Въпрос за картинки в сайта ми ?

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте искам да ви попитам , ако сложа картинка/снимка взета от изображенията на Google то фактически я взимам от друг сайт и я сложа в моят може ли да имам проблеми след това ?
Смисъл такъв че понеже контента ми е уникален а някои от снимките които съм ползвал са взете от сайтове за free pics но специално тази снимка много ми харесва и се чудя да ли случайно ако я сложа google няма да възрази и ще го счета за кражба на съдържание или нещо от сорта.
Като последно бихте ли ми казали от къде ви се снабдявате с картинки и снимки за вашите тематични уеб сайтове , има ли някакви безплатни каталози в нета , намерих няколко сайта но с много бедна база данни , ще се радвам ако ми отговорите!
 
От: Въпрос за картинки в сайта ми ?

Трябва да видиш лиценза на картинката. Ако няма написан можеш под статията (или там за каквото ще я ползваш) да напишеш "Снимка: Интернет". Ако има лиценз прочети какво е нужно според него за да използваш снимката (примерно да споменеш от кой сайт е, или пък въобще нямаш право да я ползваш без писмено съгласие)
 
От: Въпрос за картинки в сайта ми ?

Лошото е че в момента не си спомням точно от къде я взех конкретно тази снимка за която говоря , беше някакъв сайт в който повтарям попаднах от изображенията на Г.
Значи няма значение , няма да я ползвам въпреки че много ми се искаше , до колкото си спомням мисля че нямаше нищо написано под или до нея , а смисъл този лиценз на снимката би трябвало да е опоменат с думи до нея нали така да резчем източник : еди кой си , ако няма нищо такова може ли да я сложа ?
 
От: Въпрос за картинки в сайта ми ?

Лошото е че в момента не си спомням точно от къде я взех конкретно тази снимка за която говоря , беше някакъв сайт в който повтарям попаднах от изображенията на Г.
Значи няма значение , няма да я ползвам въпреки че много ми се искаше , до колкото си спомням мисля че нямаше нищо написано под или до нея , а смисъл този лиценз на снимката би трябвало да е опоменат с думи до нея нали така да резчем източник : еди кой си , ако няма нищо такова може ли да я сложа ?

Или около нея (ако имат много снимки в сайта и всяка е с различен лиценз) или в правилата за ползване на самия сайт (примерно ако са написали "Не използвайте съдържанието на сайта (картинки и текстове) освен в случаите с писмено съгласие на авторите" примерно.

Но все пак да ти кажа не съм чул в България някой да е имал проблеми, дори при нарушени авторски права.
 
От: Въпрос за картинки в сайта ми ?

Благодаря ти за отговорите , ако има и други мнения ще ми е интересно да ги прочета. Иначе нещо по този въпрос някой по компетентен "Като последно бихте ли ми казали от къде вие се снабдявате с картинки и снимки за вашите тематични уеб сайтове , има ли някакви безплатни каталози в нета , намерих няколко сайта но с много бедна база данни" ?
 
От: Въпрос за картинки в сайта ми ?

Точно от Гуугъл се снабдявам. Ползвам това, което ми харесва. Винаги съм го правил. Не се съобразявам с абсолютно никакви права и т.н. Защо? Защото никой не се съобразява с мен. След като Гуугъл може да бездейства срещу хората, които плагиатстват от мен, защо да не бездейства и срещу мои такива действия?

Гуугъл - SHIT!
 
От: Въпрос за картинки в сайта ми ?

Трябва да видиш лиценза на картинката. Ако няма написан можеш под статията (или там за каквото ще я ползваш) да напишеш "Снимка: Интернет".

Няма такова нещо. По подразбиране лиценза е "всички права запазени" (ако не е посочен лиценз).
 
От: Въпрос за картинки в сайта ми ?

Искам да ви попитам , ако тегля снимки от flickr.com и ги поставям към мой статии ще има ли проблем , защото те май са безплатни и за авторско право никъде не можах да прочета ?
 

Горе