Въпрос за СЕО - Как да помогна с трафик към на един клиент сайта?

Desisslava Dimitrova

Active Member
Здравейте колеги!
Имам нужда от Вашата помощ!
Искам да оптимизирам сайта си с допълнителни ключови думи.
В момента излизам на първа страница с думата "копирайтър", като потребителите се насочват към началната страница на сайта. Но ми се иска и статиите да излизат при търсене.
Например имам публикувани за товарни превози. Те са подкатегория със същото име и вътре са всички статии от тази тема.
Ако дам ключова дума "товарни превози" за индексиране от паяците, ще излезе ли подкатегорията в моя сайт при търсене?
Извинявам се за глупавия въпрос, но съм лаик в тази област!
 
От: Въпрос за СЕО

здравей,
първо - съвет или човек търсиш?

относно това

Ако дам ключова дума "товарни превози" за индексиране от паяците, ще излезе ли подкатегорията в моя сайт при търсене?

може да се направи и да излезне :D но това "даване" изисква освен кл. дума и нещо друго :rolleyes:
 
От: Въпрос за СЕО

здравей,
първо - съвет или човек търсиш?

относно това



може да се направи и да излезне :D но това "даване" изисква освен кл. дума и нещо друго :rolleyes:
За момента съвет, защото все още не мога да си позволя да ползвам услугите на някой друг.
Скоро започнах тази дейност и много неща не са ми ясни.
 
От: Въпрос за СЕО

За момента съвет, защото все още не мога да си позволя да ползвам услугите на някой друг.
Скоро започнах тази дейност и много неща не са ми ясни.

Тогава темата ти не е за тук :)

иначе:
директории за статии
социалки
директории за сайтове

на първо време може да ползваш тези три безплатни възможности
има много изписано в интернет и във форума за това как точно да ползваш тези ресурси
 
От: Въпрос за СЕО

Тогава темата ти не е за тук :)

иначе:
директории за статии
социалки
директории за сайтове

на първо време може да ползваш тези три безплатни възможности
има много изписано в интернет и във форума за това как точно да ползваш тези ресурси
Ако админът прецени, нека премести темата някъде другаде.
Знам, че има много информация, но ми се искаше някой да ми съдейства чисто колегиално.
Все пак форума е за взаимопомощ, нали?
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за СЕО

Извинявам се за глупавия въпрос, но съм лаик в тази област!

Не, че се заяждам с теб, ама все пак да си попитам:
Като си лаик в тази област защо пишеш статии за seo?
След това защо не прочетеш отново какво си написала и да вземеш да приложиш на дело това, което си написала в собствената си статия?!

Мислех да ти подскажа и точно кой пасаж от статията ти е полезен и се отнася за теб, но реших да не го правя - все пак ти си писала статията, следователно трябва да го знаеш, ми щом го знаеш просто го направи! (тук изключвам възможността, че си писала за нещо, което не разбираш, защото това ми изглежда много глупаво от твоя страна!)
 
От: Въпрос за СЕО

Не, че се заяждам с теб, ама все пак да си попитам:
Като си лаик в тази област защо пишеш статии за seo?
След това защо не прочетеш отново какво си написала и да вземеш да приложиш на дело това, което си написала в собствената си статия?!

Мислех да ти подскажа и точно кой пасаж от статията ти е полезен и се отнася за теб, но реших да не го правя - все пак ти си писала статията, следователно трябва да го знаеш, ми щом го знаеш просто го направи! (тук изключвам възможността, че си писала за нещо, което не разбираш, защото това ми изглежда много глупаво от твоя страна!)
Може би си видял, че статията за СЕО е пренаписана, като е споменат и източника.
Благодаря за забележката, ще поровя в нета или ще помоля източника за съдействие!
А и въпросът ми беше не как да оптимизирам собствената си услуга, а какво да направя за да излизат статиите, които съм публикувала. Ставаше въпрос за ключова дума. Например хомеопатия, която да я има в категориите и дали това е правилно.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за СЕО

Аз ти помогнах :oops:
само трбва да прочетеш как да ги ползваш.

И други като теб са питали - отговорено им е. Само го намери и прочети.
Ще се възползвам от съвета ти!
 
От: Въпрос за СЕО

Купи си собствен домейн и ползвай платен хостинг. Това е първото нещо, което трябва да направиш. За мен е несериозно някои да предлага услуги, стоки и т.н. и да не може да отдели 15 за собствено име на домейн и по още 10 лева на месец за хостинг.
 
От: Въпрос за СЕО

Купи си собствен домейн и ползвай платен хостинг. Това е първото нещо, което трябва да направиш. За мен е несериозно някои да предлага услуги, стоки и т.н. и да не може да отдели 15 за собствено име на домейн и по още 10 лева на месец за хостинг.

Съгласен съм, даже и 10 лв. е много, има и на по-ниска цена много добри оферти.
 
От: Въпрос за СЕО

Зависи от специалиста, който поддържа хостинга.
Аз познавам хора, които плащат за хостинг, домейн и всичко останало и се класират някъде на 15 страница. Така, че това не е критерии. Защото СЕО специалиста си бърка в носа и само си взима паричките.
А и мога да похваля alle.bg. Наистина хостинга и домейна е техен, но правят всичко възможно да излязат потребителите им в челните позиции. Друг е варианта, ако потребителят не знае каква ключова дума да използва. Това вече си е за негова сметка.
 
От: Въпрос за СЕО

В първия си пост казваш:
Здравейте колеги!
Имам нужда от Вашата помощ!
...
Извинявам се за глупавия въпрос, но съм лаик в тази област!

А сега виждам, че си променила мнението, вече стана специалистка и даже даваш квалификации и обясняваш кой какво прави:

Зависи от специалиста, който поддържа хостинга.
Аз познавам хора, които плащат за хостинг, домейн и всичко останало и се класират някъде на 15 страница. Така, че това не е критерии. Защото СЕО специалиста си бърка в носа и само си взима паричките.

Значи искаш съвети от хора, които нищо не правят и си "бъркат в носа"? Не знам за другите, но мен ме обиди с това, спирам да ти помагам.
 
От: Въпрос за СЕО

Нямах предвид за оптимизацията. Ето ти пример от серпа. Тук виждаш ли сайт на безплатен хостинг?



 
От: От: Въпрос за СЕО

Странникът
Извинявай, ако съм те обидила, но разговора тръгна в съвсем различна посока. И това, което казах имаше друг смисъл!
Безсмислено е да влизаме в махленски спорове. Интелигентни хора сми и бихме могли да се разберем, като такива.
Нямам нищо против да си спорим, но май започваме да досаждаме на другите потребители!
 
От: Въпрос за СЕО

Булка, хвани се и чети какво ти пишат хората.

НЕСЕРИОЗНО е да предлагаш СЕРИОЗНИ услуги и да не можеш да дадеш 15 лв., за да ги представиш. Това какво общо има с каквото и да е класиране на каквото и да е?
 
От: Въпрос за СЕО

ivo1017
Пробвай в гугъл с думата копирайтър. Моя сайт излиза на 9-та позиция.
Като хостигна и домейна са безплатни.
НО не е това, което ме интересува? Друго питах!:)

Благодаря на всички, които се включиха.
Разбрах какво да направя!
 
От: Въпрос за СЕО

Изборът си е твой. :)
Вярвам, че има и други хора, които ползват безплатен хостинг и домейн за своя бизнес. Ето статия за тях: Free Web Hosting: A Bad Idea.
 
От: Въпрос за СЕО

Здравей Десислава,

Хоста и домейна ще са ти за репутация. Домейн + хост ~ 50 лева на година (това са ~10 статии, ще ги прежалиш). Освен това няма да има досадния банер на alle.bg отстрани. Специалиста, който поддържа хоста почти няма нищо общо с това къде се класираш. Едва ли alle.bg се счупват от работа за да се класират техните поддомейни по добре.

За оптимизацията: виж мнението на @nortant
директории за статии
социалки
директории за сайтове

на първо време може да ползваш тези три безплатни възможности
има много изписано в интернет и във форума за това как точно да ползваш тези ресурси

Събмит в социалките.
По една статия в директориите, събмит на статията в социалките.
Тук там ако успееш да прокараш линк в други сайтове.
Абонирай се за "товарни превози" в гугъл сигнали, за да виждаш къде какво се индексира и къде може да набуташ коментар с линк.
И всички дъвкани методи - блогове, форуми....

А и разнообразявай ликовете: товарни превози, превози на товари и т.н.
 
От: Въпрос за СЕО

Честно казано, не исках да се намесвам, за да не прозвучи като заяждане. Така че, моля не го приемай като такова. Първо, наистина не е добре да нямаш собствен домейн и хост. Нека не забравяме, че и на 1ва позиция да си за "копирайтър", ако влезе човек на сайта имаш секунди да го задържиш и това посещение да се превърне в конверсия или с други думи да види предлаганите от теб услуги и да се свърже с теб. От тази гледна точка, просто сайтът на alle.bg не изглежда много добре, това е мнението ми като потенциален клиент, което означава на свой ред, че веднага баунсвам. С други думи, ранкването за дадена дума съвсем вече не е критерий за качествен трафик и конверсии.
Второ, само аз ли не разбрах въпроса си? Искаш да ранкнеш статията за "товарни превози" ? Не ми звучи много подходящо..Не е ли по-добре да разделиш услугите си на "копирайтинг за електронни магазини", "копирайтинг за лайфстайл сайтове", "копирайтинг за ревюта" и т.н. и така да оптимизираш. В този ред на мисли, статията е просто една статия и освен да и зададеш дадена кл.дума има много други критерий, за да излезеш за тази дума и да ти носи успех. Ако търся товарни превози наистина ли ще искам да попадна на пейдж от сайт на копирайтър?

Моят съвет - хостинг и домейн, информационна архитектура, изпълняваща целите на сайта, а именно да продава услугите и последващо промотиране на услугите ти посредством проекти. Статиите трябва да се групират в пейдж "портфолио на копирайтъра". И всички дума да са свързани с една тема: "услуги на копирайтър". Успех!
 

Горе