Въпрос за връщане на повреден автомобил

От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

Не бяха ли прокарали някакъв закон за 6 месеца гаранция точно за коли втора ръка? Сигурен съм, че се обсъждаше, но не знам дали е приет в последствие.
 
От: Re: От: Re: От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

@Georgi, говорим за Горубляснките търговки, които ако питаш да ти разказва за колата, може да напишеш няколко книги за това "Как се продава?" :) Няма начин да не се отбие от цената, защото повечето търговци там са сместили нещо.

Всъщност най-добрите автомобили там не се продават и лично си ги карат или родата.
 
От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

Гаранцията е до първия светофар.Каква е гаранцията че авто търговеца няма с едно намигване да подскаже, че ще има и бонус за механика-200-300 лв са му добре дошли. Казвам го това поради това, че съм присъствал на такава сделка.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

Всъщност най-добрите автомобили там не се продават и лично си ги карат или родата.

Да, принципът е като при заложните къщи - мой познат се уреди с iPhone 4 преди няколко годни за без пари, докато аз като мина през някои седят едни увехнали телефони, които не само имат съмнителен произход, но и си изглеждат, че това няма да те издържи много. Нормално. Ето защо и това е много препоръчително, някак да се запознаете с търговец на коли, но такъв, който не би ви прецакал де. Имам един познат, който като отида да си зяпам ми казва "Тази не е за теб...",'Тази е Ок, ще ти хареса..." и така, а аз веднага го разбирам, дори не е нужно да се завършва изречението. За жалост малко, да не кажа никой, не прави така от останалите търговци. Може би и той не е така "честен" с непознати, но факт, че ако се вкара нещо читаво или заминава бързо, ако е на добра цена пристигнало, или се кара от познат или роднина. Нормално, на човека като му дойде нещо читаво да се похвали на познати и роднини, за да се облажат и те или просто да върви приказката, а те да си преценяват.

Бил съм на много огледи, с приятели, за мен си само, но едно е общото между всички огледи, всеки те търкаля докато не те види да почнеш да подпитва, засилвайки интереса. Което няма лошо, но в един момент просто започва и да си личи как леко се оливат с "добрите" думи за автомобила. Това е бабата германка, която не я я карала, а я е държала колата само в гараж и е ходила с нея само до пазара, всички мисля, че сме го чували. Или може би това, че колата е седяла в гараж, обслужвана е често и само с оригинални част и т.н., също е от любимите приказки на авто-търговците. А реално се оказва някоя таратайка, на която италианеца не е сменял масло и консумативи откакто я има, и едвам се в възродили тук в БГ с много мъки. Това е по-вероятния сценарии, но предполагам го знаете. :)

Най-добрата практика, която съм виждал при някои сервизи, но малко е, когато собствениците вкарват леко чукнати коли, които се оправят и пускат, минали ПТП, което не ги е повредило кой знае колко - по-скоро козметични повреди, отколкото други по-сериозни. Другия сценарии, който е още по-добър е колата да е заменена с новата версия, а старата да взета от лизинговата къща или търговеца, като тя се пуска на свободна продажба. Там са мега популярни тия схеми.....купуваш нова кола и почваш да си я изплащаш, след 5 години и дори и по-малко излиза новия модел или нещо ново от тази марка си си харесал и продължаваш да изплащаш вноски, но за новата вече, минавайки по някакви схеми, които се правят индивидуално за клиента.
 
От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

Почти всеки автомобил, вкаран във България е със някакъв проблем, дали е ударен или проблем по двигателят.Тарикатите го довеждат до добър външен вид, и чакат някой да клъвне.
 
От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

Винаги ми е било чудно какво правиш ако нямаш доверен автомонтьор и не познаваш авто търговец. От къде трябва да си купиш кола? Изключвам варианта нова такава. Там е ясно. Че вкарват пълни боклуци, това е факт. Почти не съм чул някой да не е имал проблем след подобна покупка.
 
От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

И да имаш, познат авто търговец пак не е сигурно.Преди години мой познат си купи автомобил за близо 30к , от свой роднина и след това като почнаха да си излизат дефектите, с ремонта автомобилът му изчезна близо 40к.
 
Re: От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

Винаги ми е било чудно какво правиш ако нямаш доверен автомонтьор и не познаваш авто търговец. От къде трябва да си купиш кола? Изключвам варианта нова такава. Там е ясно. Че вкарват пълни боклуци, това е факт. Почти не съм чул някой да не е имал проблем след подобна покупка.

Еми като адвокатите, които не познаваш - наемаш някой да дойде да ти е гръб и после черпиш. Познавам много такива случаи. :)

@ a.kiryakov, това винаги ще е така, защото е втора ръка. Няма друго като новото, но все се молиш да си взел нещо, в което да не инвестираш още една кола поне. :)

Абе някои и пазаруват читави, но за жалост е рядкост, защото няма как да ги пуснат на тънки цени. То ни така, ни иначе. Българинът иска да му излезе тънко и търговеца, за да му угоди вкарва някакъв боклук, който закрепва и излиза така сметката. Обаче вкара ли нещо по-читаво и не искащо много инвестиции за ремонти и закрепване, излиза малко по-скъпо и българина се цупи, че го прецакват с високата цена. Та ей такава е и въртележката. :) За това ще е все така. Отделно имаш друга дилема - или караш нова Дачия или втора ръка BMW, и тук нали се сещате какво решение взима средно статистическия селяк. :)
 
От: Въпрос за връщане на повреден автомобил

Цялата тема се изчерпва с mailto : pop @ armenia.gov ...
 

Горе