Въпрос за Онлайн Магазин...

Cek0Ff

New Member
Искам да започна " Бизнез " с онлайн магазин.. обаче незнам как стоят нещата ... от къде да взема стоката ( в смисъл тря да се договоря с някой магазин ?! ) как да правя доставките.... ( В смисъл с моя кола или със куриер... трябва ли да се договоря и с куриерите... ?! ) каква печалба горе долу ще имам ако продам примерно телевизор дето струва 1000 лева... ? Моля да ми кажете всичко което ще ми помогне в "Бизнеса" :)
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Искам да започна " Бизнез " с онлайн магазин.. обаче незнам как стоят нещата ... от къде да взема стоката ( в смисъл тря да се договоря с някой магазин ?! ) как да правя доставките.... ( В смисъл с моя кола или със куриер... трябва ли да се договоря и с куриерите... ?! ) каква печалба горе долу ще имам ако продам примерно телевизор дето струва 1000 лева... ? Моля да ми кажете всичко което ще ми помогне в "Бизнеса" :)

Стока можеш да си вземеш откъдето си поискаш, складове, магазини няма значение.
Доставките се правят със спедиторска фирна - аз съм ползвал спиди и еконт.Спиди май правеха отстъпки ако подпишеш договор но искат някакво минимално количесто пратки...С кола незнам как ще стане:( примерно ако си от Варна пък имаш поръчка от София.
Печалба ще имаш колкото надценка си сложиш.

Значи мога да ти нахвърлям някой работи който трябва да имаш предвид преди да почнеш такъв род бизнес.

Трябва ти фирма - договори, данъци и другите там глупости.
Трябва ти склад(офис) - за да работи фирмата.
Двама работника, един на компютър и друг да бяга при куриера.

Разходите ти са около 200/300 лв. минимум на месец без заплати на работниците:(

Всичко това е ако става въпрос за български магазин за техника(щото гледам си писал телевизор).

Има и други работи, ако не си се отказал питай.
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Искам да ви попитам как стоят нещата ако стоката се внася в България от друга страна. Предполагам първо се увеличават сроковете за доставка към крайния получател. Нужно ли е да има постоянно стоки на склад или е достатъчно да се представи продукта в моя е-магазин и когато имам поръчка, съответно и аз да поръчвам от сайта от който се снабдявам? Някакви съвети и насоки ако ми дадете ще съм ви благодарен.
Също така ме интересува въпроса с митата и данъците. Ако се поръча голяма пратка, например 100 чифта дънки те отиват в митницата, плащам ли мито за тях? Защото ако са 5 чифта, не се плаща, то е ясно.
Как стои въпросът с данъците за доходите, които се получават от интернет продажбите?
Благоадаря Ви предварително
 
От: От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Искам да ви попитам как стоят нещата ако стоката се внася в България от друга страна. Предполагам първо се увеличават сроковете за доставка към крайния получател. Нужно ли е да има постоянно стоки на склад или е достатъчно да се представи продукта в моя е-магазин и когато имам поръчка, съответно и аз да поръчвам от сайта от който се снабдявам? Някакви съвети и насоки ако ми дадете ще съм ви благодарен.
Също така ме интересува въпроса с митата и данъците. Ако се поръча голяма пратка, например 100 чифта дънки те отиват в митницата, плащам ли мито за тях? Защото ако са 5 чифта, не се плаща, то е ясно.
Как стои въпросът с данъците за доходите, които се получават от интернет продажбите?
Благоадаря Ви предварително

Няма проблем да сложиш и всички стоки на света, но ако не ги държиш на склад е неприятно. Всмисъл клиента поръчва днес, ти поръчваш от Чайна, примерно, стоката идва след седмица при теб и тепърва трябва да я пращаш към клиента... дълга и широка.

Имай предвид, че при внос трябва да начисляваш доп. 20% ддс.
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Това е един вид данък предполагам и към новата цена аз си добавям моята печалба и така получавам крайната?
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Силно се надявам да си под 20 години .... Не може да питаш такива елементарни работи като това как се смята печалбата ти от продажбата на даден продукт .
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Хахахахахахаххах
Не се изразих правилно за данъка. Мисълта ми беше следната: по принцип ако поръчваш малък брой стоки не плащаш никакви данъци, ДДС е включено в крайната цена (например 2 чифта дънки и 2 чифта маратонки от Laredoute се взимат от поща и никакви ДДС-та не се плащат, защото е пазаруване онлайн от физическо лице). Но когато пратката е голяма отива в митницата и е закупена от фирма, а не от физическо лице, тогава се начислява ДДС 20%. Интересува ме освен този данък, други данъци по смисъла на доходите изкарани от онлайн магазин плащат ли се? Или това вече ще си го каже счетоводителя?
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Искам още нещо да попитам. Разглеждам dropship сайтове като alibaba.com и забелязвам, че предлагат модели на Nike например, които обаче имат някаккъв Blur върху знака. Имат забрана за пряко рекламиране на марки по този начин или стоката е просто китайска имитация, нямаща грам общо с оригинала? Оригиналните да вметна се произвеждат в Китай 100% също...
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Онлайн магазин в БГ се прави само и единствено по един начин - фирма. Е освен, ако не продаваш направените от теб грънци, или пътеки... тогава май може и без... :) май...

Но като те гледам как се взираш в алибаба и си викаш аууу.. :) Не става дропшипинг в България, пък да поръчваш от Китай/Индия...

Дано наистина се шегуваш с форума защото иначе е тъжно...
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

За да започнеш този бизнес трябва да имаш поне един от следните компоненти
- Актуална стока на много добра цена
- Добри познания за онлайн магазините СЕО и др. подобни
- Уникална идея
Ти в момента нямаш нито едно от тези неща и чакаш някой да ти даде готов отговор
 
От: Въпрос за Онлайн Магазин...

Първо реши какво ще продаваш - договарянето после става по-лесно. Ако си се ориентирал към техника, аз съм си купувал от к§к (техномаркет) с 8% отстъпка без да съм търговец. Мисля че биха ти направили и малко по-голяма отстъпка, ако подпишеш някакъв дистрибуторски договор.
Не ми е известен онлайн магазин, който държи стока на склад. Купува си я от доставчик в България при поръчка. Има много важни неща в онлайн търговията, които трябва да са налице, за да ти е успешен бизнеса. Договарянето с доставчици и куриерски фирми е сред най-лесните от тях.
 

Горе