Въпрос за мрежови кабел

white_pawn

Well-Known Member
В подмрежа имам Х машини, съответно на всяка е зададен конкретен адрес.
10.10.3.10
10.10.3.11
10.10.3.12
10.10.3.х
и т.н.

Трябва да сложа допълнителна машина, да я наречем ghost, която трябва да е със единия от адресите на една гореизброените, но реално е във въздуха самостоятелна и не и трябва да се свързва с коя да е от другите машини.
Другото условие е, че трябва да е свързана физически в същия рутер, който управлява въпросната подмрежа, тоест, в графичния интерфейсна компютъра да индикира свързаност(да мигат компютърчетата, а на рутера светлинния индикатор на порта. Да предава/приема пакети не е важно).
Как да пачна кабела, че осемте жила да са вързани(може и да не са осемте), и да не прави проблем в подмрежата, но и да показва свързаност. Не е проблем, че ще показва, че няма Интернет. Подмрежата не е свързана физически с Интернет.
 
Това е работа на рутера, не на кабела :love: той е трасе за пренос. Не виждам как може да изпълни цялата гореспомената логика!
 
Ами, не знам :) Просто ми се въртеше като идея. Ще пробвам да прекъсна 1,2,3 или 6 и ще видя дали тези, които трябва ще работят, а на въпросния какво ще покаже. Предполагам, че дори да не си пречат, тоз измисления ще вади някакво съобщение за грешка.
 
Що за безмислена гимнастика
 
Що за безмислена гимнастика
Изглежда малоумно и си е така, но това е целта. В крайна сметка ще сложа един стар рутер по средата със статично извън подмрежата, който ще раздава същите адреси.
 
Каква е идеята на цялата работа?
 
иска да скрие сървър с контент зад фалшиво ИП
Има ли някаква програма, или туул, която как да го обясня - без одобрение да ти разглежда информацията на бекграунд без да знаеш. Щото съм чувал някакви такива легенди и това е супер тъпанарско.
 
Има ли някаква програма, или туул, която как да го обясня - без одобрение да ти разглежда информацията на бекграунд без да знаеш. Щото съм чувал някакви такива легенди и това е супер тъпанарско.
не ти разбирам въпроса
 
Да ти ровят в машината без да знаеш.
има разбира се дори 90% от програмите са така настроени , че да не разбереш изобщо , че някой ти рови пс - то.
 
има разбира се дори 90% от програмите са така настроени , че да не разбереш изобщо , че някой ти рови пс - то.
Дай един пример за такава програма. Не говоря за събиране на информация.
 
Дай един пример за такава програма. Не говоря за събиране на информация.
официалните или неофициалните? Платени или фрии?
 
официалните или неофициалните? Платени или фрии?
Няма значение, да видя как работи някоя такава.
 
  • Haha
Реакции: Vbb

Горе