За евтини стоки не знам, обаче най-вероятно са от някакви аукциони. Бях намерил 1 пич в ибей с едни евтини слушалки. Пускаше по 1 комплект на ден. Взех 2 и на третия ден един ме надцака. И така няколко дни все един и същ. Писах му на пича, сложи ми още едни извън ибей и кажи колко искаш дя ти пратя за 3-тия комплект
Той ми пише: няма проблем, ама вие българите ще се избиете за тези слушалки. Най-вероятно тея от продавалника следят аукционите.
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Някой стават посредници, на Китайските фирми и така получават цени по ниски от обявените в разни сайтове. Внасял съм оборудване от Китай, за 10000 долара и тук реално се взимат двойно обаче има минимално количество. За стоки от продавалник не знам, защото не ми се е налагало.
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Здравей. Пиши ми на лично, какво точно те интересува и ще ти дам цена директно от Китай. :)
 
От: Въпросче към специалистите по китайски внос

Като цяло няма сисъл от неща през 10лв да се занимаваш понеже само на митницата ще ти вземат 150лв за документи.
 

Горе